Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

hej.mam pytanie,jestem poczatkującym wedkarzem i chcialem dowiedziec sie czy takiego swingera

http://allegro.pl/sygnalizator-bran-swinger-karp-nocka-grunt-hit-pol-i2391744568.html mozna zamontowac na podpórke taka zwykłą np taką- http://allegro.pl/podporka-teleskopowa-podporki-na-wedki-okazja-i2387586718.html ) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kurczę żałuję, że dopiero teraz wpadłem na tą stonkę :) Też jestem z okolic Krosna. Co prawda mam dopiero 16 lat, ale myślę, że wiek nie będzie stanowił przeszkody w wymienianiu się przeżyciami i doświadczeniami :D Jak i wielu z Szanownych Panów mam świra na punkcie karpiowania :D Najczęściej łowie na gliniance "Balaton" i w Besku (Łowisko Państwa Oberców, prywatne), a na Wróblową jeszcze nie zdołałem się udać, ale roczna licencja jest już zakupiona ;):) Podaję załączniki z moimi karpikami z tego sezonu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sander,żadni panowie już ci mówiłem.:D

A co do karpi to z @Mankiem wybrałem się na dwudniową zasiadkę do Łukasza.Pierwsza doba minęła pod znakiem deszczu,wiatru i dość ciężkich warunków biwakowych.Mimo tego udaje nam się złowić kilka ryb.Brania następują w przerwach między ulewami.Największym jednak pechowcem tej doby został @Manek który pudłuje 11 brań.Nie wiem jak to się podziało,ale wiąże nowe przypony,zmienia zestawy,kombinuje i dopiero 12 sztuka ląduje na brzegu.No cóż tak czasami bywa.Druga doba całkowicie inna od pierwszej.Rozpogadza się,wiatr ustaje i kończą się jakiekolwiek brania.W tym bezrybnym czasie wyciągam jazika ok.50 i pierwszego szczupaka też coś ok 70,który został amatorem popka.Na drugą noc nad ranem budzi mnie centralka i wyciągam 2 karpie jeden po drugim i do odjazdu cisza.Dodam tylko,że moje rybki skusiły się na niezawodnego C-4 a jedna wzięła na dojrzałego banana też Niklowskiego wyrobu.Na plus też nowe kulki DB Squid & Scopex 15 mm,jahoda Nikla a na duży minus haki Korda Kaptor Wide Gap (po każdej rybie hak do wymiany,bo rozginał się w chińskie es):eek: i złamany przeze mnie kij TB.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od 17 w czwartek do 17 w piątek na prywatnym zbiorniku za Jasionką , tzw. Gęsiówka. Złowiłem karpie 4,5,6 i 9.3 kg oraz 2 amury około 2 kg i dwa leszcze ok 35 cm. Zbiornik ma 0.6 ha , jest bardzo piękny i urokliwy ;) Karpie są bardzo piękne i waleczne . :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może komuś się przyda. Drugi, tym razem bezpłatny numer nowej prasy o tematyce karpiowej CARPOHOLIX. Jak dla mnie super sprawa, bije na łeb Karp MAX'a pod względem ilości reklam zdecydowanie;) Wreszcie można coś poczytać, nie tylko REKLAMY, REKLAMY, REKLAMY :)

CARPOHOLIX 2/2012

Miłej lektury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też siedziałem, ale to było chyba 3 dni temu. Większych brań nie było, wyciągnąłem dwie 50-tki, a jedna (prawdopodobnie) większa sztuka, także wylądowała w zaroślach. Na weekend zamierzam się gdzieś wybrać, ale jeszcze nie postanowiłem gdzie. Myślałem nad Trzcianą i Beskiem, ale to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sander My następnym będziemy próbować z drugiej strony, bo z tego miejsca (wiesz które) to już chyba nic większego nie da rady sie wyciągnąć!! Co branie to karp zaraz parkuje w zaroślach i możesz go prosić żeby wyszedł i sie chociaż przywitał!!:-))

Udanego wyjazdu:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Jeśli chodzi o brania to zdecydowanie lepsza właśnie ta strona gdzie łapaliśmy, natomiast jeśli chodzi o wyciągnięcie ryby no to polecam drugi brzeg. Tylko rzucać i nęcić trzeba stosunkowo daleko. Najczęściej wyrzucam marker pod pas roślin, a nęce i kłade zestawy tak około metra od niego. Łowie praktycznie na sztywno, że karp nie mógł wejść w te rośliny, ale jak się go odciągnie to już potem nie ma problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejscówki którą opisujecie to faktycznie zarosła i to bardzo,proponuję dobry przypon strzałowy oraz zdecydowany hol w pierwszej fazie.

A mi udało się zaliczyć kolejną nockę i kolejne rybki w tym sezonie.:D.Nie duże,ale cieszą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.