Skocz do zawartości

Odznaka PSW


art-ski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów miłośników wędkarstwa. Temat dotyczy wszystkich i proszę o wypowiedzi i propozycje. Otóż pomyślałem sobie, że skoro tylu chętnych na emblematy PSW w formie naklejek samochodowych, koszulek, czapeczek to z pewnoscią niektórzy chcieli by posiadać odznakę PSW. Otóż mam b.dobrego kolegę mistarza w dziedzinie medalierstwa i złotnictwa. Tworzy medale, odznaczenia, odznaki, emblematy w wersji wypukłej, a nie płaskiej tak jak dotychczas widywaliście. Jeśli były by osoby chętne do zakupu takowych odznak to mój kolega jest otwarty na propozycje. Po przeglądnięciu waszych propozycji zaproponuje kilka wzorców by moglibyście wybrać jeden z nich. Metoda odlewania w/w. wypukłych odznak jest w Polsce innowacyjna. Kolega jest w stanie sprostać wszystkim zamówieniom i wykonać odznaki zarówno z brązu jak i ze srebra czy złota, a nawet platyny. Ceny mogłby podać dopiero po wybraniu odpowiedniej wersji. Kwestia wielkości. Kolega twierdzi, że im mniejsza odznaka tym bardziej niewyraźna, to samo dotyczy elementów na odznace. Wielkośc więc musi odpowiadać monecie 5 złotowej. Zapraszam do dyskusji i oczekuję na propozycje. Pozdr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów miłośników wędkarstwa. Temat dotyczy wszystkich i proszę o wypowiedzi i propozycje. Otóż pomyślałem sobie, że skoro tylu chętnych na emblematy PSW w formie naklejek samochodowych, koszulek, czapeczek to z pewnoscią niektórzy chcieli by posiadać odznakę PSW.

Każda taka inicjatywa jest mile widziana. Jeżeli wyjdzie z tego coś fajnego i będzie zainteresowanie ze strony użytkowników to czemu nie, mogę udostępnić logo na próbę, jesteśmy otwarci na propozycje.

Ja chcę złotą z wieńcami!

@LuJu pomalutku, będzie i odznaka z wieńcami, zbliża się 10lecie PSW, przygotujemy taki gadżecik dla zasłużonych userów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda taka inicjatywa jest mile widziana. Jeżeli wyjdzie z tego coś fajnego i będzie zainteresowanie ze strony użytkowników to czemu nie, mogę udostępnić logo na próbę, jesteśmy otwarci na propozycje.

Więc może jakaś podpowiedź co do wyglądu odznaki, wielkości, elementów itp. Chciałem uzyskać trochę info. od kolegów z forum, ale jakoś nie mają ochoty wypowiadać się w w/w. temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są możliwości techniczne, myślę ze taka odznaka musiała by być odwzorowaniem naszego loga, nie za duża, wielkość 5zł byłaby w porządku, tylko czy jest to wykonalne, nie wiem no i pytanie czy na jakąś wizualizację możemy liczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są możliwości techniczne, myślę ze taka odznaka musiała by być odwzorowaniem naszego loga, nie za duża, wielkość 5zł byłaby w porządku, tylko czy jest to wykonalne, nie wiem no i pytanie czy na jakąś wizualizację możemy liczyć ?

Im mniejsza odznaka tym bardziej nieczytelna, więc wielkość monety 5 zł. byłaby odpowiednia. Tylko czy pisać na obrębie całość tzn. Podkarpacki Serwis Wędkarski, czy nie wystarczyło by w górnej części Podkarpacie a na dole PSW? Wizualizacja będzie oczywiście możliwa tylko po ustaleniu wszystkich danych dot. odznaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice, propozycje odznaki wkleję do wglądu może pojutrze (zależy od czasu kolegi - artysty), jeśli się nie uda to dopiero po święcie. Jeśli chodzi o cenę odznaki (odznaka z brązu) to będzie zależna od ilości zamówień. I tak przy ilości 100 sztuk będzie wahać się w granicach 25zł. Przy ilości np. 200 zamawiających cena będzie niższa ok. 20 zł. natomiast przy 300 chętnych cena może spaść do 15 zł. Przekonamy się ;):D ilu faktycznie zapalonych miłośników PSW jest w naszych szeregach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsza odznaka tym bardziej nieczytelna, więc wielkość monety 5 zł. byłaby odpowiednia

Mniejsza jest powiedzmy "zgrabniejsza", zresztą większość, odznak czy przypinek okolicznościowych z np. jakichś zawodów, nie jest duża, zazwyczaj wielkości nawet 50gr, a wszystko jest czytelne i wyglądają ekstra. Ale to już kwestia gustu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tych odznak i ich miniaturek, medali i innych bajerów zdarzyło mi się zamawiać - ale w pracowniach Lublin,Warszawa i Bielsko Biała.

Moim zdaniem to wielkość 2 zł, albo i mniejsza jest do przyjęcia. A skoro ma to robić "mistrz" to z odwzorowaniem tak prostego i nieskomplikowanego kolorystycznie Naszego logo nie powinno być dużym wyzwaniem. Można rozpatrzyć ewentualnie dwie wersje odznaki, - "wyjsciową" jak najmniejsza, metalowa w emalii , itp;

- "na ryby" wielkości 5 zł i większej w formie znaczka na agrafkę - koszt jednostkowy znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma to robić "mistrz" to z odwzorowaniem tak prostego i nieskomplikowanego kolorystycznie Naszego logo nie powinno być dużym wyzwaniem. Można rozpatrzyć ewentualnie dwie wersje odznaki, - "wyjsciową" jak najmniejsza, metalowa w emalii , itp;

- "na ryby" wielkości 5 zł i większej w formie znaczka na agrafkę - koszt jednostkowy znikomy.

Chyba źle zostałem zrozumiany. Pisząc o odznace dla wędkarzy z Podkarpacia miałem na myśli odznakę taką z prawdziwego zdarzenia jaką zamawiają np. koła łowieckie, gdzie tradycja i zwyczaje kultywowane od lat nakazują dobry gust i smak, a nie jakieś emaliowane (czyt. malowane farbą na gorąco) fajansiarstwo klepane na akord. I z taka też propozycją zwróciłem się do kolegi (mistrza w tym fachu). Jeśli jednak większość będzie wolała "pseudo-emalię" od odznaki, która jest coś warta, to odwołam złożone zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zostałeś zrozumiany, ale odznaka kojarzy się z jakimiś osiągnięciami, przecież ja sobie nie zamówię złotej odznaki PSW choćby i było by mnie na nią stać bo jaki ja zasłużony dla PSW ? no chyba że tym że dysk śmiecę tymi małymi Kleniami :) Macie 5-cio lecie, kiedyś może się załapię na 10 cio -lecie jak dożyję :)...

A jakby temat ugryźć z drugiej strony i zrobić taką ogólnopolską odznakę wędkarzy C&R? Choćby i na Allegro zrobić sprzedaż i formularz do wypełnienia z podpisami i numerami kart wędkarskich powiedzmy pięciu wędkarzy którzy potwierdzą że propagujesz tę zasadę czy coś w tym stylu dać do pobrania. Srebrna odznaka wielkości 2zł z logiem ale może po polsku ? lub tak i tak.

Miałem kiedyś sen zwany Złów i Wypuść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zostałeś zrozumiany, ale odznaka kojarzy się z jakimiś osiągnięciami, przecież ja sobie nie zamówię złotej odznaki PSW choćby i było by mnie na nią stać bo jaki ja zasłużony dla PSW ?

Miałem kiedyś sen zwany Złów i Wypuść...

Dobrze to ugryzłaś Piotrze. Bo ja też nie do końca widziałem cel tej odznaki. Tutaj jak najbardziej należy Ci się "lubię to";)

Tak na poważnie, to co za sens ma kupowanie odznaki która ma być niepowtarzalna, świadcząca o naszych zdolnościach, osiągnięciach, naszej wędkarskiej kulturze, naszej pasji do ryb i do tego forum. Jak każdy sobie ją sprawi to wystarczy mi ta emaliowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka odznaka to coś, co będę mógł z sentymentem i wspomnieniami oglądać za ładnych parę lat... i być może pokazywać dzieciom mówiąc, że dzięki zasadom uznawanym przez wielu członków PSW mają jeszcze co łowić.

Nie chcę tu strzelać gornolotnymi hasłami... Powiem tylko, że z kilku ważnych powodów powinna być wysokiej jakości, wyraźna i dużo trwalsza od gadżetów typu smycz, naklejka czy naszywka.

Reasumując... chyba rozumiem to podobnie jak pomysłodawca i nie chcę bazarowego świecidelka kosztem niskiej ceny.

Oczywiście powinna zawierać logo portalu, z pełną nazwą lub skrótem, jeśli tego wymaga czytelność. Kolory nieistotne, byle nie świeciła jak psu...

P.S. Przepraszam za braki w polskich znakach, ale nie mam czasu tego ogarnąć na tablecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @art-ski , bez spinki.;)

Pomysł odznaki jak najbardziej zasadny.

Chciałem się tylko odnieść do własnych doświadczeń w tym temacie, a sięgających przełomu lat 80-90 dalej.

Odznaki, ryngrafy zamawialiśmy w uznanych na ryku pracowniach grawerskich.Wykonywane były w rożnych technikach, w tym całe w srebrze Niektórzy koledzy (po kosztach) robili to w innych pracowniach i otrzymywali, jak @kolega określił "..jakieś emaliowane (czyt. malowane farbą na gorąco) farbiarstwo klepane na akord..." - dodam od siebie - robione jakby z puszek od piwa:beer:. Reasumując jak to robi fachowiec to da radę.

Tak na marginesie, Nasze odznaki pamiątkowe weryfikowane i zatwierdzane były pod względem estetyki i "treści" (heraldyka, symbole państwowe) przez "instytucje centralne" i żadne "bezguście" nie miało szans akceptacji.

Odnośnie gustu - to podobno się o tym nie dyskutuje:cool:. Podając dwa warianty wykonania odznaki miałem na myśli możliwości jej noszenia - "eksponowania na sobie".

Jakoś nie wyobrażam sobie noszenia (jak ktoś lubi) odznaki wielkości 5 zł np. na klapie marynarki. Wykonanie metalowych i "tych drugich"

emaliowanych ? plastikowych ? daje szerszą możliwość ich stosowania.

@kolega Piotr R napisał "...ale odznaka kojarzy się z jakimiś osiągnięciami, przecież ja sobie nie zamówię złotej odznaki PSW choćby i było by mnie na nią stać ...."

Nie jest problemem opracowanie regulaminu przyznawania odznaki:

- zwykła dla aktywnych użytkowników z określonym stażem,

- z wieńcem adekwatnie do włożonego w funkcjonowanie forum wkładu pracy,najlepszego artykułu, blogu, złowionej ryby, zdjęcia (wybranego w formie ankiety) , itp.

Można je numerować i przy okazji wydawać stosowne legitymacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zostałem zrozumiany. Pisząc o odznace dla wędkarzy z Podkarpacia miałem na myśli odznakę taką z prawdziwego zdarzenia , a nie jakieś emaliowane fajansiarstwo (czyt. malowane farbą na gorąco)

Chyba nadal się nie rozumiemy, miałem na myśli np. coś takiego (akurat wielkość 2zł, tylko jajowete, można nosić wpiętą w kamizelkę i nie przeszkadza, a wszystko jest czytelne i nie jest to "fajansiarstwo klepane na akord"):

post-278-14545040776469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam wrażenie jak marekn, że nie do końca się rozumiemy. To nie ma być odznaka w sensie odznaki z wieńcami PZW czy odznaka w sensie medalu.

Ale raczej znaczek okolicznościowy, przypinka do kamizelki, coś co nas będzie identyfikować z PSW.

Taka naszywka - tylko ze nie materiałowa, a mosiężny znaczek wpinany ( czy przykręcany) w kamizelkę.

No i na taki znaczek/ odznakę to aj się piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @art-ski , bez spinki.;)

Nie jest problemem opracowanie regulaminu przyznawania odznaki:

Nie żartuj sobie. Totalny luzik przed imprezką. Jaka spinka???

Co do zasad "przyznawania" to raczej sprawa do dyskusji ale pomiędzy administratorami. Ja myślałem o odznace dla identyfikacji wędkarskiej braci z Podkarpacia nad wodą. Tak daleko nie sięgałem. Jak tylko będę czasowy to wrzucę kilka fotek prac kolegi medaliera-złotnika oraz szkic-propozycję odznaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.