Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglądnąłem dziś na Lpie z zamiarem powędkowania , a tu niespodzianka bo są zawody wędkarskie i mimo że połowa stanowisk na zbiorniku jest wolna łowić nie wolno .Moje pytanie do organizatorów tych zawodów czy jeżeli jest mała ilość zawodników nie można tych zawodów zorganizować np. na połowie zbiornika a drugą część udostępnić do wędkowania niezrzeszonym w tym klubie bo miejsca jest dosyć .W  końcu nie każdy ma możliwość posiedzieć nad wodą w tygodniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy było gdzieś napisane, że zbiornik zamknięty na czas zawodów? Jeśli nie to możesz łowić. W terminarzu są zapisane ale nie ma info o zamknięciu zbiornika. A jeśli są zawody spinningowe na zbiorniku to nie jest zamykany i trzeba omijać innych wędkujacych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ORINOKO napisał:

 

Czy było gdzieś napisane, że zbiornik zamknięty na czas zawodów? Jeśli nie to możesz łowić. W terminarzu są zapisane ale nie ma info o zamknięciu zbiornika. A jeśli są zawody spinningowe na zbiorniku to nie jest zamykany i trzeba omijać innych wędkujacych. 

na ich stronie pisze że rezerwują cały zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak rezerwacja całego zbiornika, organizator w momencie zamykania listy startowej, rezerwuje potrzebną liczbę miejsc (może je sobie wybrać) ale pozostałe, niepotrzebne muszą zostać udostępnione do wędkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, loony89 napisał:

nie ma czegoś takiego jak rezerwacja całego zbiornika, organizator w momencie zamykania listy startowej, rezerwuje potrzebną liczbę miejsc (może je sobie wybrać) ale pozostałe, niepotrzebne muszą zostać udostępnione do wędkowania.

jeżeli zawody zostały zgłoszone do Z O i zostały klepnięte w terminarzu to kicha ,dzwoniłem dziś na Akacjową i tak mi powiedziano a w każdym innym przypadku zakaz można ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stiff43 napisał:

jeżeli zawody zostały zgłoszone do Z O i zostały klepnięte w terminarzu to kicha ,dzwoniłem dziś na Akacjową i tak mi powiedziano a w każdym innym przypadku zakaz można ......

to dziwne bo 2 lata temu ZO podjął uchwałę o tym że nie można rezerwować całego zbiornika, tylko tyle ile jest wymagane do przeprowadzenia zawodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
43 minuty temu, stiff43 napisał:

Oczywiście czterodniowy miting i łowić nie wolno mimo iż około połowa stanowisk wolna .Może takie zawody organizować od poniedziałku gdyż w soboty i niedziele większość z nas nie pracuje i każdy chętnie powędkował by bo pogoda jest super .

Na stronie PZW oraz w regulaminie zawodów klubu Carppub nie ma wzmianki o rezerwacji łowiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matew napisał:

zjedzone przez dziadków, nawet żaby ?

Niestety żaby (mimo że są pod ochroną) wymierają.

A co do ryb to problemem może być to, że zakład eksploatujący żwirownie,  zrzuca wodę z popłuczyn piachu do tego zbiornika.

Nie wiem jakie długofalowe konsekwencje, ale pewnie ZO PZW jako dzierżawca wody powinien wiedzieć o takiej zmianie warunków użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Janek napisał:

Niestety żaby (mimo że są pod ochroną) wymierają.

A co do ryb to problemem może być to, że zakład eksploatujący żwirownie,  zrzuca wodę z popłuczyn piachu do tego zbiornika.

Nie wiem jakie długofalowe konsekwencje, ale pewnie ZO PZW jako dzierżawca wody powinien wiedzieć o takiej zmianie warunków użytkowania.

Problem polega na tym, że to nie Kruszgeo prosiło PZW o dzierżawę tylko odwrotnie. W tym miejscu jest normalna, czy na kopalnia gdzie prowadzona jest normalna produkcja. Z racji tego, że dołek wypełniony jest wodą, PZW postanowiło go zagospodarować. Ten sam pomysł wykorzystali w Czarnej Sędziszowskiej, na nowo powstałym łowisku "piątka"w Stobiernej, w Łętowni itd. Skoro zatem Kruszgeo prowadzi tam swoją normalną działalność produkcyjną, to nie rozumiem o czym ma informować PZW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.