Skocz do zawartości

Okres ochronny a etyka wędkarska


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Ten ,,Pan" nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i uważna, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Proszę sobie wyobrazić jakie skutki mogłaby pociągną za sobą ta dezinformacja w przypadku gdyby nie nadeszło nagłe ochłodzenie.

A wiecie co jest najgorsze? To że siedzi sobie w fotelu śmieje się z nas i liczy kasę wpływająca na jego kont z YT, bo tak naprawdę niewiele możemy zrobić.

Hehe widać informacja do niego dotarła, bo zmienił grudzień na styczeń :D ale dalej jest źle...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 cm długości pstrąg ma jakieś 5 lat.Jeżeli jest to samica miedzy 4 a 5 rokiem życia w siurku to dopiero pierwszy sezon kiedy samica w 100% jest zdolna do rozrodu i posiada w sobie jakieś od 850 do 2 tyś.ziaren ikry:).Jestem zapalonym fanatykiem połowu kropków,ale myślę że podstawowe informacje o rybach naszych rzek powinny być wpisane na stałe w pamięć wędkarza.Pomimo tego jak niektórzy twierdzą że pstrąg jest już po tarle pragnę przypomnieć że nie wszędzie i nie wszystkie.Pamiętajmy o wędrówce tarłowej,o znalezieniu miejsca do tarła i wreszcie o temp. wody która ma znaczny wpływ na rozwój zarodków.Dokładnie chodzi o stopniodni:eek:Jeżeli mamy temp.4 st.jest to 200 dni na rozwój małych.Teraz znając niedawne mrozy i ostrą zimę a także terytorializm pstrąga to podejrzewam że zgarnąłeś ją z pilnowanego gniazda larw bo to już nie ikra:(.Podejrzewam że po takim szoku nie miała łatwo znaleźć swoje dzieci :D.

Na rzece Kaczawie mamy okres ochronny pstrąga potokowego od 1 września do 31 grudnia. Z powodzeniem można łowić na spinning lipienie okonie klenie które czego regulamin PZW nie zabrania w tym okresie. Ostatnio ktoś nad wodą zwrócił uwagę że jest zakaz łowienia bo pstrąg jest pod ochroną. To tak jakby na Odrze przy okresie ochronnym suma 8 miesięcy można by powiedziec że można wędkować 4 miesiące. Osobiście wypuszczam wszystko ..poza karpiem amurem i tołpygą które zmiejszają populację gatunków rodzimych. Sum także wypuszczany do jezior zrobił na naszym terenie spustoszenie i jeszcze się niekontrolowanie rozmnożył i nikt nie interweniuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kolego, oto dowód:

3.2. Zabrania się łowić ryby w ustalonych dla nich okresach i oznakowanych

miejscach ochronnych, takich jak tarliska, krześliska, zimowiska, mateczniki.

Zabrania się połowu ryb w obrębach ochronnych i hodowlanych.

Myślę, że warto przypomnieć ten post:rolleyes:. Oczywiście różnica pomiędzy łowić a złowić to tylko jedna literka, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to naprawdę jest aż tak trudne? przeczytać dwa zdania ze zrozumieniem :D Aż strach się bać jak będą wyglądały kontrole przeprowadzane przez "Łowców".

Spokojnie. Wstąpienie do SSR to też na pokaz. Nigdy nie byli na patrolu i pewnie nie będą. Jedyna osoba, która ma tam jakąś wiedzę i zapał to Romek. Reszcie brakuje pokory i chęci do nauki.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowy film mają na zalewie w Rzeszowie. Ponoć będzie się wypowiadał na temat komentarzy pod ostatnim filmem. Ciekawy jestem co ma do powiedzenia. Aż sobie oglądnę z ciekawości.

Wysłane z mojego Y635-L01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do powiedzenia może mieć taki showmen w temacie wędkarstwa :D Może znowu wszystkich tylko zwyzywać bo mają nieco inny tok myślenia? Jak dla mnie to gość doskonale ostatnim już razem dobrze wiedział o czym mówi bo widać dobrze było jaki ma ,,ścisk dupy" - zbłaźnił się jak dziecko z tymi pstrążkami i tyle.

Podejrzewam że i tym razem nie będzie miał nic mądrego do powiedzenia - po za wyzwiskami jak to w przedszkolu bywa rzecz jasna ale widocznie taki właśnie poziom reprezentuje ta najlepsza ekipa w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kutwa jego mac, co pierwsze to mój komentarz poleciał w filmie a powiecie czy źle napisałem w komentarzu, jak chcecie to wam autografy sprzedam. Serio to żenada co prezentują sobą, popatrzeć na Korbę lub na Crazy i inne które są kręcone filmy na poziomie. Można dużo wynieść z filmu zobaczyć holowanie oraz na co łowią i ciekawostki z wędkarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po filmie można wywnioskować że zrozumiał swój błąd,myślę że drugi raz nie popełni takiego błędu i nie będzie się chwalił że poluje na ryby w okresie ochronnym.Ile musiało kosztować jego kompana wypuszczenie takiego okonia :mad:na potrzeby dobrego filmu ?Kilkanaście lat temu wędkarstwo było sposobem na zdobycie mięsa, teraz jest hobby i sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje zdanie jest takie. Łukasz z Kolegami robi swoje. Robią to tak jak chcą i tak jak potrafią.

"Nieważne jak o tobie mówią, ważne by mówili - Marilyn Monroe"

To jest tak jak z discopolo. Miliony fanów, tysiące utworów i interes się kręci :)

Czy wyszukujecie w YT nowe utwory discopolo tylko po to żeby przesłuchać i napisać jakie są do d... ? No raczej nie ;)

Co jakiś czas na kanale Łukasza pojawia się film kontrowersyjny, który przypomina całej społeczności o tym, że jest ktoś taki jak Łowca.

Fora drżą, ludzie aż piszczą z wściekłości a tydzień później pojawia się kolejny film, który zbiera setki lajków i tysiące wyświetleń.

Teraz pokażę Wam coś ciekawego ;)

Lucio

27 305 subskrypcji 5 075 002 wyświetleń

Dołączył(a) 02.01.2010

DrennanInternational

4 552 subskrypcjei 1 498 016 wyświetleń

Dołączył(a) 26.08.2009

PrestonInnovationsMatchFishing

7 821 subskrypcji 2 091 747 wyświetleń

Dołączył(a) 25.05.2011

Chyba widzicie różnicę.

Nie spotkałem w tym kraju osoby, która nie wie kto to jest Lucio. Spotkałem za to wiele, które nie znają takich nazwisk jak Ringer, Pickering, Shipp czy De Pascalis.

Ja w działaniach Łukasza widzę tylko jeden błąd.

Jeżeli chce stworzyć i rozwijać wędkarskiego giganta to musi uczyć się łowić.

Jeżeli ktoś nie ma chęci do nauki i samorozwoju to wędkarstwo nie jest wielką pasją a zwykłym hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.