Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzięki za radę. Też tak pomyślałem że lepiej nie pchać się w nie sprawdzone tematy. Ale znalazłem gdzieś po naprawdę niezłych pieniądzach, a przekopując się przez temat nie znalazłem żadnej informacji na jego temat. Zapytałem więc z ciekawości.

pozdrawiam

manek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja też się podepnę,mianowicie zakupiłem kij shimano catana cx 240 MH 40 g głównie pod szczupłego,ale jak jakiś bolek wskoczy to się nie obrażę ;) i mam dylemat jaki kręciołek do tego-coś do 250 PLN chciałbym kupić,znajomy radził iść za ciosem i mowi aby kupił catanę,lecz przeglądając testy nie wypadły one pomyślnie. Myślałem nad Okumą,Dragonem i chodzi mi też po głowie Spro z serii RedArc(tutaj prosiłbym o podanie modelu Spro). Ogólnie proszę o jakieś rady,bo mam już totalny mętlik w głowie :D aaaa zamierzam obecnie łowić na żyłce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy również szukam kołowrotka do spina, głównie woblerki 3-7cm, czasem coś cięższego na Bolenia.Szukam coś do 150zł, i zastanawiam się nad Ryobi Ecusima,Spro Passion lub Shimano Sienna.Kołowrotek będzie pracował na kijku Konger Iri Lucky 3,05m. Myślałem o czymś z chamulcem walki ale w tych pieniądzach raczej nic nowego nie dostane.Co możecie mi polecić z własnych doświadczeń a co odradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka maszynka cię zainteresuje: Shakespeare | Shakespeare Mach 2 XT Front Drag 035 Fishing Reel | Fishing Tackle

Używam mniejszego rozmiaru około roku. Kołowrotek wygląda na dobrze zrobiony, spasowany, aluminiowa obudowa i aż 3 szpule aluminiowe w komplecie (dwie płytkie 100m/0,17mm). Ma dokładny hamulec. Nie łowię zbyt intensywnie i jak na razie nic niepokojącego się z nim nie dzieje. Mam też rozmiar 035 ale nie używany jeszcze. Zakupiony do kijka Fenwicka 260cm, 3-14g wyważa go idealnie.

Ten w rozmiarze 035 powinien więc dobrze wyważyć dłuższy kij. Jak wolisz tylny hamulec (hamulca walki nie posiadają te kołowrotki) to zerknij: Search Results. Z tym, że modele z tylnym hamulcem mają obudowę grafitową i ten sam rozmiar jest zdecydowanie lżejszy. No i 2 szpule aluminiowe plus 1 grafitowa.

Dla porównania masz te kołowrotki z Fishing Mart: Mach 2 XT > Shakespeare > Kołowrotki uniwersalne w tym spinningowe > Sklep wędkarski FISHING-MART ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy również szukam kołowrotka do spina, głównie woblerki 3-7cm, czasem coś cięższego na Bolenia.Szukam coś do 150zł, i zastanawiam się nad Ryobi Ecusima,Spro Passion lub Shimano Sienna.Kołowrotek będzie pracował na kijku Konger Iri Lucky 3,05m. Myślałem o czymś z chamulcem walki ale w tych pieniądzach raczej nic nowego nie dostane.Co możecie mi polecić z własnych doświadczeń a co odradzić?

Ja również mam kijek IRI Lucky 3.05m na kleniki i jazie. Planuję do niego zakup kręciołka Spro Red Arc 10200, bo denerwuje mnie już przekładanie kołowrotka ze szczupakówki Dragon Millenium SF na własnie tego kongerka i przekładanie szpuli z plecionki na żyłkę. Mam już Red Arca 10300 i jestem z niego bardzo zadowolony. Do kijka kleniowo-jaziowego dokupię model mniejszy i lżejszy. Fakt że Red Arc jest ciut droższy od tych 150 PLN ale może warto dołożyć i mieć spokój na długie lata.

Edytowane przez ordy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje chłopaki. Myślałem też nad Red Arc bo wydaje się być niezły, ale jakoś bardziej przekonuje mnie Ryobi Ecusima. A czy Ryobi daje 5 lat gwarancji czy to tylko taka ściema?Miał ktoś jakieś problemy z reklamacją kołowrotka tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytrzymasz to powiem Ci za pare dni bo właśnie idzie do mnie Ryobi Ecusima. Jest to bliźniak Spro Passion, tylko na niektórych aukcjach możesz kupić za dobre pieniądze z zapasową szpulą, co dla mnie jest ważne. Mniej łożysk, ale słyszałem że chodzi płynniej od Passiona, no ale każdy kto używa, ma swoje zdanie. Ja już wiem że w Daiwy w tych cenach już nie pójdę w życiu, bo miałem i się zawiodłem.Jedynie Shimano z wyższej półki lub właśnie Ryobi czy Spro. A właśnie...może coś takiego?Twój "krajan" sprzedaje. Perełka Ryobi http://allegro.pl/show_item.php?item=4464286886

Edytowane przez kappa00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Od 6 miesięcy jestem w Anglii i zaczynam myśleć o wędkowaniu szczupaków, których jest tutaj sporo.

Kij zakupiony, licencja również, jeszcze tylko kołowrotek i plecionka.

Trochę już się oczytałem, byłem w lokalnym sklepie i mam dylemat.

1. Shimano Exage RC 4000 Reel - 310 zł

2. Okuma Trio 30S FD - 380zł - U mnie nazywa się Okuma Trio High Speed FD Reel

Ww kołowrotek Shimano już posiadam tylko , że w większym rozmiarze z przeznaczeniem na dorsze na Bałtyk oraz na stacjonarne łowienie sumów. Po 2 latach użytkowania zero problemów z nim. Opinnie na jego temat teraz jednak są podzielone...

Zależy mi na solidności, żeby kołowrotek był na lata. Kupiłem rok temu do spinningu Shimano Catana 250 pod szczupaka na obrotówki, czasami alga, czy guma - teraz nadaje się co najwyżej na spławik...

Szukam więc kołowrotka z nierdzewnymi łożyskami, czy oba kołowrotki mają nierdzewne łożyska ? Jest to dla mnie najważniejsze.

Tutaj jej specyfikacja w języku ang.

Okuma Trio 30S FD

Weight: 312g

Size: 405

Line capacity: 170m of 0.30mm

High speed Gear Ratio: 6.1:1

9BB + 1RB stainless steel bearings

Multi-disk, Japanese-oiled felt drag washers

1 Quick-set anti-reverse roller bearing

CRC: Corrosion Resistant Coating process

HDGII: Corrosion resistant, High density gearing

Crossover aluminum and graphite hybrid body and rotor design

Hybrid spool design with graphite arbor and aluminum lip

ADC: Aluminum Drag Chamber - a precision spool system

Hydro Block watertight seal protects the drag washers and improves durability

Heavy Duty, solid aluminum, anodized bail wire

Rigid, forged aluminum handle design

New hard EVA handle knob shape

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Innych propozycji proszę mi nie przedstawiać, te dwa mam pod ręką i chcę kupić jeden lub drugi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez popek_1990r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,dostałem go we wtorek,nawinałem żyłke ale jeszcze nie byłem z nim nad woda. Trafiłem na aukcje z zapasowa szpula i gratisami, żyłka Mistrall 0.24, 100szt. haczyków i stopery. Ogólne wrażenie...jak to Ryobi.Nawijanie żyłki może nie perfekcyjne ale połowę szpuli nawijałem bez jednej podkładki (tej pod szpula) a druga z podkładkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Kolego przetestowałeś już kołowrotek nad wodą???
\| Wybacz że tak późno ale testowałem już nad wodą tego Ryobi. Jak za te pieniądze to kołowrotek jest bardzo przyjemny. Hamulec jest bardzo precyzyjny, żyłke nawija też fajnie, jedyny malenki mankamencik to mały luzik na korbce w miejscu jej składania. Ale nie przeszkadza to w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.