Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Brak tabliczki informującej o zakazie łowienia to żadne tłumaczenie...

RAPR

III. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

2.
  Przed  przystąpieniem  do  wędkowania wędkarz  zobowiązany  jest  do  ustalenia  do kogo  należy  wybrane  przez  niego  łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie.

Z takimi typami ,którzy "wiedzą  ale że nie ma tabliczki ..." nie ma co się patyczkować .Wyjąć telefon ,zrobić zdjęcie tak aby typ to widział i dajesz mu do wyboru albo opuszcza łowisko, albo dzwonisz do PSR i wysyłasz im mmsa...Wierz  mi że działa ,sprawdzone.

A wracając do tego remontu ...Byłem wczoraj i na moje oko to odwalają jakąś manianę . Z tego co widziałem to "naprawa zapory " skupia się na bocznych jej elementach a główna konstrukcja  jak do tej pory nie zostaje ruszona :D .Tuż za zaporą w dolnej jej części stoją rusztowania i odbywa się już coś w rodzaju tynkowania ścian żelbetonowych ,przynajmniej na moje oko tak to wygląda...Na tygodniu podjadę i postaram się zasięgnąć języka na jakim etapie remontu aktualnie się znajdują .Mam nadzieję ,że nie końcowym...

Zbiornik powoli zamarza a po dzisiejszej nocce  lód "złapie" po całości ...

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że głównym kryterium wyboru wykonawcy był jakiś kruczek (system kwadratowych kół ratunkowych w które będzie wyposażony zbiornik) stąd wygrała jedyna firma "zdzichbud" - wytynkują polepią i będzie . Przy otwarciu biskup z wójtem przetną wstęgę przyjedzie tvp rzeszów  i nowiny - i ogłoszą SUKCES na miarę całej Polski. Po 3- 4 latach tynki odpadną i okaże się wszystko było i tak bez sensu bo jakiś uczony się pomylił a firmy Zdzichbud nie będzie. 

- oby moja bajka nie okazała się prawdą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakaś też organizacja nie Rzeszowska badała poziom zamulenia tego zbiornika i z ich wyników wyszło , że zbiornik jest zamulony na głębokość 4 metrów. Obawiam się , że informacja tego typu miała duży wpływ na to , że zbiornik ten nie zostanie odmulony gdyż koszta pewno byłyby ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście byli nad zbiornikiem to zwróćcie uwagę na łatę wodowskazową w okolicach poboru wody do elektrowni.

W pozwoleniu wodnoprawnym jest uzależnienie pracy elektrowni  od poziomu na łacie, ale niestety łaty nie mogę zlokalizować. 

Może melioranci potrafią wskazać to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łate na zaporzę stawiał właściciel elektrowni z sołtysem Terliczki. To widziałem osobiście, ale to było parę lat temu, teraz sołtys się zmienił , i czy dalej współpracuje z elektrownią nie wiem......ale łaty nigdy nie było w okolicy ujęcia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2016 at 17:44, lukas5242 napisał:

Podobno jakaś też organizacja nie Rzeszowska badała poziom zamulenia tego zbiornika i z ich wyników wyszło , że zbiornik jest zamulony na głębokość 4 metrów. Obawiam się , że informacja tego typu miała duży wpływ na to , że zbiornik ten nie zostanie odmulony gdyż koszta pewno byłyby ogromne.

Wystarczy przebudować zaporę żeby woda dołem szła i problem zamulenia z głowy . A ta obecna zaporę to chyba jakiś idiota wymyślił taka sama jest na zalewie rzeszowskim ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na spinning na tej rzeczce ,która wpływa do zbiornika tj. bodajże rzeka Czarna za jaziem ,ale jaźia nie uświadczyłem . Jedyne co to kilka bobrów nie małych rozmiarów przepłynęło obok mnie i następnie się pochowały w swoich norach nad brzegiem ;/;/ .Zwątpiłem w to miejsce i przeniosłem się chwilę na Wisłok kawałek dalej no ,ale tam sytuacja bardzo podobna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • krs przestał(a) promować temat
4 godziny temu, Matew napisał:

Siemka panowie ta rzeczka co wpływa do zbiornika jest już konkretnie dziadkersami obstawiona nic się nie przemknie w takim zagęszczaniu. Normalnie jak kormorany na wisłoku. 

Jak co roku o tej porze :(:( Dziadeczki wypuszczają ,ale w domu na olej te ryby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.