Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Spodobał mi się ten kołowrotek : Kołowrotek DAIWA Crossfire 1000A 10110-100 (2991315493) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jest to model 1000 i właśnie niewiem czy wziąć 1000 czy 1500.Będe go używał na klenia,okonia.

Brał bym odrazu 1500 ale waga to 220g - to i tak mało ale 1000- waży zaledwie 150g.:eek::eek:

Chodzi mi o to aby cały zestaw byl jak najlżejszy wędka waży 160g.

Czy ten 1000 według was nada się ?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja juz od 8 lat kręcę tym orginalnym kołowrotkiem(ABU Cardinal Stamina 602) i nadal pracuje rewelacyjnie przy lekkim i średnio ciężkim spiningowaniu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kręcił ktoś z kolegów kołowrotkiem Ryobi Applause 2000?

Witam

Kręciłem, a nawet rozbierałem:D. Fajny kołowrotek, stabilna konstrukcja, ogólnie ok.

Tylko na kole zębatym po prawej stronie jest tuleja plastikowa do wymiany na łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chcialbym poznać opinie na temat kołowrotka Mistrall Rapid Seal 60FD.

Chciałbym go zastosować do ciężkiego spinningu.

Ewentualnie jaki inny polecilibyście w podobnej cenie?

Zaznaczam że używany będzie raczej sporadycznie, bo zazwyczaj używam lekkiego spina, ale chciałbym mieć drugi spin ciężki tak na wszelki wypadek ;)

RAPID SEAL 60 FD dorsze, sumy +++ GRATISY +++ (3110015721) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem tego samego zdania co Poprzednik. Tanie kołowrotki nie wytrzymają ciągłego młócenia (mechanizmy wewnętrzne z nietrwałych stopów metali)a tym bardziej do z deka cięższego spinningu.Podejrzewam że zaczynając od 200 zł w górę można się rozglądać.Ta również polecam Spro lub Zauberka.Sam mam tego drugiego tylko model 1000 najmniejszy ale żadnych problemów z nim nie mam.

Dla przykładu podam że mam jeszcze 2 wiekowe sprzęty i do teraz są w bdb stanie, choć np Kormoran ma 2 łożyska a ABU Cardinal posiada 4 i to wystarcza.Ponieważ to są łożyska a nie kulki w obudowie z metalu tak jak stosują teraz tych tańszych kołowrotkach,co z tego że pisze 8 lub więcej łożysk skoro po ok 100godzinach wędkowania dostają luzy i to wszystko w połączeniu ze słabymi materiałami użytymi do budowy trybów wychodzi z czasem bokiem...:rolleyes:A o hamulcach nie wspomnę...

Te pokazane na fotkach pomimo swojego wieku i przewinięciu wielu kilometrów żyłki mają się dobrze (konserwacja i dbanie o sprzęt wynagradza tym że cieszymy się nim długo):)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, odświeżę trochę temat.

Wczoraj zakupiłem nowy kij do lekkiego spinu.

Kij to Daiwa Exceler Jigger 2.70m / 3-18g pod klenia,jazia,bolenia.

Chcę zakupić do niego kołowrotek w przedziale cenowym max do 250zł.

Myślę również nad daiwa megaforce, konstrukcja wygląda solidnie, za niecałe 200zł dostępny na alledrogo.

Czy ktoś posiada ten kręciołek ? Jaki rozmiar do mojego kija byłby najlepszy ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam RED ARC'a w wielkości 10200 i jak do tej pory wspaniale radzi sobie z boleniami. Ten kołowrotek można wyrwać już za 260 zł na Alledrogo.

Kolego popek_1990r jeśli chcesz to możemy na dniach umówić się na san na bolka a wtedy będziesz miał okazje pokręcić i ocenić RED'a.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Spro Passion jest godny polecenia do kwoty 150zł. Żyłkę nawija równo, hamulec również działa "w miarę" natomiast cała konstrukcja już nie. Jak za taką kwotę wydaje się to być rozsądny wybór. Małymi przynętami, które nie stawiają dużego oporu może pokręcić kilka sezonów. Jeżeli twój budżet jest większy to bierz lub dozbieraj na Red ARCa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przejrzałem oba kołowrotki, i zdecydowałem się na Spro Red Arc. Jestem takiego zdania, że kupuje się raz a dobrze. A że tyle osób mi go poleca to naprawdę musi być to dobry młynek. Posiada dwie szpule w przeciwieństwie do Spro Passiona i o to mi chodzi, ponieważ posłuży mi jeszcze na jesienne szczupaki z pontonu.

Teraz jeszcze zdecydować się na rozmiar. Jaki byście kupili do wyżej wymienionego kija ?

Jandzik, dzięki za propozycję, ostatnio mam mało czasu i nie znajdę czasu w najbliższych dniach.

Aczkolwiek będę miał to na uwadzę i kiedyś chętnie się z Tobą wybiorę na bolenie.

A może ktoś widział ten kręciołek w jakimś sklepie wędkarskim w dobrej cenie ?

No i dziękuje wszystkim za odpowiedź i dobre rady.

Pozdrawiam.

Edytowane przez popek_1990r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki kołowrotek i rozmiar polecacie do wędki Daiwa Exceler Jigger 2,70m 3-18g? Tak do 200zł max. Będę łowił klenie (no może czasem coś innego) głównie na Wisłoce. Z góry dzięki za odpowiedz.

Wszystko masz jak na tacy na poprzedniej stronie, wczoraj napisałem niemal identyczny post, jak ty i dostałem sporo pomocnych odpowiedzi.

Tak ciężko przejść do poprzedniej podstrony ? Przegięcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.