Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponowałbym w przyszłym roku napisać petycje lub w inny sposób powalczyć o jednną składke na całą Polske i spokój święty by był z tymi chorymi porozumieniami.W innych krajach zachodnich to działa!A w tym stanie to niewiadomo o co chodzi i to jest chore:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może mnie upewnić- czyli w tym roku chcąc łowić np. na Brniu okolice Ostrówka na mocy porozumień nie muszę wnosić żadnych dopłat jak w poprzednich latach tylko muszę pobrać darmowy dokument zezwolenia tj. rejestr na Tarnobrzeg tak samo z Wisłą??

Pobierając Tarnobrzeg możesz łowić tylko na kanale w Połańcu, a Wisła należy do okręgu Tarnów. Poniżej ujścia Wisłoki jest Tarnobrzeg - chyba nic nie pomyliłem, ale ja tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Bren w okolicach Ostrowka jest dopływem wisloki, a więc woda okręgu Rzeszów. Wisła poniżej ujścia wisloki okreg Tarnobrzeg ., i na ta wodę musisz tylko wybrać rejestr na Tarnobrzeg. Natomiast Wisła powyżej wisloki to woda należąca do okręgu Tarnów , i tutaj musisz wnieść dopłatę na porozumienie z Tarnowa chyba w kwocie 90zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mamy dwa Brnie:

Stary Bren, płynie przez Ostrowek, jest na nim zbiornik przepompowni wodnej w Szafranowie, wpada on do wisloki i jest to woda okręgu Rzeszów.

A rzeka Bren płynąca przez Zabrnie, Wampierzow, wpada do Wisły w miejscowości Slupiec-Otalez jest to woda okręgu Tarnowskiego.

Bren, i Wisła to dla mnie podstawowe rzeki do wedkowania, mam tam najbliżej także wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów jako Okręg to bida z nydzą i wstyd do niego należeć.

A do jakiego nie jest wstyd należeć,bo przeciez to ta sama firma. I nie chodzi mi tu o atrakcyjność okręgu spowodowaną położeniem geograficznym,ale jego działalnością. Niezadowolonych w sąsiednich okręgach tez jest wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta sama firma, ale różnica w działalności w poszczególnych Okręgach jest dość spora. Nie znam, nie słyszałem o osobie która zmieniłaby taki Okręg jak Lublin, czy Krosno na Rzeszów. W drugą stronę kilka osób by się znalazło. Gdyby w Rzeszowie było tyle ryb co w sąsiednich Okręgach, to tylu uciekających by nie było. Tam jakoś wprowadzono OS, no-kille, dużo bardziej restrykcyjne limity. Rzeszów jedyne co zrobił aby zatrzymać swoich członków, to napisał informację na stronie związkowej w taki sposób, żeby ludziom wydawało się, że zmiana Okręgu na inny, spowoduje brak porozumień. Co oczywiście nie jest prawdą:) A "niezadowolony" to synonim Polaka, więc wszędzie tacy się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem się w tym roku przenieść do Krosna, ale brak czasu na ryby skazuje mnie na pobliską Wisłokę w tym sezonie, wypad na Krosno czy Przemyśl to raczej marzenie. Jedyne co jeszcze jest na mały plus dla mnie w Rzeszowie, to zniżka na Tarnów, bo mam 40 km nad Dunajec.

Ale fakt - bida z nędzą i któregoś sezonu pewnie się przeniosę.

Gdybym mieszkał bliżej Sanu, nie byłoby tematu i Rzeszów mógłby dla mnie nie istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę się połapać w tym wszystkim, może pomożecie mi

Jestem w okręgu Rzeszów i chce przenieść się do krosna zapłacić górskie i nizinne, i interesuje mnie ile muszę wydać na to i jakie porozumienia z Przemyślem i Rzeszowem (o co chodzi, że jak ktoś opuszcza Rzeszów to nie ma porozumienia) będe miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czyli co ? Niepotrzebnie zapłaciłem pełną składkę 340 zł okręg Zamość ? Chciałem skorzystać z porozumienia na wody Rzeszowa ..... skoro tak to hu*** im w **** NIECH ŻYJE KŁUSOWNICTWO !!

Rozumiem, że w zamojskim płaciłeś górskie i dodatkowo nizinne po to aby mieć porozumienie na nizinne rzeszowskie ? Ja opłacałem w zamojskim tylko górskie gdyż nie znalazłem żadnych informacji nakazujących płacenie dodatkowo nizinnych aby korzystać z porozumień... a zezwolenie na nizinne rzeszowkie eldorado dostałem chociaż pewnie nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu też byłem zmuszony płacić " po terminie" i też chcieli kolejny raz "wpisowe" ...Powiedziałem że od kilkudziesieciu lat jestem członkiem PZW i z tego co mi wiadomo organizacja jest nadal ta sama i nie zmieniła się.Przekonałem skarbnika żeby zrezygnował z pobrania "wpisowego" bo w przeciwnym razie zmienię koło...Przystał na moja propozycję:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/105511/63/uchwala_nr_11014_uchwala_nr_21014_z_dnia_29_pazdziernika_2014_uc

Składka okręgowa wniesiona przez uczestnika upoważnia go do wędkowania na wodach

nizinnych w całym kraju,

· Składka okresowa jeden dzień na wodach górskich - 40 zł,

· Składka okresowa jeden dzień na wodach nizinnych - 30 zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.