Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie te stawiki są, napiszcie coś więcej :)

Jak jedziesz z Mielca to trzeba skręcić w Pustkowie na krzyżówce w stronę Wisłoki obok byłego gospodarstwa Iglopol. I nie takie stawiki będzie tego ok30 ha .Na spining niema co liczyć same karasie i to takie od 5 cm biorą te większe przełapane jednym słowem szału niema. Moje koło dopiero będzie zagosporodywało te zbiorniki To założy się nowy wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to jest prawdą, że zbiorniki w Pustkowie (obok igloopolu)

przejęło PZW i obowiązuje tam calkowity zakaz polowu?.

Pozdrawiam Grzegorz:beer::beer:

Tak Grzesiu z tego co wiem PZW dostało w użytkowanie te stawy od gminy Dębica, koło w Pustkowie ma się nimi opiekować . Jeden staw ma być NO KILL na żądanie tego koła reszta ma być dostępna. Okręg ma zarybiać te zbiorniki . Ich właściciel przekazał je gminie ponoć w ramach jakiś swoich zobowiązań wobec gminy.

P.S: Nie prawdą jest co głoszą Pustkowskie plotki, że to koło zakupiło te zbiorniki... to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jakiego największego karpia złowione w tym sezonie na Rzemieniu? Ja słyszałem, od jednej osoby, że jego znajomy w tym sezonie złowił kilka sztuk 15-18kg. Wie ktoś coś o tym? Ja siedzę tam bardzo często ale a niczym takim nie słyszałem. Największy złowiony karp w tym sezonie o jakim słyszałem miał 12kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzegu na tym stawie zasiadanie się za szczupakiem w tym momencie jest bez sensu. Zbiornik jest tak zarośnięty że każdy większy szczupak(o ile jakieś tam są bo nigdy nie spotkałem tam czegoś większego jak 55cm) zaparkuje Ci od razu w liliach wodnych i tyle go zobaczysz.

Byłem nie dawno w Rzemieniu to taki dziadek mi mówił że metrowe szczupaki tam pływają i 25kg sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek mi mówił że metrowe szczupaki tam pływają i 25kg sumy.

Ten dziadek nie zdaje sobie pewnie sprawy że ostatniego szczupaka zabrał kilkanaście lat temu. Poza tym co tam może być jak to jest bajoro a nie rzeka a presja” dziadków” jest ogromna. Może jakieś płocie i karasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 5 rano do 18 i tylko 3 brania na grunt w tym karpik 2kg,2kg,6kg. I z 15 karpików na spławik. Łowiłem z kolegami także 6 wędek w wodzie i dzisiaj totalna masakra na grunt... Pierwszy raz sie spotkałem z takim czymś na Rzemieniu żeby na grunt było tylko trzy brania przez cały dzień l;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki dzieje sie coś na rzemieniu chodzi mi o karpia lub drapieżnika ? chętnie bym wyskoczył do rzemienia połowić ale km trochę jest i dlatego każda informacja jest cenna:)

Na stawie nr. 2 pływają ładne karpie, dużo jest takich 2kg ale są również 5,6,7... kilogramowe. Na szczupaka na jedyce można połowić bo łatwo jest cały staw obłowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że pływają to wiem bardziej mi chodziło czy biorą rybki

Wg mnie z rybami trzeba trafić :) bo biorą chimerycznie. Jednego dnia potrafiłem złowić 4 szczupaki (2 wymiarowe), po dwóch dniach z tego samego miejsca nic, a trzeciego dnia złapałem 2 (maluszki). Jednego dnia na grunt ryba bierze za rybą, a innego wędka potrafi przestać pół dnia i nic.

Zbiornik nr 2 (no kill) jest najpewniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.