Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś informacje z zawodów karpiowych nocnych z Rzemienia? Miały być od piątku do dzisiaj. Jakie ryby złowione?

Gdy byłem w piątek na rybkach to usłyszałem, że zgłosiło się trzy osoby i zawody prawdopodobnie będą odwołane(przynajmniej podium pewne ;-) ). Natomiast cała grobla była przepełniona wędkarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Rzemieniu na jednodniową zasiadkę. Bardzo mało brań praktycznie u wszystkich, jednak udało mi się złowić 3 ryby. Były to dwa karpie około 1,5 kg i jeden mały okoń. :(

Z Rzemieniem jest tak, że ryby biorą chimerycznie. Moim zdaniem trzeba się wstrzelić w dzień. Wiele razy byłem na całodniowej zasiadce i nic. A dwa dni później ryby brały jak oszalałe :) Najlepsze brania zaobserwowałem między 5-8 rano.

Edytowane przez f4tal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie chcę mi się czytać wszystkich 50 stron tematu. Pytanko, mam zamiar się wybrać z dziadkiem i tatą na te stawy, na który z nich się udać, aby się dobrze pobawić z rybkami? :) Chodzi mi głównie o rybki w przedziale do 2,3 kg, aby ich było dużo. Oczywiście jeśli się trafi jakiś karpik 5 kg to także nie będę miał nic przeciwko. Pozdrawiam ;)

- - - Updated - - -

Przepraszam z góry za double post. Ale po przeczytaniu kilku stron tematu zobaczyłem, że nie można tam nęcić zwykłą zanętą. Pytanko, jeśli natomiast będą to ziarna kukurydzy połączone gliną wędkarską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest staw numer 2. Trafiają się leszcze i karpie. Na każdą moją zasiadkę wyciągałem coś. W drugim stawie nr 1 nie można łapać na grunt. Więc tam możesz połapać na spławik. Czasami na spinning coś uderzy. Jakieś okonki, płotki, czasami karpiki dasz radę wyciągnąć bez problemu. Wczoraj byłem świadkiem jak na spławik, dosyć delikatny zestaw gość wyciągnął karpia 65 cm. Oba te zbiorniki to łowiska "no kill" i na nich najlepiej łowić bo reszta zbiorników jest przełowiona...

Jeżeli chodzi o zanętę to różnie... z tego co ja zauważyłem to goście nęcą czym popadnie; zanętą kupną, kukurydzą, pelletem (nie wolno), a nawet niektórzy przywożą ze sobą łódki zanętowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle że mam nadzieje że w następnym roku będzie wszystko jasne ile czym można nęcić , co do nęcenia kulkami możecie mnie zlinczować ale ja uważam że do pewnej ilość można by przyzwolić np 100g kulek ,dlaczego odpowiedź jest prosta kulki to proteiny a na nich rosną prawdziwe olbrzymy ktorych nam wszedzie brakuje i co więcej przez tyle lat nie było zakazu i było dobrze , a co do tego zatrucia mysle że doszło dla niego bo nie było takiej zmiany wody jak wcześniej wtajemniczeni wiedza ze rura odprowadzająca była często zatkana i nie było świeżej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę gość robił zdjęcia staw 3,4 i 5.

Powiedział że pisze do gazet i PZW Rzeszów odnośnie dbania przez gospodarzy o stawy Rzemieniu.

Jak stwierdził stawy 1 i 2 koszone na bieżąco pod siebie i zawody, a na 4 i 5 trawa po szyje.

I taka prawda ledwo ze spiningiem się idzie przedrzeć przez groblę między 4 i 5 :mad::confused::(

Ciekawe czy to pomoże ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to jest prawdą, że zbiorniki w Pustkowie (obok igloopolu)

przejęło PZW i obowiązuje tam calkowity zakaz polowu?.

Pozdrawiam Grzegorz:beer::beer:

Mieliśmy tam zawody w ubiegłą niedziele same karasie, ukleje,kiełbiki i małe karpiki pewnie ten duży się wytarł .Karta obowiązuje wpisujemy miejscowość numeru łowiska niema.Jak będą zarybienia to będzie zakaz połowu tyle wiem na dzień dzisiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.