Skocz do zawartości

Zanieczyszczenia wód


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby Kolega z Gatunku Prawdziwych Polaków, którzy uważają że wszystko w tym kraju finansuje obcy, wrogi, zaborczy kapitał, żeby pisać o służbach "polskie"???
:D:eek::rolleyes:

Nie widziałeś mnie człowieku na oczy, a już próbujesz "zakwalifikować" do jakiejś "podgrupy" - widzisz, tym się różni normalny człowiek od "kwadratowego łba" ze służb mundurowych, że ceni sobie niezależność i nie szufladkuje kogoś na podstawie jednego zdania wyrwanego z kontekstu.

Resztę sobie daruję - bo uznaję to za niezły żart...

Otóż jestem człowiekiem krotochwilnego temperamentu i lubię sobie pożartować - zwłaszcza z takich "spektakularnych" akcji jak ta ze spłukiwaniem chemikaliów do Wisłoka, czy np. zjeżdżaniem ze schodów służbową furgonetką przez policjantów - te "zabawy" odbywają się za moje ciężko zarobione pieniążki, więc mam chyba prawo się chociaż pośmiać ? (śmiech jest zdrowszy od płaczu).

Piszę to na forum a nie na PW, ponieważ "oskarżenie" padło na forum głównym - proszę Adminów o usunięcie mojego posta/postów po powiedzmy 24 godz., jako nie wnoszących nic do tematu.

Dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla mięsa. Jak dla mnie to nie można się do nich o nic przyczepić. Robią to znając życie od setek lat to część ich kultury. Poza tym w artykule możemy przeczytać że to polowanie jest w pełni legalne.

A z tym +18 to mocno przesadzasz na nagraniu widać małe dzieci i nie są jakoś szczególnie przerażone.

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi że dla Ciebie to normalne - NORMA:) Dla mięsa ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Grindwal nie dziwiłbym się takiej rzezi w jakimś kraju 3go świata gdzie niema co jeść -, ale nie w europie gdzie mięso ryby można kupić w normalnej cenie?. Tradycyjnie to się na wioskach młode koty w rzece topiło, tradycyjnie to się ścieki do rzeki ładuje i niektórzy myślą że to normalne bo zawsze tak robili. Ale czasy się zmieniają i ludzie dostrzegają efekty takich działań i słusznie się to piętnuje. Sam jestem przeciwnikiem nadmiernych zakazów i nakazów ale taka rzeź powinna być stanowczo zakazana. A czy warto pokazywać rzekę krwi i zarzynane zwierzęta dzieciom-młodzieży poniżej 18 roku życia to kwestia wyboru każdego rodzica ja wskazywałem wam jedynie taki wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te ryby morskie w sklepie to skąd się biorą z fabryki? Bo mogę się założyć że na takiej wyspie nikt nie je karpia z hodowli. Jeżeli taki odłów drastycznie wpływa na populacje i przez to gatunek może wymrzeć to zgadzam się z tobą w 100% trzeba tego zakazać ale tam o tym nie ma ani słowa tylko jest o morzu krwi. A co do dzieci i młodzieży to naprawę Cię nie pojmuję, to chyba normalne że bierze się chłopców na polowanie skądś muszą się tego nauczyć.

Z tym topieniem kotów to nie ze względu na tradycję tylko ze względu na to że nie ma co z nimi zrobić, też uważam że należy je usypiać w bardziej humanitarny sposób ewentualnie kastrować kocice ale nie każdego na to stać. A z tymi ściekami to sytuacja identyczna nie ze względu na tradycje tylko ze względu na finanse trafiają one do rzek. Nawet oczyszczalnie ścieków czasami widać puszczają nieoczyszczone ścieki uważasz że robią to ze względu na tradycje?

Pozwolę sobie zacytować wikipedię

"Mimo iż jest obiektem corocznych polowań, wydaje się, że nie jest bezpośrednio zagrożony wyginięciem."

Także uważam że to co robią nie jest jakimś barbarzyństwem, no chyba że potem to mięso idzie do kontenerów na śmieci wtedy to całkiem inna sprawa i to co robią staje się barbarzyństwem.

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Efekty na razie niewielkie. Ściek Szlachcianka nadal z brunatną wodą ale jakby mniej cuchnącą. Może do wiosny się przepłucze i cała zlewnia Osiny/Mrowli/Czarnej wróci do życia. Tym bardziej że oczyszczalnia w Jasionce również działa już od połowy roku.

http://um.glogow-mlp.pl/um/index.php?option=com_content&view=article&id=2064:uroczyste-otwarcie-oczyszczalni&catid=213&Itemid=691

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.