Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Muchówka to akurat nie problem wędka taka sobie kosztuje prę groszy.Za muszkę trzeba dać 3-5zł, jeśli samemu się nie robi.A nawet jeśli się robi to potrzeba sprzętu, materiałów i wiedzy które zdobywa się ma rybach.Potrzebny jest jakiś instruktor , samemu nie jest łatwo.Nie mowie że nie jest fajna metoda ,najszlachetniejsza jeśli ma się odpowiednią wodę blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę. Dwa lata temu byłem w niemal identycznej sytuacji - gruntówki w kąt i chcę spina :) Po przeczytaniu masy stron również i tego forum, zapadła decyzja - okoniówka. Rybka wdzięczna, całoroczna (prócz okresu tarła) no i rzadko się wraca o kiju, co dla początkującego spinningisty jest dość istotne, żeby się nie zniechęcić. A jaka zabawa! Zatem zakupiłem Mikado Silver Eagle UFL (ultra fast light - bardzo szybki kijek, wklejanka) 260, 13 up i młynek ...a jakże, Spro Passion 710. Bardzo gorąco polecam ten kołowrotek - mistrz świata w relacji cena / jakość. Negatywne opinie o nim w internecie chyba nie istnieją. Żyłeczka 0,12 choć polecają raczej 0,14/0,16 i kilka pałeczek - ciężarków do bocznego troka, oraz małych główek. Troszkę paproszków - małych bądź bardzo małych twisterków i nad wodę. Pierwsze wyjście nad wodę, dwa okonki i już wiedziałem, że spinning to jest to. Efekty były jakie były, ale zabawa przednia. Całkiem sporo "pasiaków", w tym kilka takich 30 cm i troszkę przyłowu. Ogólnie na paproszki złowiłem 11 gatunków ryb. Od kiełbia wielkości palca (prawidłowo zapiętego z zauważonym przeze mnie braniem!) po wymiarowego szczupaka i suma 60 cm. A tak rybka na delikatnym kijaszku i żyłeczce 0,12 to frajda przeogromna, zwłaszcza dla takiego świeżaka. A jak mi się nudzi spacerować, czy chcę pokontemplować okoliczności przyrody, albo napić się złocistego napoju, to ściągam gumkę i zakładam co tam znajdę na brzegu, robaczka czy owada i chwilowo traktuję spina jako ultralekki pickerek ;) No a po tych dwóch latach, właśnie tak jak koledzy pisali nastał czas na coś cięższego. W poniedziałek zamierzam nabyć siakąś "zanderówkę" (na sandacza). Naturalna kolej rzeczy. Zachęcam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Chce kupić wędkę Team konger light spin 270cm 7-21g lub Team konger ultra light spin 270cm 3-15g. Byłem w paru sklepach w Rz. i nie znalazłem.Będę musiał przez neta kupic....Może ktoś posiada taki kijek...bo chciałem POMACAĆ lub ewentualnie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :)

proszę doświadczonych kolegów o poradę jakie wędki wybrać,

mianowicie łowię głównie na Wisłoku z brzegu, czasem brodząc na odcinku od Strzyżowa po Boguchwałę,

chciałbym zakupić 2 wędki spinningowe,

- pierwsza pod klenia/jazia (da rady również pogodzić z okoniem ?) klenie to na woblery 18-30 mm, okonie to głównie na gumy 20 - 60 mm na główkach 3-8 gr oraz wobki 30-50mm cenowo ze względów studenckiej kieszeni to +/- 200 zł ( prosił bym o podanie jakiegoś modelu lub przykładowo długości i c-w. ) no i jakiś kołowrotek do niej ( +/- 150 zł)

- druga wędka to na bolenie (woblery 50, 70 mm max 90mm a ich ciężar to chyba max 10 gr nie przekracza) i brzane (woblery)  prosił bym także o podanie jakiegoś modelu lub długości i c-w. , cenowo około 200-250 zł, czy jednak wybrać jeden typ i kupić jedną ale za lepsza cenę np tylko pod klenia ? Do tego typu nada się kołowrotek Daiwa Laguna E 3000A ? Bo posiadam taki.

Dzięki z góry :)

Edytowane przez bongo
dopis cen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh... cóż za liczne odpowiedzi ;)

więc zapytam tak ( z tego co już wcześniej wyczytałem )....

na bolenia dragon millenium 270cm; 5-25 gr będzie ok na Wisłok ? (z daiwą 3000)

a pod klenia i okonia nieco zmiana wydatków ;) konger WCH dancer 3-14 gr i tu długość 270cm czy 240cm wystarczy na Wisłok ( 240 brany pod uwagę ewentualnie żeby na Stobnicę się zmieścić) no i jakiś sprawdzony kołowrotek 2000 lub 2500 może ktoś podac ? 

 

czy ewentuakna opcja nr 2:  WCH Impuls 5-18 gr 270cm bolenia obsłuży ? a na klenia wybrać coś do 10 gr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stobnice 270 to dobra długość to nie taka mała rzeczka ja na malutkich potoczkach łowie taką wędką łatwiej poprowadzić przynętę. Oglądałem kołowrotek kolegi OKUMA INSPIRA FD 25 i muszę przyznać że plecionka była idealnie równo nawinięta może koledzy coś więcej o nim powiedzą mi się spodobał  na kleniki powinien być ok jak bym kupował kołowrotek to bym wybrał ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2016 at 15:01, bongo napisał:

ahh... cóż za liczne odpowiedzi ;)

więc zapytam tak ( z tego co już wcześniej wyczytałem )....

na bolenia dragon millenium 270cm; 5-25 gr będzie ok na Wisłok ? (z daiwą 3000)

a pod klenia i okonia nieco zmiana wydatków ;) konger WCH dancer 3-14 gr i tu długość 270cm czy 240cm wystarczy na Wisłok ( 240 brany pod uwagę ewentualnie żeby na Stobnicę się zmieścić) no i jakiś sprawdzony kołowrotek 2000 lub 2500 może ktoś podac ? 

 

czy ewentuakna opcja nr 2:  WCH Impuls 5-18 gr 270cm bolenia obsłuży ? a na klenia wybrać coś do 10 gr ?

 

Impuls spokojnie obsłuży przynęty boleniowe w gramaturze jaką podałeś. Łowiłem tą wędką ryby jakie Cię interesują. Dragonem przełowiłem znaczną część czasu, w którym interesowały mnie bolenie. Jak na Wisłok, wędka trochę za pałowata. Dancerem też łowiłem, ale dość szybko przesiadłem się na Team Dragona 3-14 i przy tym zostałem. Z tych wędek co podałeś to kupiłbym Impulsa, a na okonie typową delikatną okoniówkę. 

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bongo Nie znam wedek przez Ciebie wymienionych ale na klenio/jazia wybralbym 2.70m z CW do 10g. Jedyny mankament, jak dla mnie, to lowienie okoni na gumy takim kijem. Osobiscie wole podbijac krotszym bo mi sie reka mniej meczy. Czyli na rzeke z brzegu taka jak Wislok wzialbym 2.3-2.4m.

Kolowrotek 2500 (rozmiar Daiwy) bedzie w sam raz a do tej drugiej wedki na bolenia 3000 spasuje jak ulal. 

Edytowane przez Jaś _Wędrowniczek
brakujaca litera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Łowi ktoś dragonem pro guide x do 10g ?

Mam cieższe kije z tej serii i sa bardzo fajne ale do 10g to chyba tylko wklejki sa a nie bardzo przepadam za wklejanymi szczytówkami. Jak z szybkością tego kija niby x fast ale to jednak wklejka. A moze ktos widzial w jakims sklepie w oklicach rzeszowa żeby pomachac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.