Skocz do zawartości

Rzeka Strug


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

lukxes, byłem dzisiaj na Strugu tuż powyżej Tyczyna. Nie wiem w jakiej wodzie lubisz łowić, ale mam wrażenie że nie mamy podobnych gustów. Woda trochę bardziej niż lekko trącona spowodowała, że będąc po raz pierwszy w tamtych okolicach, zostawiłem co nieco przynęt na różnych dennych przeszkodach:(

Co do samego wyglądu rzeki, to jest ona dość podobna do Stobnicy poniżej Lutczy - więc mam nadzieję, że wkrótce złowię tam pierwszego pstrąga albo jakąkolwiek inną rybę - póki co wynik jest 3:0 dla Strugu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.R to penie łowiłeś poniżej złączenia dwóch wód tam jest jeszcze mętnawa woda a ja łowie w Kielnarowej i tam jest czysta bo największe brudy niesie ta niżej klasztoru w borku starym nie wiem dlaczego ale od zawsze tak jest koło mnie czyściejsza a tam brudniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popołudni wybrałem się nad rzeczkę Strug w Tyczynie.Po dwóch godzinach biczowania wody złowiłem potokowca na 39 cm oraz jeden podobny mi się spiął przy brzegu.Była to pierwsza moja wyprawa nad rzeką Strug w tym roku i można powiedzieć że całkiem udana jak na początek sezonu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu odwiedziłem rzeczkę Strug.Na łowisko dotarłem koło 9.00 i do południa nic specjalnego się nie działo po za tym że urwałem trzy przynęty:mad:Dopiero pierwsze pstrążki zaczęły brać gdy słońce było w zenicie.W sumie złapałem cztery sztuki największy mierzył 35 cm:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto relacja z z dzisiejszej wyprawy na Strug , zostałem wysadzony z auta w Tyczynie a następnie idę w dół rzeki około 200 m poniżej jazu w Tyczynie , łowiłem około godziny bez efektów ,więc postanowiłem pojechać w stałe miejscówki w okolicach Kielnarowej i Borku Starego pierwsze stanowisko w Kielnarowej dołek około 2m i na obrotówkę wyciągam małego pstrążka później udaje się w kierunku Borka Starego bez efektów wracając wieczorem postanowiłem zahaczyć o tą miejscówkę gdzie już złowiłem rybę zakładam obrotówkę nr 3 i zliczyłem kilka skubnięć po chwili zmieniłem przynętę na woblera Dorado invader 5cm i także zaliczam bardzo delikatne trącenia przynęty lecz w końcu w którymś rzucie mam przytrzymanie zacinam i holuje rekordowego pstrąga na 43 cm później znowu zacząłem obławiać tą miejscówkę i jak zwykle delikatne brania nie do zacięcia lecz w którymś rzucie zatrzymanie przynęty zacinam odjazd i po chwili ryba się spięła zacząłem rzucać dalej lecz już nie zanotowałem żadnego brania,wyprawę zaliczam do bardzo udanych ponieważ pobiłem swój rekord w pstrągu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście obrodziło pstrągalami, szczerze to nie wierzyłem że pływa ich tak dużo w Strugu. Kleni, okoni jest sporo ale żeby kropkowańców tyle było szok !

Edytowane przez nug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne sztuki panowie ja jeszcze na strugu osobiście nie byłem muszę w końcu pojechać , jakie rejony polecacie panowie? pozdrawiam

Buchu, szczerze, to nawet gdybym wiedział gdzie biorą na Strugu – to i tak pewnie bym Ci nie napsiał – i tak tez pewnie zrobi większość.

A nie zrobił bym tego, ponieważ większość zdjęć które widziałem w okolicach twoich postów są z rybami które „dostały w beret”.

Strug jest małą, łatwą do czytania rzeczką. Jeżeli ktoś ma większe doświadczenie z pstrągami i się przyłoży – to rzeka jest do wyczyszczenia w jeden rok. Dokładając miejscowych kłusowników i regulacje prawne okregu Rzeszów / bo np. w Krośnie to max 9 ryb w miesiącu i 40 wyjsc na wode w roku/ to rzeka po tkaich informacjach do jesieni będzie wyczyszczona,

A historia zna takie przypadki – tabuny pstrągarzy na rzece i z łownego urokliwego miejsc zrobił się jednoroczny kslep rybny i było pozabawie,

Nie jestem jakimś ortodoksem, i toleruje zabieranie ryb w rozsądnej ilości z wody, ale jakoś tak hmm,, podświadomie, Tobie bym nie napsiał gdzie łowie swoje najpiękniejsze pstrągi w małych rzeczkach.

Bez urazy personalnej – być może robisz więcej dla wody i jej ochrony niż niejeden z Nas i Ci się najzwyczajniej w świecie należy, pyzatym płacisz składki też w jakims celu ale zdecydowanie preferuję filozofię C&R i ludzi własnie ją wyznających.

Swoje wnioski pisze tylko po przeglądnięciu PSW.

Pozdrawiam

Gabryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buchu, szczerze, to nawet gdybym wiedział gdzie biorą na Strugu – to i tak pewnie bym Ci nie napsiał – i tak tez pewnie zrobi większość.

A nie zrobił bym tego, ponieważ większość zdjęć które widziałem w okolicach twoich postów są z rybami które „dostały w beret”.

Strug jest małą, łatwą do czytania rzeczką. Jeżeli ktoś ma większe doświadczenie z pstrągami i się przyłoży – to rzeka jest do wyczyszczenia w jeden rok. Dokładając miejscowych kłusowników i regulacje prawne okregu Rzeszów / bo np. w Krośnie to max 9 ryb w miesiącu i 40 wyjsc na wode w roku/ to rzeka po tkaich informacjach do jesieni będzie wyczyszczona,

A historia zna takie przypadki – tabuny pstrągarzy na rzece i z łownego urokliwego miejsc zrobił się jednoroczny kslep rybny i było pozabawie,

Nie jestem jakimś ortodoksem, i toleruje zabieranie ryb w rozsądnej ilości z wody, ale jakoś tak hmm,, podświadomie, Tobie bym nie napsiał gdzie łowie swoje najpiękniejsze pstrągi w małych rzeczkach.

Bez urazy personalnej – być może robisz więcej dla wody i jej ochrony niż niejeden z Nas i Ci się najzwyczajniej w świecie należy, pyzatym płacisz składki też w jakims celu ale zdecydowanie preferuję filozofię C&R i ludzi własnie ją wyznających.

Swoje wnioski pisze tylko po przeglądnięciu PSW.

Pozdrawiam

Gabryś

pytałem o miejscowość a nie o miejsce dokładne ale okey poradzę sobie już. większość zdjęć które widziałeś u mnie no fakt jedno zdjęcie to już sporo naprawdę. żal druga osoba co się do mnie przy.ierdala jak bym coś nie zgodnego z prawem zrobił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem strug w Kielnarowej złowiłem jednego pstrąga 30cm spotkałem też innych wędkarzy ale nic nie złowili.

Będę i ja musiał sobie kupić aparat by robić fotki jaki polecacie ale tak w przyzwoitej cenie.

Na forum istnieje już wątek dotyczący aparatów fotograficznych, tam proszę kierować tego typu pytania.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka Strug również dzisiaj nie okazała się zbyt łaskawa dla mnie.Dwie godziny łowienia przyniosły mi tylko trzy nie wymiarowe pstrągi. Ale zaobserwowałem bardzo ładne odprowadzenie przynęty przez pięknego potokowca szkoda, że nie skusił się na mojego woblera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miko - byłeś na Strugu w Kielnarowej tak koło 14? Powyżej mostku na takiej bocznej drodze ? Jeśli tak to Cie widziałem, ja wracałem ze Strugu poniżej tego mostku do auta.

Godzina by się zgadzała, ale łowiłem dzisiaj poniżej mostu drogowego w Tyczynie.:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.