Skocz do zawartości

Zanieczyszczenia wód


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.05.2019 o 07:18, raftik napisał:

Koledzy oriętuje się ktoś ile kosztuje badanie próbki wody???

Robił ktoś coś podobnego....

Jakieś specjalne naczynia .? 

Ciemne szkło do pobrania próbek czy coś takiego???? Jakieś namiary i wszystko co dotyczy tematu może być priv...

Cześć, kiedyś pytałem w WIOŚ, co musiałbym sprawdzić, czy cos co wplywa do rzeczki to ściek. Dostałem odpowiedź że takie badanie mniej wiecej 150-200 PLN. Musisz jednak wiedzieć, ze coś co pobierzesz i zbadasz nie ma żadnego znaczenia dowodowego. W Polsce (puki co) pokutuje przekonanie że człowiek który przychodzi z takimi badaniami na Policje czy do WIOŚ na pewno ma złe intencje i próbkę sobie sfabrykował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku......masakra dzięki koledzy:beer: jedynym sensownym rozwiązaniem to znaleść jakiegoś dziennikarza który nagra ten syf i opowie jak tam je....e.

Jedynym pocieszającym mnie fakt to słowa Pana z Wód Polskich....już obserwujemy to miejsce.......tylko czy będą efekty.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2019 o 15:16, raftik napisał:

Ku......masakra dzięki koledzy:beer: jedynym sensownym rozwiązaniem to znaleść jakiegoś dziennikarza który nagra ten syf i opowie jak tam je....e.

Jedynym pocieszającym mnie fakt to słowa Pana z Wód Polskich....już obserwujemy to miejsce.......tylko czy będą efekty.....

 

Nie wiem jakiej wielkości ten wyciek, ale jeśli zagraża zdrowiu ludzi lub zwierząt to zawsze można wezwać Policję. Jeśli wyciek mniejszy to zgłosić pisemnie do Urzędu Miasta Wydział Ochrony Środowiska z podaniem lokalizacji i prosić o usunięcie. Ja praktykowałem "zachęcenie" Pana z Urzędu Gminy żeby się udał ze mną na miejsce gdzie wyciek następuje + pismo że pokazałeś ... i prosisz o powiadomienie kiedy planowane jest usuniecie ...W takiej sytuacji trudno jest zignorować temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy z Głogowa Małopolskiego - naprawdę Wam to nie przeszkadza ?

Na zdjęciu  dopływ (ten z szambem) Szlachcianki przy ul 3 maja w mieście "ekologicznym". Zdjęcie wykonane 10.05. Teraz jest jeszcze gorzej. Płyną praktycznie same fekalia.

Coś pisałem do Burmistrza litery drukowane,  na dniach odpowie (nie robię sobie nadziei że z sensem).

Może potrzebny szerszy front, bo jak zgłoszenia dotyczące zanieczyszczenia pochodzą tylko od jednego "wariata"  to gość ma to w nosie.

Nikt za nas tego nie zrobi.

Proszę chociaż o wysyłanie maili na konto burmistrza i wiceburmistrza ([email protected],
[email protected])

"Proszę o wyjaśnienie przyczyny zrzucania ścieków do Szlachcianki w lokalizacji 

50.150839, 21.957561

Proszę o podanie terminu usunięcia dopływu zanieczyszczeń "

Wątpię czy doczekacie się odpowiedzi, ale może zapchana skrzynka zmusi do jakieś refleksji.

Ja podejmę jeszcze inne działania, ale w powyższej materii proszę o pomoc

 

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, temat na czasie!, niestety już od ,,długiego czasu" jak każdy z nas wie. Nie mniej jednak miejmy nadzieje, że przy wszystkich nas zainteresowaniu tematem coś ruszy z tą przestępczością przeciwko środowisku....

Pozdrawiam.

https://wiadomosci.wp.pl/polska-splywa-sciekami-pracownik-oczyszczalni-ujawnia-noca-puszczamy-wszystko-do-rzeki-6423121882708097a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2019 o 21:45, tomek85 napisał:

Witam, temat na czasie!, niestety już od ,,długiego czasu" jak każdy z nas wie. Nie mniej jednak miejmy nadzieje, że przy wszystkich nas zainteresowaniu tematem coś ruszy z tą przestępczością przeciwko środowisku....

Pozdrawiam.

https://wiadomosci.wp.pl/polska-splywa-sciekami-pracownik-oczyszczalni-ujawnia-noca-puszczamy-wszystko-do-rzeki-6423121882708097a

Nikogo nie bronię ale wg mnie to prowokacja. Mam na myśli takich tajnych "rozmówców". 

Edytowane przez Haratacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może Was zainteresuje program zrealizowany przez Panią Annę z TVP Rzeszów po moich prośbach , jak już doszedłem "do ściany" w walkach z urzędem.

Niestety miejscowe koło PZW również nie było zainteresowane tematem (może nie czytali statutu PZW) bo mógłby się burmistrz  obrazić i nie dać dzierżawy na staw.

Napiszę za pare dni jak w takich sytuacjach sobie radzić (trochę różnych wariantów już przerobiłem).

Tu link do programu - sprawa rozwojowa

https://rzeszow.tvp.pl/44673347/zanieczyszczony-potok-szlachcianka-w-glogowie-malopolskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kafel napisał:

W naszym regionie wszystkie rzeczki tak wyglądają - Mrowla z dopływami,

No to daj namiary. I tak mam przechlapane więc mogę trochę się pomęczyć. Szlachcianka to dopływ Mrowli/Osiny/Czarnej - ta sama zlewnia. Zaczynamy "od góry".

Moim zdaniem w tym roku i tak jest dużo,dużo lepiej (taka obserwacja niepoparta wynikami wędkarskimi). W Zaczerniu mi już nie śmierdziało jak rok wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie:

1. Urzędy gminy, miasta Wam nie pomogą (mimo że mają zapewnienie czystego środowiska  wpisane w obowiązki)

2. Działacze PZW Wam nie pomogą (d.. wrosła w stołek i nie zaryzykują "oderwania")
3. Jak widzicie wypływ ścieków z rury wyglądającej "amatorsko" robicie zdjęcie, notujecie miejsce (koordynaty GPS) i wysyłacie do Wody Polskie z prośbą
   o usuniecie dopływu (Wody Polskie są w okresie organizacji i lubią się wykazać)

   (inne wyjście to metoda @slawoj ale jako prawy obywatel - absolutnie przeciwieństwo aktualnej sceny politycznej- nie polecam, no chyba że ...)
4. Jak wypływ jest z rury oczyszczalni lub blisko oczyszczalni WOŁAJCIE Policje (112), nagrywacie filmik i nie odstępujecie dopóki nie podejmą interwencji
(pobór próbek ścieków). Dobrze jest poprosić Wody Polskie o wgląd do pozwolenia wodno-prawnego (to niestety trwa miesiąc).
Niestety część oczyszczalni  (a może wszystkie) ma możliwość zrzutu nieoczyszczonych ścieków, ale warunki tego procederu są ściśle określone (np.obfite opady)

NO I KOLEDZY - DO ROBOTY

Urzędasy za nas nic nie zrobią rewolucji. Musimy im zapewnić taką rewolucje MY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak to w Polsce nikt za tą awarie nie odpowie bo płyn nie szkodliwy dla środowiska !!! Jak taki nie szkodliwy to dać zarządowi elektrowni ciepłowniczej do picia taką wodę i zobaczymy  co się będzie działo , czy tak samo zareagują na tą czystą wodę jak te ryby z potoczka. Masakra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.