Skocz do zawartości

Rzeka Strug


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po pracy odwiedziłem Strug w Tyczynie poniżej mostu.Woda lekko trącona,poziom wody powoli wraca do normy.Dwie godziny spędzone nad wodą i tylko mały klonek dał się złapać.Na sam koniec mojego wędkowania byłem kontrolowany przez Państwową Straż Rybacką:eek:troszkę się zdziwiłem bo jeszcze nigdy nie byłem kontrolowany nad rzeką Strug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odwiedziłem dziś Strug z bolonką jazie i płocie brały jak szalone. Oprócz tego byłem świadkiem a raczej pomocnikiem:D 2 nietypowych przyłowów (podbierałem obie ryby), wędkarz łowiący obok mnie też na przepływankę złowił świnkę na ponad 40cm i bolenia na około 1,5 kg :eek: na robaczki.

Edytowane przez nug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień spędzony nad strugiem z bolonką, przyniósł mi kilka jazi, płoci, leszczyków. Spotkałem dziś ponownie tego samego wędkarza co wczoraj i dziś też udało mu się wyciągnąć świnkę (ponad 40 cm), więc jest ich więcej a nie tylko jedna zabłąkana sztuka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem rzekę Strug poniżej mostu na ulicy Kwiatkowskiego.Na łowisku zameldowałem się o godzinie 4.00.Pogoda jak dla mnie idealna ,zero wiatru,niebo delikatnie zachmurzone innym słowy raj na ziemi.Dzisiaj dla odmiany zabrałem ze sobą dwa federki.Pierwsze dwie godziny brały same płotki i leszcze, których złapałem siedem sztuk, wszystkie chyba z jednego rocznika, największy mierzył 38 cm.Potem przez godzinę totalnie nic nie brało, nawet płotka gdzieś odpłynęła.Ale za to porę minut po ósmej, agresywne branie, szybkie zacięcie i po krótkiej walce w siatce ląduje piękna świnka.Po zmierzeniu okazuje się że ma 44 cm, to jest 1 cm mniej ile trzeba na brązowy medal WŚ:mad:szkoda.Na koniec mojej zasiadki na białego udaje mi się skusić Jazia.Ogólnie wypad na rybki można uznać za bardzo udany.:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejna wyprawa na Strug z bolonką, dużo brań, świnki już niestety odpłynęły :( chyba wróciły do Wisłoka, za to pojawiły się karasie japońce :) bo natura nielubi próżni. Ogólnie mogę stwierdzić po paru wyprawach na przyujściowy odcinek strugu że rybami tam dominującymi są jazie, płotki i leszcze.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Maks juz zapoznał się z wszystkimi mieszkańcami Złotki, Ożanny, kawałka Sanu to teraz czas na ekspansje na pozostałe rzeki Podkarpacia :)

Maks, gratuluje połowu, widzę że i ja końcu będę się musiał wybrać na zakończenie sezonu za kropkiem na Strug.

Tylko te śmieci .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
A można łapać?

Hehhe nikt ci nie zabroni jeśli tylko masz opłaty:D.

A skoro kolega pisze ,że bardzoooooo wyyyyyyyyysoki to bym sobie odpuścił.:)

Już nieraz próbowałem na różnych rzekach na takiej wodzie i nie było efektów co sprawiło ,że dałem sobie spokój gdy woda jest przesadnie wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.