Skocz do zawartości

CO TO - GDZIE TO quiz bez ograniczeń


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś inaczej jest na Forum teraz... jak w "kościole"...

.

Wygląd związany jest ze zmianą silnika forum i jest tymczasowy, za kilka dni ponownie wrócę do poprzedniego szablonu. Na forum pojawiło się też kilka nowości o których napisze wkrótce.

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jest fajnie. Tak tylko sobie napisałem.

Aby nie zostawiać Kolegów na weekend z bólem głowy. To jest jak słusznie zauważył Wifer, budynek, który służył prawocownikowi (nie wiem czy to był promnik myślę że raczej promiarz) przewożącemu promem ludzi w Bystrem - Sigiełkach na starą Sarzynę (300 m poniżej ujścia Trzebośnicy do Sanu). Wiele lat temu miałem okazję nieraz się tamtędy przeprawiać, jeździliśmy z wujkiem ryczącą maszyną typu WSK, na Stare Sanowiska. Ale tam były ryby...

A teraz łatwiejsza zagadka:

p1070892bt5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Popularnie nazywa się to JAZ u Zachary.

Ponieważ właścicielem tej budowli był (jest) mieszkający niedaleko Pan Zachara. Ponieważ jest to budowla hydrotechniczna obowiązuje 50 zakaz połowu ryb. Czyli w praktyce nie można tam wędkować.

Zachęcam jednak w tym okresie do częstych wizyt w tym miejscu. Niestety jest to też ulubione miejsce kłusowników. Wizyt bez wędek! Bo w razie kontrli może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując chwilę że nikt z kolegów nie umieścił zagadki, wystawiam nową.

Pytanie gdzie to jest? A jeżeli ktoś potrafi coś więcej o tej wodzie powiedzieć to bardzo proszę.

2008012ia7.th.jpg

Wybrałem się tam sprowokowany jedną z wypowiedzi kolegów z WCWI wspominających niegdysiejsze okonie. Sprawdziłem i rzeczywiście są choć rekordów raczej pobić się tam nie da. Zdarzyć może się też tam szczupak i karp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, i nie wiem kto wygrał.

Jak zapewne oboje wiecie rozstrzygnięcie tego jest trudne. Jak czytałem dopiero pod mikroskopem można różnicę zobaczyć.

Być może wskazówką byłoby to, że rosną na miejscu gdzie przed wojną były osady ukraińskie...

http://www.pzw.org.pl/1295/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=6004&id_kategorii=1&opcja=wiadomosc&pozycja=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.