Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Zauber to bardzo podobno konstrukcja do RedArca. Sam się zdecydowałem na SPRO bo znalazłem okazję. Może warto trochę dołożyć i kupić zachwalanego prawie wszędzie Penn Battle? Rozmiar 2500 (cena ok 360 zł na znanym serwisie). Nawiniesz 235 metrów 0,24, powinno wystarczyć :) Podobno są nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciezko to bylyby chyba glowki 20g +. Przy CW wedki do 22 to raczej na lekko/srednio bedziesz lowil:) Ja rzucam ripperem plus glowka 8g uzywajac wedki Major Craft CW 23 z podpietym Team Daiwa X 2500 i taki kolowrotek nie ma z tym zadnego problemu. Wiadomo jednak, ze tu chodzi o dwie rzeczy: komfort i zeby nie zajechac kolowrotka. Gdybym poszedl w wieksze przynety to TD 3000. Tak Ci powiem ze ludzie lowia tymi "starymi" Emblemami/TD S (mniej wiecj te same maszyny) ciezko i na rzekach od co najmniej dziesieciu lat i nikt takiego kolowrotka nie zajechal. Pamietaj o regularnym serwisie! Jedyna wada jak dla mnie to waga. TD S 3000 to ok 360g. Na moja lape min za duzo :(

Jesli chodzi o te modele ktore wymieniles to na http://jerkbait.pl/ powinienes znalezc mnostwo opini i recenzji na ich temat. Jest tam tez sekcja Gielda gdzie mozesz znalezc cos fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Myślałem nad Rarenium, nie chcę wydawać zbyt dużo kasy na delikatny młynek, myślałem nad czymś bardziej budżetowym, nawet nad Exage za 300zł. Za ostatniego Zaubera 2000 dałem 270 i łowi się nim pięknie gdyby tylko nie ta waga, trochę szkoda mi wydawać więcej na młynek spinngowy, co innego na multik ale multik do lekkiego łowienia już posiadam :) W każdym razie dzięki za propozycje :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Też mam do lekkiego łowienia daiwa ninja 2500 jestem z tego kołowrotka bardzo zadowolony też mogę go polecić. Mam jednak pewne obawy czy przy ciężkim oraniu ten kołowrotek by długo wytrzymał jak założyłem szczupakową obrotówkę to zaczął wydawać jakiś dźwięki u mnie ninia wytrzyma długo bo lekko nią łowie do szczupaków używam Team Dragon FD930iZ na nim cięższe przynęty nie robią wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli naprawdę chcesz łowić ciężej to penn pursuit 3000 w tej kasie. Ciężej to jest dla mnie wyżej niż 35 gram zawsze na kiju.
Ogólnie nie nastawiaj się, że kręcioł bedzie chodził wiecznie 3-4 sezony i następny. Ja mogę Ci polecić kołowrotek shimano sahara lub dragon fishmaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.