Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

W okręgu Tarnobrzeg całość koło 300zł deklaracja na same zbiorniki koło 200zł. Z czego wyjęty jest zbiornik Wilcza Wola - zbiorniki dość mocno oddalone od siebie. Teraz jak bym chciał połowić w Nisku na Warchołach - zbiornik mam najbliżej i tylko w sumie on mnie interesuje muszę wyłożyć te 200zł ..No i rozterka co robić o ile w Przemyskim poradzę sobie bez PZW bo mam sporo fajnej komercji i mam ten komfort że mogę sobie na nią pozwolić to w Tarnobrzeskim nie mam jakiejś wielkiej alternatywy i niestety pewnie będę musiał wyłożyć dwie stówki aby móc kilka razy wyskoczyć na jeden zbiornik ...

Michał, zbiorniki w tbg to 160 zł i na prawdę nie wiem za co ale mniejsza o to.

Najbardziej boli niewiedza osób do tego zobowiazanych ile muszę zapłacić za wody w okolicy jako członek innego okregu. Kasa jest brana, a nic nie można się konkretnego dowiedzieć. Gadka jest taka, że nasz okreg (tbg) jest cudowny ale nie można się dogadać z innymi okregami odnośnie porozumień, bo wszyscy chcą tu łowić ale nie mają co zaoferować okregowi tbg. Mało tego wmawiaja Ci, że jesteś członkiem tbg i tu zapłacisz. A jak mówisz, że nie to gadka dalej jest taka, że i tak zapłacisz i nie ma się co spieszyć z opłatami. Jeśli takie rozumowanie panuje w całym okręgu i zachwyt nad rybnością naszych wód postępuje wprost proporcjonalnie do ich rzeczywistego uszczuplania to gratuluję polityki.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, zbiorniki w tbg to 160 zł i na prawdę nie wiem za co ale mniejsza o to.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Tak, dodałem do tego jeszcze członkowską wiec ponad 200 zł. Ogólnie patrząc to okręg Tarnobrzeg nieźle się ceni za wody które nam oferuje.

Co do uzyskania informacji to niestety ale się przyzwyczaiłem, nikt nic nie wie i ogólnie czeski film. Gdy pytałem rok temu o porozumienie z okręgiem Przemyśl nikt nic nie wiedział, dopiero po napisaniu maila do prezesa pzw w Przemyślu uzyskałem info co i jak. Nawet podczas kontroli strażnik nie zwrócił uwagi ze musze dopłacić do zbiorników. Interesował go tylko rejestr i jak sam powiedział "w biurze wszystkiego się dowiem... ".Dla mnie to żenada, zresztą nie po raz pierwszy.

Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...Czy jesli zapłace narazie tylko czlonkowską na przemysl i opłace wody w rzeszowie..to moge wędkować?póżniej do kiedy musze dokonac opłaty na wody przemyskie???jest jakis termin....? czy będe miał wtedy porozumienie z krosnem?

Oplate członkowską dokonujesz w danym okręgu do którego należysz, czyli placąc członka w Przemyślu płacisz wody przemyskie(nizine i górskie lub to albo to nie wiem jak tam jest) plus porozumienia , a wody Rzeszowa to juz we własnym zakresie sobie opłacasz dodatkowo. Nie ma chyba opcji przynależności członka do 2 okręgów , nawet nie wiem czy jest taka opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...Czy jesli zapłace narazie tylko czlonkowską na przemysl i opłace wody w rzeszowie..to moge wędkować?póżniej do kiedy musze dokonac opłaty na wody przemyskie???jest jakis termin....? czy będe miał wtedy porozumienie z krosnem?

Mogę się mylić, ale chyba nie ma opcji opłacenia samej składki członkowskiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pytałem w Przemyślu i składka wynosi 204 zł. chyba ich coś piecze :P

Fakt że zaczynam od nowa z wędkowaniem ale chyba skupie się na razie na dzikich stawach a mam ich 3 w okolicy a przede wszystkim Starzawa, cały dzień za 15 zł to dobra perspektywa, szczególnie że codziennie praca więc i tak rzadko będę mógł posiedzieć z kijem nad wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Na początku roku opłaciłem sobie swoj okręg tarnobrzeski. Teraz zastanawiam sie czy jest możliwość dokupienia Rzeszowa. Jak to jest z tym co Rzeszów udostępnił Tarnobrzegowi? Chodzi mi głównie o zbiorniki bo rzeki chyba są nieodpłatne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść na stronę okregu i wszystko jest napisane:

"Wniesione podstawowe składki okręgowe opłacone w macierzystym Okręgu będą uprawniały do wędkowania na wodach nizinnych i górskich. Ponadto Okręg w Rzeszowie udostępnia zbiorniki w Rudnej nad Sanem i w Ulanowie stanowiące część obwodu rybackiego Nr 9 rzeki San. Członkowie Okręgu PZW w Tarnobrzegu mogą wędkować na zbiornikach udostępnionych przez Okręg PZW w Rzeszowie (wyszczególnionych w załączniku Nr 1) po wniesieniu składki członkowskiej okręgowej w wysokości 83 zł pod warunkiem wniesienia składki okręgowej w macierzystym Okręgu. Członkowie Okręgu PZW w Rzeszowie mogą wędkować na zbiornikach udostępnionych przez Okręg PZW w Tarnobrzegu (wyszczególnionych w załączniku Nr 2) po wniesieniu składki uzupełniającej do wód płynących w wysokości 110 zł pod warunkiem wniesienia składki okręgowej w macierzystym Okręgu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeszowskim rejestrze,zapomnieli chyba w tabelce wód górskich napisac...Zakaz spinningowania od 01.09-31.01...no chyba ,że nie doczytałem czegoś i jest w innym miejscu.Albo uznali ,że jest to oczywiste...

Też się nad tym zastanawiam. Wie ktoś coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co patrzyć na taka mapkę bo ona nie jest szczegółowa , tylko to co jest zawarte w porozumieniu i na stronie pzw rzeszów wszystko pisze :

Porozumienie zawarte z PZW Okręg w Krośnie na wody obwodów rybackich: Wisłok 2, Wisłoka 2 - (użytkownik rybacki PZW Okręg Krosno), Stobnica 1 - (użytkownik rybacki PZW Okręg w Rzeszowie). Wymienione powyżej wody udostępnione do wędkowania na zasadach wzajemności dla Członków umawiających się okręgów na podstawie wniesionych w macierzystym okręgu składek z uwzględnieniem charakteru wód (wody nizinne lub górskie). Wędkarzy umawiających się okręgów obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa. Członkowie Okręgu Rzeszów odznaczeni Odznaką Srebrną, Złotą i Złotą z Wieńcami PZW mogą wędkować na terenie Okręgu Krosno na wodach nizinnych obwodów rybackich po wniesieniu odpowiedniej składki na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystym okręgu, zezwolenia i rejestry połowów odbierane są w okręgach na terenie których dokonywany jest połów.

Członkowie Okręgu Krosno odznaczeni Odznaką Srebrną, Złotą i Złotą z Wieńcami PZW po opłaceniu składek członkowskich (ogólnozwiązkowej i okręgowej) w macierzystym Okręgu mogą wędkować na terenie Okręgu Rzeszów na wszystkich wodach Okręgu PZW w Rzeszowie (górskich, nizinnych i zbiornikach).

źródło: strona PZW Rzeszów.

Mapa obwodów rybackich są takie same jak rok temu i nic sie nie zmieniły też można znaleźć na stronach PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.