Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Amury to fajna sprawa,ale trzeba być cierpliwym i poświęcić im trochę czasu.Jeżeli już zwabimy je w naszą miejscówkę to zabawa może być przednia.Swego czasu udało mi się złowić 29 sztuk przez 3 dniową zasiadkę.Fakt ryby nie były kolosami,ale zabawa super.Mam znajomka który jest dużo lepszy w te klocki i w czasie 7 dniowego pobytu nad jednym z akwenów wyjął z wody 40 sztuk +10 kg z tego dwa dni spał bo łapy go tak bolały,że nie mógł już wywozić zestawów.:D.

Podstawa to naprawdę dużo żarcia (kukurydza,kulki,pellet) i konsekwentne sypanie.Sezon na nie w pełni,tak więc życzę powodzenia w tropieniu przybyszów ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem na jednodniowej zasiadce w Besku. Największą rybką był amur 9,2 kg. Może rekordów nie bije, ale bardzo cieszy. Zdjęcia jak zdjęcia, musiałem poprosić pana z sąsiedniego stanowiska, dlatego też może nie wyszły przepięknie, ale... są ;):D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio temat bardziej amurowy niż karpiowy:D Ja odkąd zmieniłem młynki to nie poczułem na kiju żadnej rybki. Pechowe jakieś:rolleyes: Byłem parę razy na kilkugodzinnych wypadach i zawsze "zero". Od 29czerwca do 1 lipca lecę na Trzcianę, myślę że uda się coś wyholować;)

Może jeszcze w tym tygodniu uda się wypaść na karpiki z pewnym jegomościem, to coś się złowi na grilla bo już głód Panowie doskwiera a i zamrażareczka pusta ...:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @Manitu dniówka 15 zł. Jeszcze zobaczę, bo w weekend mam zamiar wyjechać właśnie tam na nockę, ale zobaczymy czy ktoś tam jeszcze na tej nocce będzie, bo musi być parę osób, żeby właściciel wpuścił połowić :( Jeśli się nie uda, to zostaje jeszcze Trzciana :cool: wie ktoś może czy tam trzeba rezerwować miejsce, czy wystarczy przyjechać i tam zapłacic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 15 zł (dniówka)+ 25 zł (nocka). Jeśli bym pojechał no to od soboty (koło południa) do niedzieli (może się przeciągnąć do wieczora- kolejne 15 zł), ale jest ta wygoda, że na miejscu masz łódkę (może nie za fajna ale jest, już nią pływałem.:D:D Ryby są już przyzwyczajone ). Właśnie zapomniałem o Wróblowej, ale nie wiem czego, ale jakoś strasznie mnie tam nie ciągnie :(, ale te 100 zł za roczną licencje trzeba wyjeździć ;)...

U mnie akurat musi być kierowca- opiekun, bo inaczej by mnie nie puścili :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wróciliśmy z łowiska na którym w tym roku wędkujemy najczęściej i na efekty nie narzekamy.W trakcie dwudniowego wypadu pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie:było palące słońce i intensywny deszcz (prawie cały piątek),mocny wiatr i momenty kompletnej ciszy.Były okresy,że jeździło co chwilkę;ale były też kilkugodzinne przestoje i tafla jak przysłowiowy stół.To doskonały moment żeby sobie poobserwować żerujące amury,ścieżki bąbelków w okolicach markerów oraz widowiskowe ataki drapieżników na drobnicę.

A co do samych rybek,to udało się złowić amura 15+ złowił go @Siwy-gratuluję,jeden 12+,parę karpików,spory karaś i na dokładkę łapie kleszcza.Niestety tym razem to ja miałem szczęście w spinaniu rybek i straciłem ich 6 sztuk,w tym 2 amury i ładnego szczupaka który standardowo zjadł pop-upa.

Do łowienia i nęcenia wykorzystałem ok 10 kg kukurydzy;1,5 kg kulek z nowej serii Avid Addera o zapachu scopex i halibut a także dwa kilo różnych pelletów od 6 mm do 20 mm,wszystko zalane ananasem Mainlinea,truskawka+dojrzały banan Nikla oraz zalewą CSL Visiona o zapachu squida.Rybki chętnie pobierały kulki Addera,ale najlepszy okazał się bałwanek z niezawodnego Niklowskiego C-4 + squid/scopex DB.

Dzięki chłopakom za fajna atmosferę podczas wypadu oraz za meczyk szkopów w wersji HDMI.

Teraz szykuje się przerwa w łowieniu karpi na Polskich wodach i trzeba wyjechać;historia zatoczyła koło i znów będzie to Holandia a także kolejny kraj na mojej wędkarskiej mapie:Belgia:D

Pozdrawiam wszystkich kolegów po kiju i do zobaczenia w sierpniu na kolejnych zasiadkach:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!:) Jesli chodzi o polowy karpi to polecam przystanek-stawy w Grębowie a jesli myslicie ze male rybki tam sa to wam cos wytlumacze. Na prosto budynku przystaneek-stawy po drugiej stronie jest zatoczka taka wązka i dluga na srodku zatoczki wystaja krzaki rzucajcie na kulke jakies 40-50m od brzegu i jakies 5-6m od krzaka moge wam obiecac ze nie pozalujecie takie sztuki biora ze potrafi wędke zrzucic z sygnalizatora mi juz sie zerwalo 7 okazów co nie moglem utrzymac na kiju i jak przyszlo co do czego to sie przyplon zrywal . Także polecam sam sie wybieram koncem lipca na nocke ale na suma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Panowie, fajnie połowiliście :) Piękny amurasek @siwy.

My wpadamy na Trzcianę w następnym tygodniu, więc mam nadzieję ze uda się również coś połowić! :) Jak nie to będzie lipa, że tak powiem :)

Co do kulasków Addera, to mnie dosyć zdziwiłeś. NIGDY nie miałem na nie efektu i nigdy nie widziałem tak plastelinowatych kulasków po wyjęciu z wody :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

od niedawna jestem zarażony pasja łowienia karpi. Chciałbym niedługo wybrać się na jakaś wyprawę, tylko nie mam pojęcia gdzie mogę się udać. Dlatego mam do Was pytanie gdzie najlepiej teraz pojechać na karpia, chodzi mi o zbiorniki w pobliżu Rzeszowa? Jeśli można liczyć na drobne podpowiedzi typu na co i w którym miejscu byłbym bardzo wdzięczny. :)

Z góry dziękuje . Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określ się dokładniej jakie zbiorniki: łowiska komercyjne czy wody PZW??

komercyjne są daleko: polecam Stawy u Waldka w Rymanowie i łowisko w Korzenicy koło Jarosławia. niskie opłaty za łowienie i ładne rybki tam są ;) z wód PZW to Lipie chyba najlepszy zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z kolegą @Manitu wybraliśmy się na Wróblową, na jedną noc. Wyniki mogły być lepsze, ale nie mogę narzekać. W sumie złapałem kilka karasi (niestety brały na kulki 20 mm), 3 karpiki około 50 centów i amurzątko około 3-4 kilogramów. Zaliczyłem 2 spinki większych karpi (Po zacięciu parę podciągnięć i luz). Największym zaskoczeniem była noc podczas której ani ja, ani @Manitu nie mieliśmy żadnej jazdy, u mnie akurat liczyłem na brania w dzień, bo na obu włosach lądowała kulka o zapachu bananowym (robiona z mixu Solara Top Banana), ale to, że karpie nie chciały C4- Nikla było dla mnie zaskakujące. Noc stosunkowo była chłodna także przed zaśnięciem byliśmy pełni nadziei, że się coś uda poholować, jednak niestety... Może następnym razem :D:P

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.