Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Przejeżdżając  dzisiaj koło zbiornika  zauważyłem  ciężki  sprzęt  budowlany obok  zapory. Koparki ,dźwig  i kilka wywrotek.Widziałem również ciężarówkę załadowaną płytami  drogowymi skręcajacą w drogę  dojazdową do zapory.Czy ktoś Was  ma jakieś  informacje  odnośnie  tej " inwestycji"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia.Sami wykonawcy tak sadzą! Wodę zaczynają spuszczać w poniedziałek, do metra................ Kto może niech jedzie, pzw ma to gdzieś !To jest tylko remont zapory! Gostek był spoko ,mówi ze szkoda tego robić .. on by to spuścił i odmulił ale    kasa.. RÓW do spuszczania wody już wykopany. Widać że się chopek się,  zna bo mówił ze to trzeba rozwalić , zrobić przepławke i zaporę od nowa no ale.. on tujest tylko pracownikiem. Bezsensowny remont zapory !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne...Jak zobaczyłem ten ciężki sprzęt to od razu pomyślałem , że będą coś grzebać przy zaporze. Tylko jaki to ma sens skoro nie będą czyścić zbiornika? W poniedziałek jak znajdę czas to odwiedzę UG i spróbuje dowiedzieć się co to za inwestycja i na czyje zlecenie jest wykonywana ?

Remont zapory napewno jest konieczny tak samo jak wyczyszczenie zbiornika tylko jest pytanie:Jaki wpływ na poziom wody w Mrowli będzie miało przekopanie i spuszczenie wody z zbiornika?  Przewiduje , że za wiele jej nie pozostanie w korycie na wysokości np. Zaczernia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro jest czytać takie wiadomości, wydaje się że nic nie można już zrobić w tej sprawie, że wszystko jest przesądzone. Powiem Wam, że tak nie jest, jedna osoba może zablokować ten nieudany pomysł i sprawić iż wyżej wymieniona inwestycja zmieni charakter. Stańcie na drodze koparek a nikt nie zginie. To nie stan wojenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek85 napisał:

 Stańcie na drodze koparek a nikt nie zginie. To nie stan wojenny.

A Ty gdzie będziesz wtedy stał? Liczyłem na to, że staniesz razem z nami.

Ostatnio przeglądam przetargi ogłoszone na stronie Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie(pod kątem pewnej rzeki) i widziałem to ogłoszenie. Próbowałem nawet je odnaleźć gdy @rapala wspomniał o ciężkim sprzęcie w okolicach zapory, ale chyba zniknęło bo teraz go nie widzę. W każdym razie przetarg był ogłoszony publicznie i zanim wjechały kopary można było działać a teraz to byłby tylko taki happening.

W tej chwili jest rozpisany konkurs na wymianę opaski na potoku Czarna na odcinku5+030 do 5+330:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link do ogłoszenia: http://www.pzmiuw.pl/index.php/wszystkie-przetargi/9884-wymiana-opaski-na-potoku-czarna-na-odcinku-w-km-5030-5330

Można działać jak ktoś czuje taką potrzebę. Myślę, że warto zwrócić uwagę na ceny ofertowe na wymianę 300m brzegu na małym strumyczku(~80 000zł). Sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bastuś z Bratko napisał:

A Ty gdzie będziesz wtedy stał? Liczyłem na to, że staniesz razem z nami.

 

Witam, cieszy mnie fakt, że o mnie wspominasz. Cała przyjemność po mojej stronie. Z wielką przyjemnością wspomogę Waszą determinację w obronie tego złożonego łowiska bez przepławki jakim jest Zalew Nowa Wieś no i oczywiście rzeka, na której w/w Zalew jest położony. Proszę o informację na temat Waszej działalności w temacie przerwania prac oraz jego przebiegu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy remoncie zapory idą pełną parą .Dzisiaj zaczęli spuszczać wodę ze zbiornika ,jak na razie woda schodzi powoli. Pewnie będą musieli zwiększyć jej przepływ na prowizorycznym jazie ponieważ zbiornik znajduje się na rzece i muszą liczyć się z tym ,że woda będzie napływać ,szczególnie teraz po opadach śniegu.Myślę ,że teraz przydały by się częstsze wizyty PSR na zbiorniku,ponieważ rów odprowadzający wodę będzie przyciągał jak magnes różnej maści "obserwatorów" .W dzień jest to jeszcze jakoś do upilnowania ,gorzej w nocy. Niczego nie sugeruję ale za długo żyję w tym kraju aby nie wiedzieć czym się kończą remonty zapór.Kilka lat temu mieliśmy przykład Wilczej Woli .Poniżej zapory przepływ wody zerowy.Niewiele jej zostało w wybetonowanym basenie poniżej .Od czasu do czasu da się zauważyć pojedyncze ryby ,które zostały odcięte od wypływu ale są to pojedyncze sztuki ,przeważnie uklejki.

Remont zapory był konieczny, tylko jak na razie nie udało mi się dowiedzieć czy zbiornik będzie odmulony.Znając życie to z tym może być różnie .Zapora jest własnością Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie ,teren zbiornika to własność gminy zaś ryby należą do PZW ,albo jak to było podczas dymu o WW ...Skarbu Państwa :D .

Mam cichą nadzieję że o.rzeszowski pzw ,zainteresuje się sytuacją i podejmie odpowiednie kroki celem ochrony swojego (naszego)  mienie (ryb).Mam również nadzieję ,że zbiornik NIE zostanie ujęty w wykazie wód do momentu  oddania go użytku.A może znajdzie się ktoś  zainteresowany , kupi lub wydzierżawi tą wodę i zrobi łowisko komercyjne? 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs promuje ten temat

Coś im to nie idzie woda przerwała nasyp i płynie normalnie przez zaporę .A z smutnych wiadomości dwóch panów łowi sobie w najlepsze .powiedziałem że jest zakaz starszy jegomość powiedział że tabliczek nie ma informacyjnych a internet nie każdy ma ... no i dwa okonie w łeb dostały.   PZw nie odpowiada bo dzwoniłem  .. ręce mi opadły i smutny i bezradny pojechałem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejeżdżałem obok zbiornika i zerknąłem na rzekę ,wody jakby więcej niż przed rozpoczęciem spuszczania :D .Pomyślałem sobie ,że jak to będzie się odbywać w takim tempie to nie wiadomo czy skończą na wiosnę..Jutro wezmę aparat i podjadę zobaczyć jak to wygląda,zapewne jeszcze kilku "nieuświadomionych" się pojawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem z tamtej okolicy i często tam jeżdżę zobaczyć jak się ma sytuacja na tym zbiorniku. Wczoraj postanowiłęm wybrać się  na spinning na Wisłok w naszej okolicy i myślę sobie podjadę zobaczę jak idą prace remontowe . Jadąc już z daleka widzę , że jakiś wędkarz na zbiorniku spinninguje a więc podjeżdżam bliżej i pytam bierze coś ? Przy czym on odpowiada , że nic ,ale w zeszłym tygodniu był i mu coś tam brało :) Ja wtedy mówię , że na zbiorniku jest zakaz łowienia do końca grudnia a on odpowiada , że wie ,ale niema na miejscu żadnej tabliczki i w razie "W" on niema internetu i o niczym nie wie ... Chłopaczek w okolicy 21-22 lat pewno . Dziwne jest to , że straż rybacka nie kontroluje jakoś szczegółowo tego typu zbiorników,które są wyłączone . Może gdyby ukarali kilka osób to ludzie wzięliby sobie do siebie to co wolno a czego nie wolno. Ale mówiąc szczerze to swoją drogą informacja na łowisku być powinna. To nie takie trudne wydrukować kilka zdań na kartce papieru włożyć to w koszulkę aby od razu nie zamokło i przypiąc pineskami w miarę widocznym miejscu w kilku punktach na terenie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.