Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem cały ten temat od samego początku do końca :) Właśnie w tym roku zaczynam testować z pelletami. Prędzej używałem tylko allera na zasiadkach karpiowych. Teraz chcę testować inne pellety no i łowić na method feeder. Dlatego też pytam jakie byście polecili pellety do testowania w tym roku. Myślałem właśnie też aby kupić ten micro marine 2mm i 1.5mm ale skoro są bardzo podobne do siebie ty czy nie lepiej kupić jakiś inny? Mam nadzieje że takie 3 różne pellety starczą mi na cały sezon :)

Wiesz to wszystko zależy od tego jak często wędkujesz i jak często będziesz przerzucał wędki oraz czy będziesz donęcał w postaci rzutów samym koszykiem bez przyponu. Te pellety są pelletami suchymi i moim zdaniem są wydajne o wiele bardziej niż zanęty sklepowe czy też method mixy. Kubek suchego pelletu wystarczał mi na jedną wędkę nawet na 8 godzin zasiadki. Może dobierz jeszcze jakiś owocowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam inne pytanie, mianowicie mam zestaw Browninga i wczoraj podczas łowienia branie zacięcie i brak haczyka... tzn. urywałem go stosowałem różne grubości żyłki od 0,12 do 0,22 czy ktoś może wie czemu tak się dzieje?? Jak założyłem przypon z plecionki brania ustawały.

Co Wy stosujecie .

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Jeśli używałeś haczyków z łopatką może łopatka przecinała żyłkę? Jeśli używałeś z oczkiem może węzeł bez węzła się rozwiązywał bo nie od tej strony zacząłeś wiązać haczyk i luka między oczkiem a haczykiem była dość spora i się rozwiązywało? A może żyłka wpadała w to miejsce i także pękała? Za dużo niewiadomych, ale ja bym obstawił któryś z wymienionych powyżej przypadków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a może któryś z kolegów doradzi mi jakiś pellet na zanętę do metody ale nie śmierdziucha?

Rozmiar 1,5-2mm-jakiś korzenny lub owocowy.

Pozdrawiam

Tylko płynne atraktory pozwolą Ci uzyskać inny zapach pelletu niż "śmierdziuchy". Nie znam żadnego producenta co robi taki pellet, ale jeśli miałbym uzyskać ten efekt to tak bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko płynne atraktory pozwolą Ci uzyskać inny zapach pelletu niż "śmierdziuchy". Nie znam żadnego producenta co robi taki pellet, ale jeśli miałbym uzyskać ten efekt to tak bym zrobił.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Więc chyba zostanę przy standardowych zanętach.

Mam pellet waniliowy Trapera 16mm spróbuję go rozdrobnić i nim będę obklejał koszyczek.

Edytowane przez marek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to wszystko zależy od tego jak często wędkujesz i jak często będziesz przerzucał wędki oraz czy będziesz donęcał w postaci rzutów samym koszykiem bez przyponu. Te pellety są pelletami suchymi i moim zdaniem są wydajne o wiele bardziej niż zanęty sklepowe czy też method mixy. Kubek suchego pelletu wystarczał mi na jedną wędkę nawet na 8 godzin zasiadki. Może dobierz jeszcze jakiś owocowy.

Tak 2 razy w tygodniu staram się na rybki wyskoczyć ale jak coś to zawsze będzie można dokupić jak się skończą. No to ostatecznie polecasz żebym kupił micro marine 2mm oraz black 1.5mm i do tego myślałem kupić

Fast Action Carp Pellet Red Strawberry Chef. Czy można kombinować i te pellety mieszać ze sobą? Czy lepiej nie kombinować? :D Znalazłem jeszcze u siebie jakieś 0.5kg pelletu dynamite robin red 10mm. Będę go zakładał na włos bo ma już dziurkę. Zobaczymy czy będą jakieś brania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używałeś haczyków z łopatką może łopatka przecinała żyłkę? Jeśli używałeś z oczkiem może węzeł bez węzła się rozwiązywał bo nie od tej strony zacząłeś wiązać haczyk i luka między oczkiem a haczykiem była dość spora i się rozwiązywało? A może żyłka wpadała w to miejsce i także pękała? Za dużo niewiadomych, ale ja bym obstawił któryś z wymienionych powyżej przypadków :)

I problem rozwiązany dzisiaj sytuacja się nie powtórzyła po zakupie haczyków z koluszkiem :) dzięki wielkie koledzy za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Łowił ktoś na taki pelet? Zamierzam w niedziele go przetestować.

Dzisiaj łowiłem na 2 mm pellet Lorenza, około 1,5 min moczenia następnie odlałem wodę i po 10 minutach idealny do łowienia, jak troszkę przesechł po 2 godzinach to lekko go zwilżyłem i znowu był OK, generalnie bardzo pozytywne wrażenia, dobra szybka praca, rybki brały dzisiaj bardzo chimeryczne , przez 5 godzin tylko 4 brania zaliczone 2 karpie po około 3kg, synek zaliczył jednego 2 kilowca, z zapachów sprawdził się dzisiaj czosnek i halibut, owocowe przynęty zostały nietknięte, jutro przetestuję Method Mixy firmy Bait Tech

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach tego peletu mogę szczerze napisać ze bardzo ładnie pracuje. Moczyłem go przez ok 10-15sek. Cena za opakowanie 14zł ale z uwagi na fakt że do methody idzie go całkiem nie wiele można wydać te pieniądze i nie zrujnuje to budżetu :P I tak jak kolega pisze można go troszkę dopalić jakimś innym zapachem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem dzisiaj Method Mix firmy Bait Tech More Fish - typowy łagodny rybny aromat , zanętę podzieliłem na dwie części do jednej dodałem SMRODEK Bartona do drugiej olej halibuta, przynęty różne ale w dalszym ciągu owocowe nie były skuteczne, najlepsze okazały się rybne, czosnkowe oraz wszelkie śmierdziele, rybki dopisały ale to już inny temat, jutro spróbuję Bait Techa - Halibut z konopią, co o samej zanęcie - dobrze trzyma się koszyka , można wykonać dalekie rzuty, dobra szybka praca, można łączyć z innymi zapachami

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ja szukam pelletu który właśnie jak najmniej rybą czuć.

A gdzie go kupiłeś? Będe w tym tygodniu w Rzeszowie.

Pozdrawiam

Kolego mi zamówił to właściciel sklepu w Przemyślu. A co do Rzeszowa to nie wiem gdzie można taki dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 razy w tygodniu staram się na rybki wyskoczyć ale jak coś to zawsze będzie można dokupić jak się skończą. No to ostatecznie polecasz żebym kupił micro marine 2mm oraz black 1.5mm i do tego myślałem kupić

Fast Action Carp Pellet Red Strawberry Chef. Czy można kombinować i te pellety mieszać ze sobą? Czy lepiej nie kombinować? :D Znalazłem jeszcze u siebie jakieś 0.5kg pelletu dynamite robin red 10mm. Będę go zakładał na włos bo ma już dziurkę. Zobaczymy czy będą jakieś brania :)

Ja nie mieszam. Byłem w ten weekend w sobotę na rybach i przetestowałem różne pop upy od massive baitsa oraz pellety. Na początku zarzucałem na pellecie micro marine + pop up GLM essence. Przez pierwsze 2-3 godziny zasiadki zero brań. Zacząłem więc kombinować. Najpierw białe na włosie, kuku CUKK różne smaki, a na drugiej wędce białe plus kulka pop up halibut. Zero brań. Zmieniłem pellet micro marine na Fast Action Carp Pellet (ananasowy bodajże), a na włosa założyłem pop upa truskawka bergamotka, ale w tym samym czasie w odległości 200-300 m przyjechali ludzie ze skuterem wodnym (zbiornik ma 900 ha). Na drugiej wędce zmieniłem zestaw na czerwonego robaka, przelotowo. Już podczas jazdy jegomościa skuterem na czerwonego wzięła płotka, na drugiej wędce zero brań. Kiedy zaczęli pakować ów skuter po 30-40 minutach szaleństwa to u mnie na drugiej wędce się zaczęło...co 15-20 min ściągałem leszcza 30-40cm i teraz sam nie wiem co było przyczyną. Czy nagonili mi skuterem ryby w łowisko? Czy też może pomogła zmiana smaku i aromatu pelletu zanętowego z rybnego na owocowy? Czy też po prostu po którymś już rzucie z kolei zanęty nagromadziło się na tyle, żeby zwabić ryby?

Niestety ani karaś ani lin nie były zainteresowane żadną z przynęt, a wiem, że tam są bo w tamtym roku złowiłem lina takiego 36 cm...

Także kolego sam widzisz trzeba kombinować i z przynętami i z zanętami, a czasami niewiadomo co tak naprawdę poskutkowało na zmianę sytuacji. Zbiornik, na którym łowiłem to dzika woda PZW, rozległy, głębokość 2-3 m i myślę, że tu trzeba wiedzieć, obserwować, gdzie jest ryba o danej porze roku, czy może od strony rzeki czy też od zapory, czy z brzegu wschodniego czy zachodniego, a namierzenie na 900 ha powierzchni nie jest wcale łatwym zadaniem bez łódki i echo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.