Skocz do zawartości

Rzeka Strug


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Znając Strug, to pierwsza powódź i to całe ich regulowanie spłynie do zalewu. Rzeczka płynie po takim terenie, że bez problemu stworzy sobie nowe koryto. Niech robią co chcą, kilka lat i rzeka znowu będzie dzika. Poza tym, nigdy nie słyszałem, aby Strug cokolwiek zalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś masakra, przecież to w ogóle nie ma sensu, poco regulować taką rzeczkę:confused:

Przecież to nic nie poprawi ani w żaden sposób nie zmniejszy "zagrożenia powodziowego"...

Edit:

Lama wiesz może na jakim odcinku ma być ta regulacja?

Rozmawiałem z osobami z Białej tak więc chyba ten odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnąłem dziś na miejski odcinek strugu jednym słowem tragedia wodą płynie jakieś świństwo łapiące się do kotwic oraz żyłki presja jak by co najmniej z tone karpia wpuścili :D

Spławikowcy narzekają, że nic kompletnie nie bierze nawet ukleja.

Udało się wydłubać 3 okonie mniej więcej po 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kolegi pracującego w jednej z firm która będzie przystępowała do przetargu na regulacje Strugu dowiedziałem się, że ma ona objąć 6km wody od granicy Tyczyna z Rzeszowem w górę rzeki i 2 km w dół, regulacja ma być przeprowadzona przy pomocy gabionów(metalowych "koszów" wypełnionych kamieniami) dodatkowym skutkiem ubocznym ma być wycinka 2tysięcy drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak. Jest parę stałych miejscówek PSR , np Lipie. Ilekroć byłem na Lipiu tyle razy była i kontrola. Tak dla picu bo jedynym osiągnięciem jest to, że na Lipiu łowią ludzie z kartami. Żadnego innego pożytku z tej kontroli nie ma. Kiedyś obserwowałem jak zajechali z pompą i zaczęli "kontrolę". Miałem lornetkę więc rozejrzałem się po stanowiskach. Trwało powolne, bez stresu i pośpiechu , opróżnianie siatek z niewymiarowej ryby. Ale kontrola się odbyła i została ujęta w statystykach. A że po najmniejszej linii oporu - po z góry znanych miejscach z dobrym dojazdem? Liczy się statystyka i święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie –zburzyli stopień na Strugu poniżej mostu w Tyczyni czy co?

Wczoraj tamtędy przejeżdżałem i z mostu zamiast rzeki zobaczyłem .. strumyk … potoczek w korycie.

To wina braku opadów od kilku miesięcy czy jakieś działania hydrotechniczne w korycie?

Wiecie coś więcej? Jak sytuacja wygląda powyżej mostu? Poziom jakiś normalny? Czy pstrągi będą musiały zakopać się w mule na zimę?

Gabryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tamtędy przejeżdżam prawie codziennie i widzę jak jacyś goście w strojach roboczych majstrują przy brzegach, a przed tym progiem jak dobrze widziałem to chyba taka duża kupa ziemi albo muły leżała, a brzegi wydawały się jakby były rozkopane. Pewien nie jestem, jutro postaram się dokładniej przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie –zburzyli stopień na Strugu poniżej mostu w Tyczyni czy co?

Gabryś

Dokładnie. Teraz, to wygląda mniej więc tak.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.