Skocz do zawartości

Błażkowa


Gość irol666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj odwiedziłem z braciakiem Błażkową w sumie miało być do rana ale tak wiało ze siedzieliśmy do północy,czego efektem było 5karpików na moim koncie z method feeder a brat klasycznie z jednym karpikiem.Ale nie to mnie zaskoczyło a czystość na tych bajorkach trawa wykoszona, zero śmieci nawet kible są postawione.Ukłony dla koła w Brzostku za prawidłowa opiekę nad stawami.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś bylem zobaczyć na Błażowej brzegi obeschły spokojnie można łapać juz widzialem miesiarzy łapali w 3 osoby na 10 kijów a z tego co wiem to w 3 osoby to na max 6 kijów czy może SA jakieś zapisy teraz i można sobie dokupić np + 1 wetke więcej? Pisze z telefonu wiec przepraszam za błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Panowie powiem tak lipa jak ich mało !

Nęcenie kukurydzą kulkami pelletem itp . 24 godziny spędzone jedno branie karp ok 35 cm .

haha tak to już jest ja ostatnio 3dni pod rząd siedziałem i też tylko 2 karpie 40cm ale ogólnie to tam ładne sztuki pływają rekord stawu z tego co słyszałem to coś ponad 20kg ale na takiego ja nie mam co liczyć raczej za to takie 5kg+ sa realne i to jak żerują to jeden za drugim. Po za tym piękna okolica na około stawów widać same górki i lasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekord stawu z tego co słyszałem to coś ponad 20kg

Czasami zdarzy mi się tam wędkować, mój sąsiad wędkuje na Błażkowej bardzo często i nigdy nie złowił nic dużego, a 20+ to chyba pobożne życzenia opiekunów zbiornika. Rozmawiałem kilka razy z ludźmi działającymi w SSR oraz działaczami robiących coś na rzecz tychże zbiorników i wszyscy twierdzą, że duże ryby popłynęły z pamiętną wielką wodą. Zniknęło dużo drapieżnika, podobno ładne sandacze. Ja osobiście na spinning łowię sporo okonia, ale żadnej rewelacji, sporo jest szczupaczka, ale małego. Sąsiad ćwiczy na spławik i federa i łowi sporo karpi, płoci ale też żadnych rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Takie 20+ tam napewno nie ma . Jedynie gdzie takie coś może pływać to zalew w strzegocicach .

Co do karpi ja myślę że są duże okazy tylko trzeba by było poświęcić troche czasu na obserwacje wody na nęcenie. Ja niestety mam ponad 30 km i nie mogę sobie pozwolić na nęcenie co 2 dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Takie 20+ tam napewno nie ma . Jedynie gdzie takie coś może pływać to zalew w strzegocicach

Tu masz rację. Kilka razy obserwowałem takie okręty podwodne. Z pewnością miały znacznie powyżej 20. Te największe pochodzą ze starego stawu w Mokrzcu. Po połączeniu zbiorników przebywają gdzieś na zalewie. Już w stanie wojennym na Mokrzcu złowiony zistal osobnik ok.16kg, a ile to lat temu. Kiedy na Mokrzcu i Strzegocicach (oczywiście na stawach) jedyną opiekę sprawowało koło Stomil Dębica w ośrodku zarybieniowym zostało zakupionych kilka samic karpia powyżej 10 kg. i zasiedlonych do w/w. zbiorników. Jeśli coś pozostało z tych czasów to są to KOLOSY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem tak , jest to jedyny zbiornik w okolicach dębicy jeżeli chodzi o karpie 20+ myślę że nie ma chyba innego .

Co do zalewu to wiem że są ogromne amury , i duże karpie. Sam podczasz sondowania wody z brzegu byłem świadkiem gdzie jeden z okrętów stał sobie spokojnie w trzcinach, na moje ok miał delikatnie 16-18kg więc większe muszą być bankowo. Kwestia miejsca nęcenia i oczywiście cierpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.