Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Panowie radze wam kupcie dzisiejsze KORSO! To co właśnie przeczytałem przyprawiło mnie o szał. Znowu nie można będzie łowić w nocy na Rzemieniu i mało tego nie można łowić również od świtu do zmierzchu (godziny przed wschodem i godzinę po zachodzie słońca) tylko od wschodu do zachodu słońca (czyli 2h krócej). W tym sezonie Rzemień stał się na prawdę fajnym łowiskiem. Padło dużo karpi 10 kg (nawet dwa moje:D), a tu znowu utrudnienia dla karpiarzy bo "ryby kradniemy i zatruwamy wodę". Wyszło na to, że teraz w okolicy Mielca nie ma jakiegoś ciekawego łowiska żeby wyskoczyć sobie na szybką nockę. Trzeba coś z tym zrobić. A tak oprócz tego to jakie łowiska polecacie na karpie jak najbliżej Mielca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie można będzie łowić w nocy na Rzemieniu i mało tego nie można łowić również od świtu do zmierzchu (godziny przed wschodem i godzinę po zachodzie słońca) tylko od wschodu do zachodu słońca (czyli 2h krócej). W tym sezonie Rzemień stał się na prawdę fajnym łowiskiem. Padło dużo karpi 10 kg (nawet dwa moje:D), a tu znowu utrudnienia dla karpiarzy bo "ryby kradniemy i zatruwamy wodę".

Teraz dopiero będzie okazja do kradzieży ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zebrania to nie wiem co i jak ale weź ktoś postaraj się o ten Rzemień. Robi się fajne łowisko karpiowe a tu nie można łowić w nocy. A tak na marginesie to moim zdaniem karpiarze łowiący w nocy którzy używają mat karpiowych (80% łowiących w nocy to tacy) mniej szkodzą niż łowiący w dzień "dziadki" którzy duże ryby wręcz rzucają po brzegu po piasku i w ogóle. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W Rzemieniu na stawie 3 wpuścili karpia 2-3 kg tego co nie poszedł w Wigilię około pół tony. Od razu siadło około 18 osób i wyłowiło wszystko. Taka jest niestety rzeczywistość. Siedziało 3 gości, a w siatce 5 karpi. Siedzieli do końca aż złapią tego 6, bo można zabrać 2 sztuki na głowę. Teraz wyobraźmy sobie co będzie na łowisko nr 1 i 2 gdy by straciło status „no kill”. Będzie „yes kill” i ostatni spuszcza wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo będzie ze wszystkim co pływa na tym stawie. Wpuszczony jeszcze w zeszłym roku był ładny okoń taki 25-30cm. No ale festiwal "catch and eat" na Rzemieniu także się nim zajął i z okonia zostało pewnie kilka sztuk o ile jeszcze jakieś są. Sam przechodząc brzegiem widziałem po 15sztuk w siatkach. Wyścig kto pierwszy trwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.