Skocz do zawartości

Stawy w Głogowie


resovia

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem dziś to miejsce, w korycie wywiedzionym w plamie mułu pływa masa płoci, okoni i kilku innych gatunków, zbiorniki powyżej są w stanie nie naruszonym (czy je także obejmuje zakaz wędkowania)? Przy brzegu znalazłem tak na oko 6 kg martwego amura. Mam nadzieje że zbiornik po renowacji przynajmniej osiągnie poziom Głuchowa po odrodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jedno mnie zastanawia: na stronach PZW jest informacja, że Zakaz dotyczy stawu przy krytej pływalni., a na miejscu przy "basenach" mamy takie oto wywieszki:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Nie żebym musiał tam łowić ;), to nawet lepiej, że ze 2 lata rybki tam będą miały święty spokój.

Tylko jak to w końcu jest? Decyduje Zarząd Okręgu, czy może Pan Wiceprezes Koła?

Edytowane przez elel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś takiego oto maila:

W dniu 2014-04-30 14:00, PZW Okręg w Rzeszowie pisze:

Witam

Zakaz obowiązuje zgodnie z zapisem na stronie internetowej Okręgu.

Zapisy umieszczone w ogłoszeniach na stawie wynikły z błędnego zrozumienia przez Zarząd Koła w Głogowie szczegółów dotyczących zakazu połowu w związku z opuszczeniem wody i odłowieniem ryb ze stawu koło krytej pływalni.

Pozdrawiam

Adam Kowalik

Dyrektor Biura i ichtiolog

PZW Okręg w Rzeszowie

ul. Akacjowa 36 35-113 Rzeszów

tel 017 8549801 fax 017 8504351 tel. kom. 0 692 735 794

e-mail:

Więc jakby się tam ktoś wybierał na majowe grillowanie - śmiało można zawody płociowe z dzieciakami urządzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zamiast na Głogów pojechałem na Lipie II. I tak samo zatrzęsienie kroczka. Ze 20 karpików chyba we czterech nałapaliśmy, ale chyba żaden nie miał wymiaru. Widzę że PZW Rzeszów się wzięło za zarybianie, na Czarnej zarybione, na Weryni zatrzęsienie kroczka, na Lipiu II zatrzęsienie kroczka, w Głogowie mówicie że też... Byleby dziadki za bardzo nie wycieli tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przez rok niewiele się zmieniło, jak znalazło się zgrupowanie kroczka, to prawie z opady brały. Z podsłuchanych rozmów chłopaki wyciągnęli amura 65cm. Natomiast wśród tych rybich imigrantów trafił się nasz polski książę:-) 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam. Złożyłem obietnicę że zabiorę na ryby syna koleżanki, ale nad tą wodą nigdy nie byłem mimo że mieszkam stosunkowo niedaleko. Na jakie rybki się nastawić i jak z grubsza przygotować by chłopak się nie nudził i nie zraził bo to będzie jego pierwszy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie no, ja tam się cieszyłem z kontroli, nawet chciałem porozmawiać itd, to usłyszałem, że nie przyszli rozmawiać, a na pytanie do kogo należy czwarty staw, ten na którym nie wolno łowić powiedzieli, że nie powinno mnie to obchodzić... średnio tak szczerze :) 

A co do rybek, kilkanaście karpi w przedziale od 30 do 46cm, amur 65cm. Lina, którego chciałem złowić nie znalazłem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.