Skocz do zawartości

Opony letnie i zimowe


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Uniroyale nie narzekam, mam letnie Rainexpert 3 i zimowe MS Plus 77. Rainexperty są świetne na mokrej, może tylko te boczne ścianki są trochę zbyt miękkie, ale to podobno taka uroda "deszczowych" opon, czy ma to wpływ na trwałość opony nie wiem, nie udało mi się ich jeszcze uszkodzić :D Zimowe wyglądają na mocniejsze ale mam jedno ale, w porównaniu do Ultragripów7 które wcześniej używałem wydaje mi się jakby gorzej trzymały przyczepność na śniegu przy skręcaniu, autko lubiło mi pojechać prosto, na Goodyerach nie miałem aż takich niespodzianek, przy hamowaniu na śniegu jest już dobrze. Na typowo zimową pogodę wybrałbym chyba ponownie Goodyery na chlapę i błoto pośniegowe Uniroyala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisz Witek na co się zdecydowałeś. Te Nokiany to też bardzo dobre opony. Można by też Uniroyale wrzucić na oś napędową gdyż mają agresywniejszy bieżnik który przyda się w dojazdach na łowisko, a na drugą oś Nokiany żeby się przekonać ile te opony wartają. Ja jak na razie jestem bardzo zadowolony z Uniroyali, jedyny dyskomfort to taki że mi piszczą gdy szybko wchodzę w zakręty 90' ale założyłem o rozmiar węższe więc mają prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,zdecydowałem  sie na  Nokiany ,opony zakupione . Z racji tego ze turlam się Sharanem,ktory swoje waży  a na dodatek od czasu do czasu  go dość  solidnie  zapakuje ,kupilem z większym indeksem nośności. Zrobilem na nich dopiero z 1 tyś  km więc  ocena bedzie tylko pobierzna ale jak na razie to jestem z nich bardzo zadowolony .Fajnie trzymają   na zakrętach  tak na suchej jak i mokrej nawierzchni ,dobrze odprowadzają wodę  i są  wystarczająco ciche jak na tej klasy opony .Teraz przyjdzie czas  przetestować  je w terenie a w szczególności  interesuje mnie jak sprawdzą  się na mokrej trawie przy stromszych podjazdach.Juz nawet mam upatrzony kawałek  góreczki ,czekam teraz niech trochę  popada :D .Przy zakupie  kierowalem sie w 80% szosą  więc  te czynniki bralem glownie pod uwagę. 

Brałem pod uwagę  tez  Uniroyal ale trochę  obawialem się  tych miękkich  boków .Przy jeździe  pustym  Sharanem było by OK ale przy załadowany ,wysokie krawężniki mogły by dać  się  we znaki tym oponom.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Jeżdżę naprzemienne Astrą z Uniroyalami MSPlus77 i Meganką z Nokianami WRD4, samochody różnie choć podobnej klasy, rozmiary opon też podobne ;) Osobiście wielkiej różnicy pomiędzy tymi oponami nie widzę, przyczepność na śliskiej nawierzchni w porządku,  zima była długa, jakieś porównanie mam poza tym że jedna opona od nowości przy skręcaniu wpada w dziwne wibracje, wcześniej miałem jakieś Fuldy i nie było tego problemu, może źle wyważyli mi w serwisie. Dobrze też wspominam Ultragripy 7+ od Goodyeara, chyba najlepsze zimówki jaką miałem, następne pewnie będą znowu Goodyeary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja nie narzekam choć SUVem nie jeżdżę, zużycia specjalnego nie widzę a codziennie mam do przejechania odcinek posypany ostrym kamieniem, opon nie oszczędzam, w tej cenie świetny wybór, szczególnie na mokrej nawierzchni spisują się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co prawda nie miałem styczności z modelem WR C3, ale sam rozważam kupno Nokian WR D4 215/60/16 lub Kleber Krisalp HP3 w tym samym rozmiarze. Jedne z najlepszych opon w cenie do 400 zł za sztukę ;) oczywiście w tym rozmiarze. Oczytałem się o nich już sporo i Nokiany ogólnie są bardzo godne polecenia, więc myślę, że ten model WR C3 też taki jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Panowie miał ktoś z Was do czynienia z oponami letnimi Dunlop  Sport Bluresponse ? Zamówiłem sobie do drugiego autka te kapcie, na Dunlopach jeszcze nie jeździłem ,  opinie ma dobre, choć opinie ze sklepów internetowych dla mnie nie są wiarygodne, w innym autku mam letnie Uniroyale Rainexpert 3 i w 3 roku używania widać znaczny ubytek bieżnika, spowodowane jest to pewnie nawierzchnią dojazdową do mojej posesji, kamień który sypie mi miasto zamiast zrobić normalną drogę robi swoje, ale spodziewałem się że Uniroyale wytrzymają nieco dłużej,przez co podziękowałem marce Uniroyal. Jeżeli nie Dunlop to co może Continental albo Goodyear ? Conti nie wiem czy nie będą za miękkie jak Uniroyale przez co się szybko zużyją, szukam mocnej letniej opony na tzw wypizdowia ;) Wszelkie opinie jak zwykle mile widziane, jestem jeszcze w stanie anulować zamówienie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem, czy pomogę, ale drugi sezon sezon używam nieco podobnych, tj.  Dunlop SP SportMaxx 2xRT 225/45R17 oraz 2x245/40R17 91 W MFS. Jeśli chodzi o ścieralność i hałas są zdecydowanie godne polecenia (trochę lepiej niż w Toyo Proxes T1R, czy Godddyearach - nie pamiętam modelu, sprzed kilku lat), natomiast jeśli chodzi o zimówki Dunlop Winter Sport 5
225/45 R17 91 H MFS, ścieralność i trakcja jak najbardziej OK, ale po indeksie spodziewałbym się nieco mniej hałasu w trakcie jazdy (nie są najcichsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krs Co prawda nie miałem z nimi jeszcze do czynienia, Dunlop Sport Blueresponse, ale na przyszłe lato też planuję zakup nowego kompletu 225/45/17 tych opon :) Także jak już pojeździsz do chętnie się dowiem jak się sprawują :) do tej pory słyszałem o nich tylko same bardzo dobre opinie :) a jak szukasz kapci na takie tłuczenie jak napisałeś to może sprawdź sobie ofertę marki Zeetex? ;) nowe opony są praktycznie o połowę tańsze od marek premium, ale podobno wcale nie odbiegają tak strasznie jakościowo, a na dodatek stosunek ceny do jakości jest dobry :) Uprzedzę tylko, że to nie chinole, a pochodzą z państwa ropy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na tych oponach w rozmiarze 16 jak dobrze pamiętam to drugi sezon będzie :) , nie mam zastrzeżeń ale odnoszę wrażenie, że i tak dość szybko się zużywają (szczególnie na przedniej osi), może dlatego, że nie są oszczędzane i bardzo często jeżdżą po byle jakiej nawierzchni. Odrobinę głośniejsze od zimowych nokianów. Ogólnie oponki nie sprawiły mi żadnej niespodzianki na drodze, spalanie na bardzo dobrym poziomie, przyczepność i hamowanie wszystko w należytym porządku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.04.2015 o 10:58, krs napisał:

Muszę na dniach wymienić w swojej Astrze oponki (rozmiar 185/65/R15 ewentualnie 195/65/R15). Pirelli na których jeździłem mi nie odpowiadają, fajne na suchej ale na mokrej nawierzchni spisywały się najlepiej, mają już swoje latka tak wiec czas je wymienić. Opony mają służyć do jazdy "standardowej" - miasto poza miastem , plus rybki a więc i jakieś tam wertepy :)

Jak na razie mam wytypowane 4 modele, cenowo wyglądają podobnie:

Uniroyal rainexpert 3

Fulda ecocontrol hp

Hankook kinergy eco k425

Dębica presto

Opinii w sieci tysiące, można od nich zgłupieć, zresztą połowa tych "opinii" to spam :D Piszcie na jakich oponach jeździcie i co się w nich wam podoba a co nie. Myślę że temat przydatny.

takie, żeby wmiare niedrogie i jakościowo dobre, polecam "Kumho", mam u siebie na oplu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Krs opony już kupił i zdążył je złożyć. Ale skoro ruszyłeś temat to mogę dodać od siebie że opony 195/65/15 będą wyższe od 185/65/15 jeśli kolega miał zamiar zachować wysokość koła to podobną wysokość do tych 185 /65/15 był by rozmiar 195/60/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nowe kapcie na sezon zimowy, bardzo dobre doświadczenia z zimówkami Goodyeara Ultragrip 7 skłoniły mnie do zakupu nowszych UG 9 w rozmiarze 205/60/R16.  Jeździ ktoś na tych gumach, jak wrażenia z jazdy ;) ? Starsza wersja była bardzo dobra, myśle że te będą conajmniej tak samo dobre na śniegu i błocie pośniegowym.

 

IMAG1244.jpg

IMAG1245.jpg

IMAG1246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.