Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

To już kwestia na oddzielny temat a koze nawet książkę. Ja na na razie wyciszam się, analizował będę porozumienia i zastanawiał się gdzie robic płaty. Prawda jest niestety taka, że płacąc w innym okregu nie będę miał żadnego wpływu na to co dzieje się pod nosem. Ale to jeszcze się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedy62@... Tak mi się od razu nasuneła ta sama myśl...(Rzeszów:)czyli Przemyśl się wypioł... szkoda...bo zawsze taniej wychodziło tarnobrzeg plynace,w tym rzeszów płynące i tylko 50 dopłata na przemysl. Teraz lipa bo niziny san daleko od rze..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coroczną migrację uważam za otwartą:D Dla mnie jest to fenomen na dzisiejsze czasy. Wszyscy walczą o potencjalną "skórkę" tylko nie w PZW no bo i po co.....Ale i tu musi się coś zmienić. Wyobraźcie sobie jak dostajecie kartkę z życzeniami z Akacjowej podpisaną przez Prezesa i informującą jakie to atrakcje szykuje nasz okręg na 2014 tylko po to tylko abyście zostali w okręgu Rzeszów................Już nie długo ;) tak będzie. Czego Wam wszystkim i sobie życzę w tym Nowy Roku:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym roku z porozumieniami Przemyśl-Krosno na wody górskie? Może jeszcze jestem nieprzytomny po świętach, ale jakoś nie mogę znaleźć oficjalnej informacji na stronach PZW.

Ostatni punkt na stronie http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/43/wiadomosci/87529/pliki/skladki.pdf

@kriko,normalka:D .Po całej tej aferze z Wilczą Wolą lepiej się wstrzymać z info.Lepiej niech ludzie najpierw zapłacą a dopiero później dowiedzą się za co zapłacili :D.Większość pewnie nadal nie wie ze zbiornik będzie wyłączony z wędkowania w 2014r. Przecież to takie normalne u nas w republice bananowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie porozumienia z RZ to masz tu Okręg PZW Rzeszów odnośnie TB-PR to prawdopodobnie będzie na zasadach z ubiegłego roku.Pytanie zasadnicze na które musisz sobie odpowiedzieć jak zamierzasz zmienić okręg,to takie : Gdzie najczęściej (oprócz TB) będziesz wędkował? Kwotowo dużych różnic nie będzie.Ale tak jak już pisałem ,czasami warto być w plecy te parę zł aby mieć czyste sumienie;) i zostawić 68zł w tym okręgu gdzie wiedzą co z pieniędzmi zrobić a tym bardziej nie traktują wędkarzy jak parobków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się okazuje, że jest inaczej, Szlag trafia, bo zamiast łowić kropki na roztoczu wciąż nie wiem gdzie zrobić opłaty :(

I tak samo ja nie wiem co mam zrobić z opłątami ..... żeby połowić fajne misie w 2014 roku, jedynie jak sie spytalem na walnym jak z tymi porozumieniami to nic nie pamietaja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie porozumienia z RZ to masz tu Okręg PZW Rzeszów odnośnie TB-PR to prawdopodobnie będzie na zasadach z ubiegłego roku.Pytanie zasadnicze na które musisz sobie odpowiedzieć jak zamierzasz zmienić okręg,to takie : Gdzie najczęściej (oprócz TB) będziesz wędkował? Kwotowo dużych różnic nie będzie.Ale tak jak już pisałem ,czasami warto być w plecy te parę zł aby mieć czyste sumienie;) i zostawić 68zł w tym okręgu gdzie wiedzą co z pieniędzmi zrobić a tym bardziej nie traktują wędkarzy jak parobków!

Rapala mi marzy się woda taka jaką ma pod nosem choćby Kroku na OS San. Zapłaciłbym te 1500 zł za sezon z wielkim uśmiechem na mordzie wiedząc, że w wodzie pływają ryby marzeń... i tylko moje umiejętności zdecyduja czy bede miał gajna fotke i niezapomniane wrażenia na kilka lat. Za pustostan i brak poszanowania wędkarzy nie zamierzam przepłacać. Dlatego z kolegami czekamy na mozliwie najlepszą opcję... interesuje nas przemyśl i krosno. Niestety na pzw tbg nie można liczyć i wszystkiego trzeba dowiadywać się z innych okręgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriko chcesz połowić fajne miśki to ...odkładaj na komercję :). Jakby na to nie patrzeć to i tak zbiorniki są wyłączone z porozumień tak ,że dopłatę trzeba zrobić.Jedynym wyjątkiem jest porozumienie PR -KR .

Mnie najbardziej irytuje nie to ,że trzeba bulić tylko ten kompletny brak informacji (poza nielicznymi wyjątkami) .Twardogłowi wodzowie naszych okręgów ,mają nas wędkarzy tylko za "płatników" .Myślą ,ze sezon startuje w ...kwietniu .Dobrze (a może i nie) ,że tegoroczny sezon podlodowy trzeba będzie zaczynać dopiero pod koniec stycznia.W innym wypadku ,część wędkarzy,którzy preferują tą metodę połowu ,było by w takiej samej sytuacji.Kompletna ignorancja i brak informacji! (O.TB) A potem tłumaczenie się ,że przecież nic się nie stało! ...Ja wyznaję jedną zasadę : Jak mnie olewają to ja również LEJĘ na nich...

Aby nie tylko psioczyć to dodam jeszcze moje ,prywatne spostrzeżenie na temat dostępności informacji.Na przestrzeni kilku lat w okręgach PR i RK sytuacja wyglądał dobrze.dość czytelnie i na czas.

Po zmianach zarządu w okręgu RZ ,sytuacja wygląda bardzo dobrze.To już 2 albo 3 rok ,kiedy informacje odnośnie opłat,porozumień itp docierają do nas jeszcze w starym roku.I co najważniejsze ,zostaje od razu podawany wykaz wód udostępnionych do wędkowania! Tutaj duży + dla tego okręgu.

O.TB ...szkoda słów ,zresztą sami wiecie,totalne olewanie wędkarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pustostan i brak poszanowania wędkarzy nie zamierzam przepłacać. Dlatego z kolegami czekamy na mozliwie najlepszą opcję... interesuje nas przemyśl i krosno. Niestety na pzw tbg nie można liczyć i wszystkiego trzeba dowiadywać się z innych okręgów.

No i chyba tą opcję trzeba będzie wybrać, tzn. opłacić Przemyśl i skorzystać na porozumieniu z Krosnem:) A u siebie dodatkowo wspomóc złotówkami(wygląda na to, że nie małymi :D ) Okręg TB, żeby mieć możliwość wędkowania np. na zbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu. Zrobiłem trasę Dynów-Rz Akacjowa. Jestem uboższy o 439zł ale całe Podkarpacie moje.

W Dynowie sporo ludzi z Rzeszowa. Atmosfera jakaś taka inna bardziej przyjacielska, wszystko wiedzą nie ma problemów z informacją.Nie trzeba żadnych papierów, wystarczy legitymacja PZW. Na Akacjowej sekretarka w szoku, wszyscy uciekają.Ostatni niech zgasi światło.

PS.

W Dynowie nie mają jeszcze zezwoleń okręgu Krosno.

Edytowane przez Leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriko chcesz połowić fajne miśki to ...odkładaj na komercję :). Jakby na to nie patrzeć to i tak zbiorniki są wyłączone z porozumień tak ,że dopłatę trzeba zrobić.Jedynym wyjątkiem jest porozumienie PR -KR .

Tym bardziej że w okregu rzeszowskim są 3 łowiska co mnie interesują i są tam fajne karpie ;)

A tak to nie wiadomo czy zostać w TBGku i opłacić członkowską tylko i wyłącznie w jakimś innym kole i dopłacić na rzeszowskie przede wszystkim. Czy całkiem olać okręg TBG i pójść do jakiegoś koła w okręgu rzeszowskim. No całkiem zgłupieć idzie;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dynowie nie mają jeszcze zezwoleń okręgu Krosno.

Z tego co się orientowałem, to na stacji BP czy "Gawrze" wystarczy pokazać opłacone składki i powinni bez problemu wydać rejestr. Jak to nie przejdzie, to wpisać obecność w rejestrze Przemyśla i też powinno być dobrze. Tak twierdził strażnik z Krosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wpisać połowu na górskim Sanie w rejestr Przemyśla, bo po to jest limitowana ilość dni (40) aby pisac w rejestr właściwy. Po drugie jak ktoś z Was łowi więcej na górskim Sanie to opłacajcie składki na ZO Krosno (najbliżej to pewnie w Brzozowie), niech pieniądze trafiają tam gdzie łowimy. Przemyśl też nie błysnął w gestii ochrony i zarybień Sanu (np. pstrągi pod Przemyślem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.