Skocz do zawartości

Błażkowa


Gość irol666

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem twój punkt widzenia ale problem nie jest złapać rybe tylko ją holować a jak wiadomo nie karzesz jej iść po powierzchni. Ja osobiście nie mam problemu z znaleźć miejsce gdzie nie ma glonów czy łapać montując zestaw będący ponad roślinnością ale trawska na głębokościach do 2.5-3m czyli pod drodze w kierunku brzegu nie przeskoczę i Ty też nie. 4 jest teraz nawet bardziej zarośnięta niż 3 i osobiście dawniej tam wolałem łapać.

 

Ale ja jestem tego zdania że skoro staw należy do pzw to troszkę należy zaingerować w te wodę żeby utrzymać ja w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń i nie mam w tej chwili namyśli koszenia tylko podtrzymania jakości zbiornika bo to jest już nasza woda i nikt nam jej nie zabierze. Kiedyś na 3 też woda była czyściutka że aż miło wiem bo łapie tam od dawna i obserwuje jak się wszystko zmienia odkąd kupiło staw pzw.

 

Co do zanęty to może masz i racje dużo osób sypie bez namysłu nawet jak ryba nie żeruje.

 

A i był bym zapomniał swoje 3grosze przyłożyła do tego Wisłoka podczas powodzi jak naniosła tam mułu a użyźniając dno co wiadomo zaowocowało bujniejsza roślinnością.

 

Co do amura to ja doskonale wiem i podzielam twoje zdanie, kiedyś rozmawiałem z tym prezesem o tym (swoją drogą dość nieprzyjemny typ) i nie dał się przekonać że to nic nie da.

 

Był taki rok co tam kosili kosą wodną i było znacznie lepiej fakt faktem że trzeba by kosić co roku i nie wiem jaki miało by to wpływ na zbiornik.

 

Na koniec powiem też że to mój ulubiony zbiornik szczególnie ze względu na klimat powietrze jest prawie że górskie i piękny widok na liwocz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwórka zarosła bez udziału wędkarzy,jeszcze parę lat temu łowiłem tam na spining i glonów nie było i mało kto tam łowił,a teraz jedna łąka więc wpływ nęcenia z zarastaniem nie bardzo trzyma się kupy.Podobna sytuacja na Ujeżdzie staw przy wisłoce, maksymalnie 3 osoby na całym stawie  a staw zarośnięty jak Błażkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A i był bym zapomniał swoje 3grosze przyłożyła do tego Wisłoka podczas powodzi jak naniosła tam mułu a użyźniając dno co wiadomo zaowocowało bujniejsza roślinnością.

 

To jest to. ziemia się użyźniła i pomału stopniowo zielsko rosło. Ale z nęceniem też ma @Piotr Madura troszkę racji np. ziarno kukurydze to ryby wyjedzą a taka kulka to leży i gnije bo i mniej ryb sobie z taka duża przynętą radzi. 

Wiele stawów zarasta np. taki Męciszów niby zbiornik fajny ale za niedługo to będzie co rzut ciągnięcie zielska. Ale o zbiorniki trzeba jakoś zadbać coś poprawić przynajmniej te które należą do PZW na własność. Bo dzierżawa to dzierżawa 3lata minie wypowiedzenie się dostanie i kasa  w błoto.

Edytowane przez rybok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafaello nie myślę, że nęcenie ma decydujący wpływ na zarastanie tych zbiorników. Chodziło mi o zakwit wody i jej jakość. Porównaj sobie w czerwcu/lipcu stan obu tych stawów. Oba stawy zarośnięte równie bardzo, ale na ostatnim (czwórce, tak?) woda zdecydowanie czyściejsza. W tamtym roku przynajmniej tak było, specjalnie porównywałem. 

 

Rosnące zamulenie zbiorników to jest z pewnością powód zarastania, ale do tego dochodzi moim zdaniem coś jeszcze - długie lata suszy. Wystarczy popatrzeć na poziom wody w Wisłoce. Również na stawach poziom lustra wody się obniżył. Promienie słoneczne docierają tam, gdzie wcześniej nie miały takiego wpływu. To służy roślinności. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat z tymi glonami,ale do wszystkich tych stawów dostawała się woda z Wisłoki, może to ma wpływ na zarastanie?Ale patrząc na no-kil Wróblowa,Siepietnica,Rzemień stawy mocno zasilane pasza a nie są zarośnięte.Kilkanaście lat temu podobna sytuacja w Polance staw zwany zakażnym nie mogliśmy poradzić sobie z glonami czyszczenie łódką dawało tylko chwilowy paro dniowy efekt,po spuszczeniu wody i wybraniu koparką mułu problem już się nie pojawia.

Edytowane przez rafaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam byłem dzisiaj cały dzień brań aż dwa na spławik chyba przez to że łapałem na kukurydzę z puszki i smakową a z gruntu przetestowane różne pellety i aż zero brania woda zarośnięta strasznie i tu pytanie czy są równi i równiejsi ponieważ na trójce koleś przygotowywał sobie stanowisko pływając łódką po czym zostawił przyczepę zajmując chyba miejsce a później taka sama sytuacja na czwartym stawie tylko że gość w pontonie i moje pytanie czy jeśli sobie wezmę ponton który jest zarejestrowany to też mogę kumatych proszę o odpowiedź z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.