Skocz do zawartości

Kijek na pasiaki.


jogirobert

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Dawid Bukała napisał:

a patrzyliście na Konger Streeto 2-9g 2.02m nie wklejka, posiadam taki ale jeszcze nie testowany podczas holu.

no to Dawid jak coś więcej połowisz na niego i wyciągniesz kilka rybek to podziel się wrażeniami ;)

 

21 godzin temu, Zbigniew napisał:

Uważam że wędka jest dobrze opisana i myślę że 7g to  maksimum dla tego kija. Obsłuży małe woblerki ,niewielki gumy i obrotówki max nr 2. W czasie holu pracuje bardziej w części środkowej. Robi wrażenie bardzo delikatnej . W połączeniu z cienka plecionką powstaje fajny zestaw do łowienia małych i średnich ryb.

no jak dla mnie żyłka 0,14 / nanofil 0,04 myślę że w takim razie Microflex mi spasuje do główek 3-5 gr i gum 3-8 cm.

 

2 godziny temu, Gabriel napisał:

Faktycznie mega szpada, na początku myślałem że jest bez wklejki -tak pięknie i równo się gnie. Myślę ze tak od 3g + guma w górę będzie super.I to za te pieniądze ,..

Bardzo ładnie zrobiony-pianka + korek, uchwyt oryginał fuji dps, przelotki fuji. Gdybym nie miał już 5 kii pod okonia ... pewnie bym go zostawił dla siebie.

czyli o którym piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bongo ja pisałem o KONGER DYNAMIX Jig 212cm i 3-14g. I jeżeli ktoś lubi szpady - bardzo szybkie kije, to ten jest naprawdę wart uwagi. I pierwszy raz spotkałem wklejkę która zachowuje się na pełny kij. Jak dla mnie coś naprawdę fajnego.

Piotr - z favorita miałem w ręce Solo. Pięknie, super zrobiony, machałem nim na sucho ... Ale główkę ciągnięta na żyłce po podjeździe było idealnie czuć. Wiedziałem kiedy jest na małej kostce, kiedy na dużej, kiedy na trawie, ubitej ziemi, piasku. Ma fajnie przenoszący wszystkie drgania uchwyt. Ale jak dla mnie ponad tysiąc za kij na okonie - to troche za dużo. Ale generalnie cala oferta wygląda bardzo interesująca. Na jb.pl jest chyba cały watek o tych kijach (favoritach), z filmami, opiniami użytkowników itd.

Jak lubisz wolniejsze - to DAM, jak lubisz szpady -to konger (jak coś - zapraszam na pomachanie) i naprawdę cena nie odzwierciedla jakości -w tym wypadku akurat na + .

A DAM a o którego pytałeś 1,9m do g mają na Warszawskiej w Karinie.

Edytowane przez Gabriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, dzisiaj machałem na sucho Black Savage do 7g i zrobił na mnie dobre wrażenie. Ogólnie z roku na rok rośnie nam coraz większy wybór dobrych (coraz lepszych) kijów w przedziale cenowym 200-300zł. W ubiegłym roku już się nastawiłem na coś o podobnych parametrach... ale trafiła się okazja i ostatecznie zawitało do mnie mięciutkie Parabellum do 5g (bardzo ją polubiłem). Na co dzień użytkuję właśnie tą parabellkę, albo robinsona diaflex trout 2,55m do 15g bodajże.. Chciałbym jeszcze czegoś pomiędzy tymi dwiema. Nie może być to nic miękkiego, spolegliwego, bo dużo łowię woblerami 4-6cm (a często prowadzę agresywnie - podszarpując) oraz na jaskółki na główkach 2-5g. Wolę też raczej coś krótkiego, dwa metry max. Mam aktualnie kilku faworytów, z zakupem nie spieszę się, czekam aż sprawdzę na żywo wszystkie opcje które wybrałem, albo.. aż trafi się bardzo korzystna cenowo oferta ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Madura posiadam kij Favorite Balance 2,13m/ 2-7g / 702 UL - zbliżony poziom cenowy do Blue Bird - i jeśli chodzi o przynęty, max dla niego to np. Dorado Invader 5 cm, a z gum 3' Swing Impact + 4 g (wyżej znacznie spada komfort). Przed zakupem rozważałem też Blue Bird, ale po rozmowie z Krzyśkiem Stepanowem stanęło na Balance, jako lepiej nadającym się do moich zastosowań: okoń i kleń na odcinku Brdy nizinnej oraz pstrąg na lekko na odcinku górskim (nurt nawet na nizinnym jest mocny). Balance jest bardziej predysponowany do przynęt twardych, natomiast Blue Bird do miękkich. Jeśli byś brał pod uwagę Balance to rozważ ciut mocniejszy niż mój, np.: http://www.stepanow-fishing.com/oferta/wedziska-spinningowe/favorite/balance/wedzisko-spinningowe-balance-2-01m-3-10g-662-l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejka wklejce nierówna, mam w temacie małe doświadczenie, miałem tylko okazję używać naszych "polskich" wynalazków i mnie nie powaliły, były to dziwne hybrydy - mocna pała i delikatna wklejona szczytówka ;) ale to było dawno temu, czasy się zmieniają,  teraz wklejki Graphitleader czy Major Craft to podobno zupełnie inna bajka,  może czas spróbować delikatnej wykałaczki do xUL, z ciekawości bym Daiwę pooglądał bo wygląda jak na kij seryjny bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wobler 3cm i obrotówka nr1, zdecydowanie da radę. Większe przynęty,stawiające duży opór w wodzie w silnym nurcie mogą za bardzo wyginać ten kijek.Ja najczęściej łowie tą wędką w Sanie w okolicach Leżajska. Złowiłem tą wędką  kilka boleni,niestety większość w kwietniu przy łowieniu kleni, największy 64cm i dał radę, ale na bolenie bym go nie polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2017 o 20:38, Zbigniew napisał:

Wobler 3cm i obrotówka nr1, zdecydowanie da radę. Większe przynęty,stawiające duży opór w wodzie w silnym nurcie mogą za bardzo wyginać ten kijek.Ja najczęściej łowie tą wędką w Sanie w okolicach Leżajska. Złowiłem tą wędką  kilka boleni,niestety większość w kwietniu przy łowieniu kleni, największy 64cm i dał radę, ale na bolenie bym go nie polecił.

Napisałem na priv do ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
1 godzinę temu, Sasanek napisał:

 

Użytkuje 2 kije SG kilka dobrych lat i nie miałem żadnych problemów.  Z jakiego źródła  masz takie info ?

Witaj,

Rozmawiałem o tych kijach w Karinie i właściciel mówił, że mial sporo zwrotów ze względu na pękające szczytówki. Poszedłem za ciosem i poczytałem w internecie i faktycznie takie ma opinie w internecie ale po za tym mankamentem jest polecany. Jestes z Rzeszowa ? Chetnie bym go potrzymał w dłoni :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gabriel napisał:

Gibon, muchóweczka, mały strimerek i działaj. Wyrobów z silikonu to się w twoim wieku do czegoś innego używa :)

Wklejka? bez wklejki?

Trzeba było w Karinie microflexy z dam'a pooglądać. Warte uwagi.

 

Witaj,

Gabryś widzisz byłem w Karinie a nawet chyba za dużo czasu tam spędzam :))) max dwa microflexy ale na okonie dla mnie są za wolne :) oczywiście kupno wędki bez zobaczenia jej nie ma sensu i nigdy tak nie tobie bardziej chodziło mi o podanie ciekawego modelu żebym mógł go w sklepie poogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

feniwick polecam, cena to jedyny minus:) kupiłem używkę od znajomego w Anglii   ale kij nie do z**. Tak naprawde mniej sie boje o mojego fenwicka do 21g niz o black-savaga do 60 g. Jak podbijasz jiga zachowuje się jak kij szybki cięty,  ale na rybce już amortyzuje jak parabolik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaxon  Grey Stream fajny UL nie tylko na okonie . Kupiłem w tamtym roku wersję 228/7g za niewiele ponad 100 zł, wziąłem go ponieważ  stuningowałem swojego microflexa drzwiami samochodu. No i po roku użytkowania  mogę powiedzieć że to dobrze wydane 100zł. U nas na forum wędka przeszła bez większego echa, chociaż na innych forach trochę się o niej pisało i były to głównie pozytywne opinie. Znajomi którzy przez chwile łowili tym kijkiem byli mile zaskoczeni.Porównując  ten kij do microflexa to jest bardziej smukły i wolniejszy. Także jak ktoś lubi łowić okonie  na szybkie  wędki to raczej nie będzie propozycja dla niego. Często gdy miałem tylko 2 godziny czasu na ryby, brałem tą wędkę na pobliski San pobawić się z małymi rybami.Łowiłem głownie na małe obrotówki i woblery, nawet na niezbyt ciężkie boleniowe. Bo próbuje złowić to co akurat żeruje.Jeśli ktoś zaczyna przygodę z  ultra lekkim spiningiem to jest to bardzo dobra propozycja.  Podsumowując -świetny stosunek ceny do jakości. Jeszcze fotka z dzisiejszym boleniem na tą wędkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.