Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli będziesz łowił na kulki, nie baw się w sypanie zanęty - ściągniesz sobie tylko drobnicę. Podsyp z 20 kulasków w miejsce łowienia i to powinno wystarczyć na kilkugodzinny wypad. Ewentualnie skorzystaj z metody, a i tutaj skłaniałbym się do zanęty o grubszej frakcji tzw. method mixy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma zasady!! Ostatnio karpiki słabo żerowały na Wróblowej!! Wszystkie podczas ostatniego wypadu siadły na śmierdziuchy, jeżeli chodzi o nęcenie to początkowo nęciłem ziarnem z pelletem i kulki z kobry a potem tylko woreczki PVA z drobnym pelletem i troszke kulek z kobry!

Daj znać czy miśki pogodziły sie z kulasami:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma zasady!! Ostatnio karpiki słabo żerowały na Wróblowej!! Wszystkie podczas ostatniego wypadu siadły na śmierdziuchy, jeżeli chodzi o nęcenie to początkowo nęciłem ziarnem z pelletem i kulki z kobry a potem tylko woreczki PVA z drobnym pelletem i troszke kulek z kobry!

Daj znać czy miśki pogodziły sie z kulasami:-))

z kupne kulki to jakie by pan polecił moze tandem baits? a ile kosztuyje licencja dobowa na wróblowej

Edytowane przez ignac15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja dobowa kosztuje 25zł,a roczna dla wędkarzy z Krosna 100zł i możesz ją kupić w kole Balaton!! Co do kulasów Tandema to kiedyś sprawdzała sie japońska kałamarnica,ostatnio siadły na nią 2 patelniaczki!! Rzadko łowie na ich kulasy, ewentualnie na serie Top Edition!! Ale kto nie próbuje ten nie łowi:-))haha

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tematy niżej masz odpowiedź na to pytanie, to z łaski swojej szukaj w zasobach forum bo robi się syf jakiego mało. Już 3 czy 4 temat w którym się wspomina o jednych i tych samych kijach :rolleyes:

http://www.fishing.org.pl/f17/wedka-prologic-c1-2-75-lbs-czy-shimano-alivio-2-75lbs-2705/

http://www.fishing.org.pl/f17/potrzebuje-opini-na-temat-wedek-daiwa-black-widow-carp-360-3lbs-1944/

http://www.fishing.org.pl/f17/wedzisko-karpiowe-1197/

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka nocka i standardowo rybki nie mogły przepłynąć obojętnie obok C-4 Nikla, na inne wynalazki nie było brania.:D.Ryby są teraz naprawdę mocne i dają dużo satysfakcji podczas holu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie to trzeba będzie koledze @lenox zablokować możliwość dodawania zdjęć do galerii bo zajmują dużą część miejsca na serwerze;) A tak naprawdę to zazdroszczę emocji związanych z przygotowaniami, zasiadką i z holem tak walecznych karpi. Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kombinowałem ostatnio trochę z przyponami. Zawsze pozycjonowałem włos koszulką termo, teraz ustawiam się lekko pod kółeczka. I teraz mam pytanie, bo zrobiłem już parę przyponów z kółeczkami i nie bardzo wiem w którym miejscu powinny się znajdować. Wrzucam zdjęcia zrobionych przyponów i oceńcie, czy kółko jest za blisko/daleko kolanka. Chyba że to nie ma większego znaczenia;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do haków to nie mam wątpliwości bo używam ich na przemian z Ownerami już 2 sezon :) Jedynie co mi się nie podobało w przyponach z koszulką termo, to gdy podczas rzutu włos się przesunął z boku haka to karpie się zapinały w bok co nie jest raczej pożądane i podczas ostatniej zasiadki zaliczyłem 2 spinki ładnych ryb:mad: Amur był zapięty w górę, karp w bok a sumik:D prawidłowo w dół. Taki misz masz, na który nie można sobie pozwolić. Teraz z kółeczkami haczyk się fajnie naturalnie układa ostrzem w dół :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.