Skocz do zawartości

Rzeka Strug


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

@lukxes,jeżeli to nie tajemnica to na jakim odcinku łowiłeś, bo chcę w tym tygodniu wyskoczyć na Strug?

w Kielnarowej wyżej jazu jakieś 300 m mam tez fotkę ale mi coś na dysku się nie chce wyświetlić mówie żeby nie było, że robię w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komandos, dzięki za przepowiednie!@lukxes, dzięki za potwierdzenie. To miejsce o którym piszesz to już woda górska, tak więc na pewno w tej okolicy nie będe łowił. Pozostaje mi szukać kropka od mostu w Tyczynie do Zalewu!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odcinku nizinnym też jest potokowiec:). Tylko uważaj łapiąc koło tego progu wodnego ponieważ musisz zachować odległość 50m, jak byłem tam w sobotę to koleś mówił, że mu wlepili mandat w wysokości 100zł:D

Będę próbował, bo na razie moje "kropkowe łowy" to porażka. A o tej odległości mówili mi już panowie na Akacjowej jak byłem płacić myto, ale dzięki za przypomnienie!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę i niedzielę odwiedziłem z kolegą nizinny odcinek Strugu, rewelacji nie było, ale jakieś nie za duże rybki połowiliśmy, w tym bolenia którego ja złapałem w sobotę, a koledze siadł ten sam w niedziele(miał rozległą bliznę przy ogonie na lewym boku):)

Przy okazji chciałem zapytać jak sprawa wygląda z prowadzeniem rejestru połowu ryb, Strug w rejestrze jest oznaczony nr.231 w rubryce "wody krainy pstrąga i lipienia", czy dla nizinnego Strugu trzeba wpisywać ten sam nr?:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Luz, tak się trochę wgłębiłem w szczegół, ale to trochę przez zazdrość:), bo byłem kilkanaście razy nad wodą w tym sezonie aby złowić pstrąga, a tu kicha!:(. Widzę, że muszę sie jeszcze duuużo nauczyć, aby osiągnąć swój cel na ten sezon. Na razie pozostaje mi podziwiać rybki złowione przez Kolegów. Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych wypadów nad wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lama, to Ja jestem tym kolegą o którym pisał Aipoo:) z tym Strugime to ciekawa sprawa. To był mój może 3 wypad na spining w życiu, moje woblery często lądowały na drzewach ( ostatnio byłem na rybach w 2002 i to był spławik na uregulowanym Wisłoku). I tez udało mi się złapać małego pstrąga i parę kleników. Jestem pewny że wile zależy od dnia. Gdybym się w sobotę nie poślizgnął i tym sposobem nie zatłukł to Aipoo (i być może ja:)) ciągnął by jednego pstrąga za drugim. Po prostu one tam tego dnia były i mocno żerowały czego nie można powiedzieć o następnym dniu. A moja forma była godna pożałowania. Trochę mi teraz żal że je tak niefartownie spłoszyłem. Nie wiem jakie masz doświadczenie w spiningu ale na pewno większe od mojego a ja też planuje jakiegoś pstrąga większego złowić w tym roku;p Więc życzę ci powodzenia, i sobie też. Pozdrawiam.

Edytowane przez antua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu UDAŁO SIĘ:):):). Po przejściu wielu kilometrów w wodzie i po brzegu,w deszczu i śniegu, przelewając wiele kropel potu w końcu złowiłem w sposób świadomy pstrąga. Dokonałem tego dziś podczas dwugodzinnego wypadu nad Strug. W sumie złowiłem trzy pstrągi!!!. Długością nie zachwycały, ale dały mi bardzo wiele radości. Złowiłem je na znanego już kilku Kolegom szerszenia p. Leszka. Ryby brały na prostych odcinkach rzeczki. Łowienie skończyłem zaraz przed ulewą, która nawiedziła Rzeszów.

P.S.@antua-dzięki za życzenia i gratuluję udanego powrotu do wędkarstwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów wędkarzy,czy ktoś jest w stanie powiedzieć jaki stan wody jest aktualnie na rzeczce strug?Tzn.czy nie za wysoki,za brudny itd.Jestem z okolic Sandomierza.Mogę łowić na odcinku nizinnym,czy też powyżej jazu w Tyczynie? Dodam,że ogręg Tarnobrzeg ma porozumienie z Rzeszowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem krotki wypad nad Strug, na odcinek nizinny. Pogoda była super, woda jak dla mnie idealna do łowienia. Zaliczyłem jedno wyjście rybki, miałem również sytuację którą opisywali koledzy bardziej doświadczeni odemnie w łowieniu pstrągów czyli "pukanie" w woblera bez możliwości zacięcia. Udało mi się jednak złowić czwartego w życiu(w sposób świadomy) ślicznego kropka. Uderzył na wobka Andrzeja Lipińskiego prowadzonego po powierzchni wody.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odwiedziłem Strug,złowiłem trzy pstrągi w tym dwa całkiem ładne 43cm i 39cm poza tym miałem jedno wyjście i jedno nie wykorzystane branie,niestety nie wziołem karty pamięci a kabelek zginą,jak tylko uda się zdobyć kabel wstawię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w chwili obecnej nie mam kabla do aparatu w sklepach szukałem i powiedzieli że jest nietypowy i nie mają takiego ,wysłałem wiadomość do firmy z której jest ten aparat ale jeszcze mi nie odpisali więc w poniedziałek zadzwonię do nich jak będą mieli kabel to go zamówię i jak dojdzie to wrzucę fotki, kabel nie był by mi potrzebny gdybym miał wtedy kartę pamięci w aparacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie chęci i samozaparcia można znaleźć jeszcze ciekawe miejscówki na Strugu. Napewno trzeba omijać odcinek koło spiętrzenia wody! Byłem tam kilka razy i zawsze miałem problemy z wykonaniem rzutu ! Odradzam także odcinek w okolicach zalewu oraz ten przy działkach. Najlepsze są miejscówki wydeptane przez samego siebie. Tylko takie mają szansę być tylko Twoje przez jakiś czas." Przerobiłem" ten temat w tym roku pod kątem Kropka na tej i nie tylko tej rzece i z efektów jestem zadowolony. Powodzenia.

p.s Niedługo rzeka ta będzie regulowana i to jest większe zmartwienie niż łowienie Kropka na robaka, szkoda:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.