Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manitu, znajomy w tamtym roku stosował fluo jak linki głównej, nie powiem jakiej firmy bo nie wiem, ale po sezonie użytkowania stwierdził że szkoda wydawać pieniędzy, gdyż nie sprawdził mu się. Narzekał na wytrzymałość i odkształcalność. Stwierdził że wraca do starej metody która była lepsza, czyli jako główna linka plecionka i do tego jakieś 8 do 10 metrów przyponu z fluo plus minus 45-50mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały na stelaż już mam zostały mi jeszcze ze stojaków, teraz czekam tylko do lutego na dziewczynę aż wróci z Hiszpanii to będę już mógł ruszyć z szyciem. Jak będę robił to zrobię fotorelację krok po korku może komuś się przyda :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o plecionkach na przypony z PROLOGICA ?? w otulinie i bez ? i o hakach VMC z 3 micro zadziorami ? Haki dziś zakupiłem piekielnie ostre ale znajomy mi stwierdził że szybko się tępią:( bo ostatnimi czasy łowiłem tylko na hi-kari i sbs. Plecionki z Prologica mam 3 z zeszłego sezonu i dawały rade jakie byście polecili jeszcze ?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pletki w otulinie PROLOGIC bodajże Reptilian. Bardzo fajna miękka otulina - chyba najbardziej miękka otulina z jaką się spotkałem. Nie zawiodła mnie do czasu kiedy mi się skończyła szpulka.

Zakupiłem nową w Karinie na Warszawskiej i nie wiem teraz, czy kupiłem zleżałą, czy jakąś nową serię bo otulina tak się kruszy i pęka że zawiązać na niej przypon to nie lada sztuka:confused:

manitu, tutaj w filmie przewiń sobie na 1:14:58 masz pokazane jak nawinąć żyłeczkę z wiadra żeby się nie skręcała i ułożyła ładnie na szpulce:

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch sezonów używam przyponów wykonanych na bazie tych plecionek w otulinie :

PB Products Jelly Wire Silt

PB Products Skinless Silt

Zakupiłem je w sklepie : m6tackle po wcześniejszych oględzinach na targach w Zabrzu.

Wg. mnie bezapelacyjnie "Rolls Royce" wśród plecionek przyponowych . Drogo !!! ale Warto i polecam .

Używam również :

Kryston Quick Silver Gold : "Lina" do zadań specjalnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do M6 mam 15 min jazdy ale jakoś mnie tam nie ciągnie :) zobaczymy co będzie ciekawego na targach może coś się uda upolować nowego. Muszę trochę kill krilla dokupić i nocnej zmory bo jak na razie sprawdzało się rewelacyjnie :) no i jakieś ciekawe dipy ochotkowe jak i małże. Mało czasu w tym sezonie będę miał na zasiadki ale może na antypodach znajdę ciekawe miejsca i przez najbliższe 2 lata tam będę szalał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wcześniejszych wpisów do tego wątku (Sezon karpiowy 2013) zaciekawiła mnie pewna sprawa. Dotyczy ona tego produktu : "Carp Cradle delux Nash tackle" . Chciałbym dowiedzieć się od Was jakie macie zdanie na temat tego typu gadżetów ?

Bardziej od strony praktycznej . Pytam dlatego iż staram się na bieżąco śledzić wszelkie nowości sprzętowe i z tego co słyszę i widzę spory nacisk przykładany jest do innowacji. Zgoda ... tylko czy akurat ten produkt to nie jest tzw: "Przerost Formy...nad Treścią " ??? (materac...mata...mata pływająca...mata/basen... i teraz coś dosłownie jak by prawdziwe "łóżko karpiowe Cradle" )

Wiem że kolega Mateusz91 podjął się wykonania tego produktu samemu i chwała mu za decyzję. Nic tak nie cieszy jak własny pomysł i wykonanie.

Co myślicie .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim arsenale mam sporo plecionek do wiązania przyponów,jedna lepsze drugie gorsze.Od ubiegłego roku większość przyponów wiążę na Korda N-trap Soft czy to w wersji Weed czy Gravel.Jak dla mnie najlepszy produkt z jakim miałem do czynienia.Czasami zawiążę coś na Coretexie Foxa lub Snake Bite Krystona a z Sufixa to jedynie Balistic mi się sprawdził.Reszta jak dla mnie szybko się strzępi oraz lubi strzelić w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie.

Mam takie pytanie do kolegów;potrzebuję plecionki do wywózki na 250 max 300 metrów,myślałem nad 0,17-0,15.Co możecie polecić i czy ktoś łowi na plecionki na takich dystansach?

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje małej pomocy. Próbuje się przekonać do kołowrotka z przednim hamulcem. Co możecie mi doradzić? Rozmyślam nad 4 modelami co i nich sądzicie i który byście poradzili.

DRAGON MEGA BAITS METAL CARP FD760i

Kołowrotki morskie + big pit - - DRAGON

Anaconda Distance Carp

Anaconda Distance Carp

Daiwa Crosscast X 5000 LD

Daiwa Crosscast X 5000 LD

Daiwa Windcast-S 5000

]Sklep internetowy - MAKARFISH

Z tych 4 kołowrotków to tylko Daiwa Crosscast są warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do kolegów;potrzebuję plecionki do wywózki na 250 max 300 metrów,myślałem nad 0,17-0,15.Co możecie polecić i czy ktoś łowi na plecionki na takich dystansach?

Widze że sie niezle szykujesz;), to gdzie będziesz wywoził na takie odległości:confused: Podobno Nikl ma dobrą pletke:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wcześniejszych wpisów do tego wątku (Sezon karpiowy 2013) zaciekawiła mnie pewna sprawa. Dotyczy ona tego produktu : "Carp Cradle delux Nash tackle" . Chciałbym dowiedzieć się od Was jakie macie zdanie na temat tego typu gadżetów ?

Bardziej od strony praktycznej . Pytam dlatego iż staram się na bieżąco śledzić wszelkie nowości sprzętowe i z tego co słyszę i widzę spory nacisk przykładany jest do innowacji. Zgoda ... tylko czy akurat ten produkt to nie jest tzw: "Przerost Formy...nad Treścią " ??? (materac...mata...mata pływająca...mata/basen... i teraz coś dosłownie jak by prawdziwe "łóżko karpiowe Cradle" )

Wiem że kolega Mateusz91 podjął się wykonania tego produktu samemu i chwała mu za decyzję. Nic tak nie cieszy jak własny pomysł i wykonanie.

Co myślicie .... ?

Powiem Ci szczerze, że jak zobaczyłem pierwszy raz Cradle Delux to się w nim zakochałem. Bardzo praktyczna mata jeśli chodzi o samo przechowywanie ryby. Kładziesz sobie rybę na macie, zapinasz i możesz sobie pójść spokojnie do namiotu czy też samochodu po wagę, aparat, miarkę, klinika czy co tam sobie jeszcze chcesz. A ryba może się w niej rzucać na wszystkie strony i nic jej nie będzie. Nalejesz sobie trochę wody i masz w pełni chronioną rybę. Dodatkowo dopinana "mata" na kolana więc odpada babranie się przy robieniu fotek, klękasz i masz mięciutko i czyste kolana. Robię ją dlatego, że strasznie mnie irytuje przy zwykłych matach to, że jak odwracam głowę żeby pójść po chociażby aparat to ryba może mi wyskoczyć na ziemię, a tam gdzie łowię jest sam piach, więc można się domyślić jak mokra ryba wygląda :D. Tak to będę miał spokój.

Jedyny mankament jaki zauważyłem to transport i to, że nie widzę tego jak przenieść matę z rybą do wody :) Trzeba wypuszczać z worka do ważenia.

No i cena, jak ktoś może sobie pozwolić na taki wydatek to polecam, bo bardzo fajna sprawa. Ja sobie zrobię samemu, wyjdzie mi to sporo taniej. Może nie będzie wyglądała całkiem jak Cradle i nie miała magicznego dla niektórych logo i napisu "Nash Tackle", ale walory użytkowe zostaną te same. Drugi powód jest taki, że jak nie zrobię czegoś w sezonie ogórkowym to tak mi się ciągnie... że szok :)

Jak jesteś zainteresowany Cradlem to na targach w Zabrzu na pewno będzie, można obejrzeć i wymacać a zapewniam że się spodoba. Ja pewnie w tym roku pojadę pomacać kijaszki Entity i zakupić Cybershoota i trochę boilies :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że sie niezle szykujesz;), to gdzie będziesz wywoził na takie odległości:confused: Podobno Nikl ma dobrą pletke:beer:

Mamy w planie posiedzieć chwilę na Solinie.Nikla brałem pod uwagę,ale jego plecionka ma 0,165 a ja bardziej preferował bym 0,15 i na szpuli większej niż 300 m.

A Cradle to fajna sprawa jeżeli chodzi o ochronę ryb.Amury czy karpie potrafią nieźle poskakać po brzegu a w takim cudeńku odchodzimy od ryby i mamy pewność że krzywda się im nie stanie.Ceny póki co wysokie,ale za rok pewnie większość firm będzie miała swoje Cradle na stanie i ceny będą już dużo niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz91 Argumenty które przedstawiłeś są bardzo przekonywujące i ja jestem jak najbardziej na Tak. Bardzo cenię ludzi wszystkich ale szczególnie tych którzy potrafią swoje argumenty przedstawić i obronić w 100 % . Świetna sprawa że podejmujesz się samemu wykonania "Cradle" . W swojej wypowiedzi szukałem zwyczajnie opinii dlatego iż są bardzo podzielone. Mnie osobiście ten "gadżet" podoba się i co do ochrony ryb mam bardzo podobne zdanie do Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.