Skocz do zawartości

Opłaty 2011


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się opłaty w Rzeszowie kojarzą jeszcze z prawem „łoma” (czym cięższy łom tym lżejsza śmierć i na odwrót) czyli „im mniej ryb w wodzie, a członków w okręgu tym wyższe opłaty i wyższe koszt”.

I ze względu na to aby moje 62 zł nie zostało w Okręgu następny sezon płacę Przemyśl:).Może trzeba się cieszyć że to tak wszystko ładnie się rozwija;),trochę członków im ucieknie do innych okręgów,emeryt,który zawsze najwięcej krzyczał teraz musi zabulić więcej,nie tylko zbiorniki ale całe nizinne,ci co łowili dużo na Wilczej zapłacą Tarnobrzeg.Może jeszcze dożyję:D i zobaczę jak to wszystko runie w kibinu mać:D.

P.S.Nie wie Pan czy Przemyśl z Krosnem będą miały nadal porozumienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dniówka dla niezrzeszonych 86,10zł:eek: Kocham ich. Te dziesięć groszy to musiało im wyjść po jakiś kosmicznych matematycznych obliczeniach. Ekonomiści z PZW:)

A może by tak się przenieść do okręgu, które ma porozumienie z Rzeszowem i dalej łowić u siebie a kasę płacić gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak się przenieść do okręgu, które ma porozumienie z Rzeszowem i dalej łowić u siebie a kasę płacić gdzie indziej.

Myślenie przyszłościowe ma sens a szczególnie ekonomiczny:D.Ja w tym roku poczekam i dokładnie przekalkuluje np.Przemyśl honoruje składki do końca stycznia 2011r:).Naszej "inteligencji" by to nawet przez myśl nie przeszło!

Dla przykładu,zobaczcie jakie stawki w innych Okręgach.U nas to parodia!

http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/31784/63/oplaty_i_skladki

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak się przenieść do okręgu, które ma porozumienie z Rzeszowem i dalej łowić u siebie a kasę płacić gdzie indziej.

OOOOO to nie takie proste :eek: bo ich matematyka i logika to wyższa szkoła jazdy niedostępna nam maluczkim :rolleyes:.

Cytat:

ZAKRES STOSOWANIA ULG:

pkt. 9. Członkowie Okręgów Porozumienia Ściany Wschodniej, z którymi PZW Okręg

w Rzeszowie zawarł Porozumienia o udostępnieniu wód na zasadach wzajemności

są uprawnieni do łowienia na wodach PZW Okręg w Rzeszowie na podstawie wydanego przez Okręg PZW w Rzeszowie zezwolenia wystawionego na podstawie opłaconej w macierzystym Okręgu składki okręgowej. Do wędkowania na zbiornikach wymagane jest wykupienie składki okręgowej ulgowej Okręgu PZW w Rzeszowie na wszystkie wody nizinne w wysokości 66 zł.” :confused:

Krosno i Przemyśl utrzymują porozumienie :) nie wiem jak wysokie są opłaty w Przemyślu ale w Krośnie są następujące Górska podstawowa 160,- zł Nizinna podstawowa 100,- zł.Wychodzi na to, że wody górskie Krosna są o 12,- zł gorsze, a nizinne 32,- zł gorsze od wód Rzeszowa. :D śmiech na sali puste krzesła :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOO to nie takie proste :eek: bo ich matematyka i logika to wyższa szkoła jazdy niedostępna nam maluczkim :rolleyes:.

Cytat:

ZAKRES STOSOWANIA ULG:

pkt. 9. Członkowie Okręgów Porozumienia Ściany Wschodniej, z którymi PZW Okręg

w Rzeszowie zawarł Porozumienia o udostępnieniu wód na zasadach wzajemności

są uprawnieni do łowienia na wodach PZW Okręg w Rzeszowie na podstawie wydanego przez Okręg PZW w Rzeszowie zezwolenia wystawionego na podstawie opłaconej w macierzystym Okręgu składki okręgowej. Do wędkowania na zbiornikach wymagane jest wykupienie składki okręgowej ulgowej Okręgu PZW w Rzeszowie na wszystkie wody nizinne w wysokości 66 zł.” :confused:

Krosno i Przemyśl utrzymują porozumienie :) nie wiem jak wysokie są opłaty w Przemyślu ale w Krośnie są następujące Górska podstawowa 160,- zł Nizinna podstawowa 100,- zł.Wychodzi na to, że wody górskie Krosna są o 12,- zł gorsze, a nizinne 32,- zł gorsze od wód Rzeszowa. :D śmiech na sali puste krzesła :mad:

Witam

Panie Zdisławie coś się jednak Panu pomyliło w obliczeniach.Górskie w Krośnie 160, a Rzeszów 40zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie Zdisławie coś się jednak Panu pomyliło w obliczeniach.Górskie w Krośnie 160, a Rzeszów 40zł.

Pozdrawiam

:rolleyes:

Nie do końca się zgadza, opłata na górskie fakt 40 zł ale ważna tylko z opłatą na nizinne i nie można jej nabyć osobno ;), więc aby łowić na górskich w okręgu rzeszowskim opłata wynosi 172,- zł. W okręgu krośnieńskim ta sama opłata (nizinne i górskie) wynosi 160,- zł. :cool:

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą honorować gdyż Rybacki Użytkownik Wody tak postanowił. PSR działa na podstawie ustawy …. a postanowienie ZO PZW w Przemyślu nie narusza ustawy. Zaznaczę tylko, że zapis ten dotyczy członków Okręgu przemyskiego -

"przedłuża się ważność obowiązywania składek członkowskich i składek okręgowych opłaconych w 2010 roku do dnia 31 stycznia 2011 r dla członków PZW Okręgu przemyskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadza, opłata na górskie fakt 40 zł ale ważna tylko z opłatą na nizinne i nie można jej nabyć osobno , więc aby łowić na górskich w okręgu rzeszowskim opłata wynosi 172,- zł. W okręgu krośnieńskim ta sama opłata (nizinne i górskie) wynosi 160,- zł.

Fakt!Jeżeli tak naprawdę będzie i nie rozgraniczą na wody nizinne i górskie (płacone osobno) to dopie...ili równo do pieca za górskie aż miło ( w tym roku same górskie bodajże 110;)).Nawet na oficjalnej stronie PZW,szybko usunęli wysokość składek na 2010r. aby ludzie nie mieli porównania ze składkami na przyszły rok:mad:.Tak jak wyżej pisałem,wczoraj miało być zebranie ale zrobiła się nie zła chryja,ponieważ nie wiedzą jak rozgraniczyć opłaty.Napisali do warszawki o pomoc:D i następne zebranie bodajże 29.12:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt!Jeżeli tak naprawdę będzie i nie rozgraniczą na wody nizinne i górskie (płacone osobno) to dopie...ili równo do pieca za górskie aż miło ( w tym roku same górskie bodajże 110;)).Nawet na oficjalnej stronie PZW,szybko usunęli wysokość składek na 2010r. aby ludzie nie mieli porównania ze składkami na przyszły rok:mad:.Tak jak wyżej pisałem,wczoraj miało być zebranie ale zrobiła się nie zła chryja,ponieważ nie wiedzą jak rozgraniczyć opłaty.Napisali do warszawki o pomoc:D i następne zebranie bodajże 29.12:D.

Na górskie na pewno rozgraniczą,tu cały czas chodzi o kacze doły :cool:.Mogą sobie usuwać wysokość składek na 2010,Ci co płacili i tak wiedzą :).Po tym co piszecie sam w tej chwili mocno się zastanawiam nad przeniesieniem do Krosna - zobaczymy co koledzy na to (choć i tam nie wszystko mi się podoba) .Plus mam taki,że u mnie w mieścinie wpada do Wisłoka Stobnica :D.Szkoda mi tylko imprez organizowanych przez koło ale jeśli dalej będą podejmowane takie decyzje to i koła upadną :mad:

Edytowane przez beret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beret,odłóż na bok sentymenty! Na Akacjowej jakoś sentymentu nie czują względem swoich członków,ustalając składki.Będziesz chciał wędkować w rzeszowskim to zrobisz sobie dopłatę.Tak czy inaczej,bajorka będą chcieli utrzymać bo inaczej popłyną tylko pytanie jakim kosztem?Na sto procent,kosztem członków, ale jeżeli ktoś choć trochę myśli to na pewno nie da się rżnąć w d...ę:mad:.Z dość pewnych źródeł wiem że tego roku "jedynka" straciła ponad 60 członków a przyjęto coś około 50-ciu dusz:D(prawdopodobnie w większości to poniżej 16 lat),tylko tak dalej:D.

A co do imprez to zapewniam Cię że organizowane przez PSW niczym nie ustępują tym organizowanym przez koło,zapytaj @Sikse to Ci powie:D.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przeliczał ile kasy trzeba wydać opłacając Krosno i robiąc dopłatę na Rzeszów ?

Coś mi się wydaje że wyjdzie to dużo więcej a z tego co czytam to wszystkim chodzi o jak najmniejsze składki, chyba że coś źle zrozumiałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli bo widzę, że co niektórzy wpadają w jakąś dziwną pułapkę myślową :rolleyes:. Zmiana okręgu opłaci się tylko tym którzy łowią nie tylko w okręgu rzeszowskim ale także w krośnieńskim i przemyskim :). Płacąc w którymś z tych okręgów (Krosno lub Przemyśl) składkę członkowską zapłacisz raz opłatę okręgową (na te dwa okręgi) plus dopłacasz Rzeszów. Czyli płacąc składkę członkowską na Krosno wędkowanie w Przemyślu masz GRATIS – opłata nizinna Krosno 100,- zł + Przemyśl gratis + Rzeszów 132,- zł = 232,- zł (same opłaty okręgowe), płacąc w Rzeszowie i chcąc łowić w Krośnie i Przemyślu przedstawia się to tak – Rzeszów 132,- zł + Krosno 100,- zł + Przemyśl 100,- zł = 332,- zł. Z samych wód nizinnych zostaje w kieszeni 100,-(STO ZŁOTYCH), a przy górskich to 160,- zł. Stówka lub sto sześćdziesiąt w kieszeni bezcenne za za resztę zapłacisz kartą master card :D.

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli bo widzę, że co niektórzy wpadają w jakąś dziwną pułapkę myślową :rolleyes:. Zmiana okręgu opłaci się tylko tym którzy łowią nie tylko w okręgu rzeszowskim ale także w krośnieńskim i przemyskim :). Płacąc w którymś z tych okręgów (Krosno lub Przemyśl) składkę członkowską zapłacisz raz opłatę okręgową (na te dwa okręgi) plus dopłacasz Rzeszów. Czyli płacąc składkę członkowską na Krosno wędkowanie w Przemyślu masz GRATIS – opłata nizinna Krosno 100,- zł + Przemyśl gratis + Rzeszów 132,- zł = 232,- zł (same opłaty okręgowe), płacąc w Rzeszowie i chcąc łowić w Krośnie i Przemyślu przedstawia się to tak – Rzeszów 132,- zł + Krosno 100,- zł + Przemyśl 100,- zł = 332,- zł. Z samych wód nizinnych zostaje w kieszeni 100,-(STO ZŁOTYCH), a przy górskich to 160,- zł. Stówka lub sto sześćdziesiąt w kieszeni bezcenne za za resztę zapłacisz kartą master card :D.

To sie zgadza.Czyli jeśli ktoś łowi tylko na rzeszowskich to zmiana okręgu jest równoznaczna z większymy wpłatami na konto naszej ukochanej;)i jedynej słusznej .........PZW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja jak "obywatelskie nieposłuszeństwo" dla "zbuntowanych" którzy łowią tylko w okręgu rzeszowskim, a mają dość nieudolności okręgowego „betonu”. Opłatę członkowską wnieść w którymkolwiek z okręgów (tylko nie w rzeszowskim), a opłatę okręgową czyli nizinną lub górską w rzeszowskim. Jak by tak uczyniło z 30% - 50% wędkarzy to „straty” z tego tytułu wyniosły by coś pomiędzy 100.000,- a 220.000,- złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli bo widzę, że co niektórzy wpadają w jakąś dziwną pułapkę myślową . Zmiana okręgu opłaci się tylko tym którzy łowią nie tylko w okręgu rzeszowskim ale także w krośnieńskim i przemyskim . Płacąc w którymś z tych okręgów (Krosno lub Przemyśl) składkę członkowską zapłacisz raz opłatę okręgową (na te dwa okręgi) plus dopłacasz Rzeszów. Czyli płacąc składkę członkowską na Krosno wędkowanie w Przemyślu masz GRATIS – opłata nizinna Krosno 100,- zł + Przemyśl gratis + Rzeszów 132,- zł = 232,- zł (same opłaty okręgowe), płacąc w Rzeszowie i chcąc łowić w Krośnie i Przemyślu przedstawia się to tak – Rzeszów 132,- zł + Krosno 100,- zł + Przemyśl 100,- zł = 332,- zł. Z samych wód nizinnych zostaje w kieszeni 100,- zł (STO ZŁOTYCH), a przy górskich to 160,- zł. Stówka lub sto sześćdziesiąt w kieszeni bezcenne za za resztę zapłacisz kartą master card .

Jasno z sensem i na temat:).Teraz każdy kto płaci składki kieruje się tym co mu się bardziej opłaca,na których wodach więcej łowi i który Okręg oferuje lepsze warunki porozumień.

To sie zgadza.Czyli jeśli ktoś łowi tylko na rzeszowskich to zmiana okręgu jest równoznaczna z większymy wpłatami na konto naszej ukochaneji jedynej słusznej .........PZW

Dokładnie! W taki sposób nasz Okręg dba o swoich członków.PŁAĆ i PŁACZ!Może już czas że to my zwykli wędkarze zaczniemy "dbać" o nasz Okręg:D.Ja na pewno na drugi rok "zadbam":D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja jak "obywatelskie nieposłuszeństwo" dla "zbuntowanych" którzy łowią tylko w okręgu rzeszowskim, a mają dość nieudolności okręgowego „betonu”. Opłatę członkowską wnieść w którymkolwiek z okręgów (tylko nie w rzeszowskim), a opłatę okręgową czyli nizinną lub górską w rzeszowskim. Jak by tak uczyniło z 30% - 50% wędkarzy to „straty” z tego tytułu wyniosły by coś pomiędzy 100.000,- a 220.000,- złotych.

i tak zróbmy ( chyba wtedy nie stracimy, no tyle co na dojazd i opłatę składki członkowskiej) ja tak zrobię a... co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzący sezon 2011 będzie już chyba piątym sezonem jak nie opłacam karty w okręgu rzeszowskim.Pierwsze opłacam Krosno lub Przemyśl, a w Rzeszowie robię tylko dopłatę na wody nizinne. I jeżeli nie wróci porozumienie między okręgami Rzeszów-Przemyśl,Rzeszów-Krosno, tak jak to było parę lat temu, to nie mam zamiaru opłacać składki członkowskiej w Rzeszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja jak "obywatelskie nieposłuszeństwo" dla "zbuntowanych" którzy łowią tylko w okręgu rzeszowskim, a mają dość nieudolności okręgowego „betonu”. Opłatę członkowską wnieść w którymkolwiek z okręgów (tylko nie w rzeszowskim), a opłatę okręgową czyli nizinną lub górską w rzeszowskim. Jak by tak uczyniło z 30% - 50% wędkarzy to „straty” z tego tytułu wyniosły by coś pomiędzy 100.000,- a 220.000,- złotych.

To troche takie .."na złość babci ....odmrożę sobie uszy" :) do tych opłat dochodzi jeszcze nowe wpisowe 25 zł. + 5 zł. legitymacja członkowska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche takie .."na złość babci ....odmrożę sobie uszy" :) do tych opłat dochodzi jeszcze nowe wpisowe 25 zł. + 5 zł. legitymacja członkowska

Eeeeee coś Ci się pomieszało, a niby z jakiego powodu, jeśli w 2010 byłem członkiem PZW to mam czas na wniesienie opłaty członkowskiej do końca kwietnia 2011 niezależnie od okręg w jakim tego dokonam, a i legitymacji nie muszę wymieniać chyba, że skończy się w niej miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.