Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Logicznym chyba jest, że jak posiadamy rejestr Przemyśla, który ma porozumienie z Krosnem, a nie posiadamy jeszcze rejestru Krosna, bo go nie dostarczono do kół. Wpiszemy wtedy obecność w rejestr Przemyśla, a później jak już będziemy posiadać odpowiedni rejestr, to go uzupełnimy. Świat chyba się nie zawali? Tak nam podpowiadał strażnik PSR z Krosna, więc czego mam robić inaczej? Poza tym wędkowałem w Krośnie siedem razy i nikt mi nie sprawdzał rejestru, więc chyba nie jest to takie ważne, jak samo posiadanie opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie jak ktoś z Was łowi więcej na górskim Sanie to opłacajcie składki na ZO Krosno (najbliżej to pewnie w Brzozowie), niech pieniądze trafiają tam gdzie łowimy. Przemyśl też nie błysnął w gestii ochrony i zarybień Sanu (np. pstrągi pod Przemyślem ).

No tak rozumiem o co Ci chodzi, ale problem polega na tym, że np. ja i tak będe łowił najwięcej na wodach Okręgu TB. Niestety, ale ciężko jest na tygodniu wybrać się na ryby tuż po pracy na odległość 80-130 km. Dlatego Łowienie na wodach Przemyskich i Krośnieńskich zostaje w Weekend'y.W myśl tego co piszesz powinniśmy wspierać okręgi na których najwięcej łowimy, w moim wypadku będzie to nadal Okręg... TB :D No ,ale ja nie ma zamiaru tutaj zostawiać składki członkowskiej. Każdy szuka najlepszej opcji dla siebie, ciężko jest pogodzić wszystkie interesy;) Ale jak najbardziej rozumiem do czego zmierzasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Akacjowej sekretarka w szoku, wszyscy uciekają.Ostatni niech zgasi światło.

PS.

W Dynowie nie mają jeszcze zezwoleń okręgu Krosno.

A co niby ma ludzi trzymać w tym Okręgu?D.W większości okręgów jest rozgraniczona składka na nizinne i górskie lub nizinne i zbiorniki.Jest możliwość wyboru na jakich wodach się łowi odnośnie preferowanej (ch) metody połowu i zainteresowań konkretnym gatunkiem ryb. O.rzeszowski poszedł krok dalej :),wrzucił wszystkich do jednego wora nie dając tym samym możliwości wyboru.Zapomniał tylko ,że uf wór okazał się dziurawy! Może i wielu odchodzących zrobi dopłatę do RZ ale 68 pln zostanie w innym okręgu.Wędkarz to takie stworzenie ,które ma rozum,potrafi myśleć a przede wszystkim PAMIĘTA to co dobre ale jeszcze lepiej to co ...złe:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu. Zrobiłem trasę Dynów-Rz Akacjowa. Jestem uboższy o 439zł ale całe Podkarpacie moje.

W Dynowie sporo ludzi z Rzeszowa. Atmosfera jakaś taka inna bardziej przyjacielska, wszystko wiedzą nie ma problemów z informacją.Nie trzeba żadnych papierów, wystarczy legitymacja PZW. Na Akacjowej sekretarka w szoku, wszyscy uciekają.Ostatni niech zgasi światło.

PS.

W Dynowie nie mają jeszcze zezwoleń okręgu Krosno.

Pytałeś może kiedy będą mieć zezwolenia na Krosno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby ma ludzi trzymać w tym Okręgu?D.W większości okręgów jest rozgraniczona składka na nizinne i górskie lub nizinne i zbiorniki.Jest możliwość wyboru na jakich wodach się łowi odnośnie preferowanej (ch) metody połowu i zainteresowań konkretnym gatunkiem ryb. O.rzeszowski poszedł krok dalej :),wrzucił wszystkich do jednego wora nie dając tym samym możliwości wyboru.Zapomniał tylko ,że uf wór okazał się dziurawy! Może i wielu odchodzących zrobi dopłatę do RZ ale 68 pln zostanie w innym okręgu.Wędkarz to takie stworzenie ,które ma rozum,potrafi myśleć a przede wszystkim PAMIĘTA to co dobre ale jeszcze lepiej to co ...złe:D.

A mi właśnie takie podejście do opłat odpowiada, wędkuje różnymi metodami i na różnych wodach i nie muszę sprawdzać czy tu mogę łowić czy nie.Jedna składka i można wędkować na wszystkich wodach okręgu. Jak zobaczyłem jak jest w Chełmnie to zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , ponieważ poszła się walić Wilcza Wola...Przyciągnięcie członków jeziorem Machowskim raczej bedzie trudne.

Marzenie ściętej głowy przyciągnąć Machowem członków po tym co z Wilcza zrobili. Na pewno nie tym regulaminem co obowiązuje na obecną chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od dawna jak wiadomo te okręgi, które naprawdę mają ciekawe łowiska z dużą populacją ryb, łowiska typu no kill dodatkowo. W życiu nie poszli by na porozumienie z innym okręgiem. Mam tu na przykład Krosno jak i Jasło. I to z 1 strony jest mądra decyzja. A dlaczego to już większość z was wie o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby te łowiska NO KILL były z prawdziwego zdarzenia, w Okręgu Przemyśl mam w okolicy dwa łowiska NO KILL jedno na słynnej Babionce pod Jarosławiem, drugie w Hermanowicach - oba to takie kałuże że ŻAL.PL - ale nikt nie powie że PZW nie ma łowisk NO KILL ...

Ale żeby trzymać się tematu to składki to jakaś farsa... W okręgu Przemyśl składka kosztuje 199zł na wszystkie wody nizinne - wody naprawdę sporo do obłowienia i w granicach powiedzmy 20km można się nałowić do woli. W okręgu Tarnobrzeg całość koło 300zł deklaracja na same zbiorniki koło 200zł. Z czego wyjęty jest zbiornik Wilcza Wola - zbiorniki dość mocno oddalone od siebie. Teraz jak bym chciał połowić w Nisku na Warchołach - zbiornik mam najbliżej i tylko w sumie on mnie interesuje muszę wyłożyć te 200zł ..No i rozterka co robić o ile w Przemyskim poradzę sobie bez PZW bo mam sporo fajnej komercji i mam ten komfort że mogę sobie na nią pozwolić to w Tarnobrzeskim nie mam jakiejś wielkiej alternatywy i niestety pewnie będę musiał wyłożyć dwie stówki aby móc kilka razy wyskoczyć na jeden zbiornik ...

Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie opłaciłem Okręg Rzeszowski, przy okazji dowiedziałem się że jestem ubezpieczony na wypadek - wypadku na rybach:) Ale co poza tym nic więcej sie nie dowiedziałem. Może ktoś posiada jakieś szczegółowsze informacje na temat tego przymusowego ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.