Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomoc w wyborze kołowrotka :penn slammer 260 albo ryobi zauber 4000.Kołowrotek będzie używany do spiningu,główki max.35gr.Wędka dragon express 2,7m 40g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jaki kołowrotek polecacie do wędki Daiwa Exceler Jigger 2,7m 3-18g. Wędka typowo pod klenia, więc i przynęty będą typowo kleniowe (małe i średnie wobki, blaszki itp.) łowisko to głównie Wisłoka. Kręcioł do 400zl. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą Daiwę drugi sezon i jestem z niej BARDZO zadowolony. Używam jej do podobnych celów co Ty @mokrzo. Do mikro woblerów raczej sie nie nadaje, dlatego do tych celów kupiłem daiwę Exceler Ultralight 2-10 i jest o.k.(dzisiaj zaliczyłem pierwszego kropka na nią). Ja do Excelera 3-18 używam Team Dragona FD 930 i Z i , ktory dobrze wyważa tą wedkę. W tamtym sezonie zestaw ten przeszedł wielkie katorgi na małych rzeczkach oraz na Sanie, Wisłoku, Solinie itd. i nigdy mnie nie zawiódł - no może raz, ale wtedy podczas wyprawy było jeszcze wiele innych poza wędkarskich tematow...:beer:Ale to już nadaje się do opisania w innym dziale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam:)

Ma takie pytanie do was Drodzy koledzy forumowicze czy miał ktoś z was styczność lub ma nawet kołowrotek Daiwa CrossFire 2500x

W internecie znalazłem mieszane opinie na jego temat wiec może któryś z was wie to i owo o tym kołowrotku i czy opłaca się kupować taki kołowrotek czy to nie jest przypadkiem jest jakiś "bubel" :)

Z Góry dziękuję za wszystkie Odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten kołowrotek jest na jeden sezon lekkiego spinningu (albo i krócej). Miałem wcześniej procastera (droższy o jakieś 140 zł) i wytrzymał jeden sezon boleniowego spinningu. Padła cała przekładnia. W ramach gwarancji wymieniono mi na nówkę (czekałem 3 miesiące), ale od razu dogadałem się w sklepie i dołożyłem trochę kasy do red arca. Moim zdaniem jeżeli chcesz koniecznie kołowrotek Daiwy to tylko od 500 zł wzwyż, lub jak Ci się uda dostać jakiś starszy model (używany) to trochę Ci posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem do spinningu, pickera, gruntówki etc. w cenie poniżej trzech stówek tylko i wyłącznie Schimano. Dostępnych jest sporo modeli począwszy od Alivio poprzez Catanę, Nexave, Exage - identyczne konstrukcje różniące się ilością łożysk, których nie jest wiele ale bebeszki są porządnie wykonane. W tych cenach odradzam Robinsony, Dragony, Kongery, Daiwy i inne napakowane kilkunastoma łożyskami kołowrotki. W okolicach 300 zł można już decydować się na Arca lub odpowiednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@DawidĆwikła nie kupuj tego kołowrotka odradzam w 100%.

kupiłem go w "Karinie" i wymieniałem go 3 razy i dalej w nim było coś nie tak :)

W końcu gość dał mi daiwe CROSSFIRE 2500 do której musiałem oczywiście dołożyć kasę i właśnie dzisiaj poszedł na gwarancje ( ale odbiegłem trochę od tematu) W każdym Bądź razie odradzam kupno tego kołowrotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.