Skocz do zawartości

Okres ochronny a etyka wędkarska


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

A i owszem jego filmy z 30 min zeszły do 10 min a stały się takie jak widzimy niby CR ale etyki brak kiedyś w jednym z filmików już na początku określił ze nie będzie CR i bił karpia :mad:. A jak dobrze pamiętam sami wstąpili do Społecznej Straży nawet filmik poszedł. Strażnik i pokaz w sieci. Pstrągi ze złącza jeszcze są ale 31 już nie będzie gdzie tam samochodu zaparkować:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś co tak bronisz tego gościa? I tylko te złe komentarze pod jego adresem skłoniły Cie do zarejestrowania?

Nikogo nie bronie. Tylko jak czytam te komentarze to strasznie tu wieje zawiścią i nienawiścią. Po co skupiać się na bzdurach zamiast samemu coś zrobić. Z tego co pamiętam to kiedyś sam puszczał karpie na wigilie. Jakoś sprawa ucichła. Potem że bezprawnie też źle eheh Teraz też źle bo się zdjęcie rybie zrobi. heheeh A to że się pisze o nim i jest rozgłos to chyba o to w tym wszystkim chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronie. Tylko jak czytam te komentarze to strasznie tu wieje zawiścią i nienawiścią. Po co skupiać się na bzdurach zamiast samemu coś zrobić. Z tego co pamiętam to kiedyś sam puszczał karpie na wigilie. Jakoś sprawa ucichła. Potem że bezprawnie też źle eheh Teraz też źle bo się zdjęcie rybie zrobi. heheeh A to że się pisze o nim i jest rozgłos to chyba o to w tym wszystkim chodzi :)

Twoje wypowiedzi są na poziomie lucia, kto wie, może właśnie nim jestes. Zarejestrowałeś konto tylko po to aby pisać odnośnie tego tematu. Ja nie będę cie przekonywał do swoich racji a ty nie przekonasz mnie do twoich. Tu chodzi o powiedzmy poziom świadomości. Jak widać z tego filmu cała ta wasza ekipa nawet nie zdaje sobie sprawy ze coś takiego istnieje. Ani przez chwile do głowy wam nie przyszło że robicie coś złego. Odpowiedzi łowcy na yt bardzo dobrze to obrazują. Są na poziomie pierwszoklasowego gimnazjalisty "a bo mi wolno" "ryby nie znają regulaminu i nie powinny brać". Celowa wyprawa na pstrągi "ale to tylko przyłów". Przecież można było to nakręcić po ludzku, bez durnego gadania że "jedziemy na pstrągi" "po to tu przyjechałem". Ryby łososiowate można było wyczepić w wodzie, bez bezmyślnego miętolenia jak 10latek który złowił pierwszą rybę a i zdjęcie było by nie mniej efektowne.

Najśmieszniejsze jest to ze luciowi wydaje się że złowienie kropków w okresie ochronnym albo 40 okoni w 4h to jest wyczyn mega wędkarza. Niestety to tylko jego wyobraźnia, jest to mega amator bez pojęcia a przez swój sposób bycia nikt ogarnięty nie chce się z nim zadawać i tak kręci te swoje wypociny a naiwna młodzież to łyka bo dwoma kliknięciami trafia na ten pseudo autorytet wędkarstwa. To właśnie jest najbardziej bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że boli kogoś że tak łowi. (...)

Widać że mało osób potrafi połowić pstrągi na wisłoku :)

Boli jedynie to jak sobie jawnie na legalu w h... wali i olewa wszelkie przyjęte normy i zachowania w naszym wędkarskim społeczeństwie - tzw. etyka wędkarska. Co do samych łowów ,,łowcy" to sory ale na jego filmach standardem są okazy murujące do dna (6.56s), normalnie szał i zazdrość mi .... ściska, kunszt wielkiego łowcy który obnosi się z ledwo wymiarowymi pstrążkami łowionymi w okresie ochronnym - na tym forum takich specy nie znajdziesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Nie nie s*******iłem z obozu łowcy hehe Nie ukrywam że po tych wpisach założyłem konto Może mi ktoś wytłumaczy jak to jest że z tych wszystkich wypowiedzi kanał lucia ogląda sama gówniarzeria a na zawody wędkarskie które sa od 18 lat bilety wszystkie się rozeszły przyjerzdża cała elita polskiego wędkarstwa z Gutkiewiczem na czele, Wędkarski świat itd...?? Jak to jest że tutaj tak każdy pała nienawiścią a kanał jest największy w Polsce i rozwija się w zawrotnym tempie Komentarze tutaj na forum mówią co innego a rzeczywistość jest zupełnie inna. Tak samo wpisy na temat targów że jedzie z gównem na targi a w Leaderze z tego co mówili wędkarze jego pellet był najlepiej sprzedającym się towarem w tym sezonie?? Jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że Lucia popiera dużo dzieci i młodych początkujących wędkarzy bo podoba im się imprezowanie nad wodą, wygłupy, i jako takie łowienie ryb (słabe), więc tym lucio zyskał dużo subskrybentów, oraz jako pierwszy YouTuber zorganizował takie zawody. Dorośli którzy biorą w tym udział to 80 % znajomków kolegów z obozu a reszta to ich dzieci, żony, koledzy itd. Sponsorzy w tym i Gutkiewicz i WŚ to wiadome, że na zaproszenie Lucia przyjadą na zawody bo mają z tego niezłą reklamę, dlatego lucio zawsze tak cukrował zanętom i spławikom Gutkiewicza. Pelet to śmiech na sali. Wątpię, że jakikolwiek ceniący się wędkarz kupuje pelet Lucio. Prędzej młodzi wędkarze którzy są zakochani w swoim jutubowym bohaterze i mędzą u rodziców hajs na wiaderka podpisane nazwą Lucio. Obstawiam że 90% tych subskrypcji to osoby poniżej 15 roku życia.

Edytowane przez Kaskader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w dzisiejszych czasach pewną miarą sukcesu jest ilość wejść, subskrypcji czy tam innych "lajków". Zwróć jednak uwagę, że ten cel można osiągać w różny sposób - na przykład wsuwając publicznie larwy muchy plujki ;). Negatywny komentarz na temat czyjegoś postępowania nie jest wcale tożsamy z pałaniem nienawiścią. Tutaj sprawa jest jasna - celowe łowienie gatunku w okresie ochronnym nie jest godne pochwały, tym bardziej prezentacja osobników w postaci "wisielców". Prawo mówi jasno, że przyłów, który jest w danym momencie objęty ochroną, należy bezzwłocznie uwolnić. Bezzwłocznie to znaczy tak szybko jak to możliwe, czyli na przykład bez wykonywania sesji fotograficznych.

To forum jako jeden z głównych celów postawiło sobie propagowanie idei C&R (a to jest dużo więcej niż no-kill), więc należy się spodziewać takich wpisów po upublicznieniu w mediach tego typu akcji.

pzdr,

LJ

Co do karpia to jest to gatunek obcy i nie powinno się go wpuszczać do wód otwartych (tak jak świni do lasu). O ile "ekolodzy" mogą tego nie wiedzieć z powodu braków w wykształceniu, to zaawansowany wędkarz powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Bo to nie są typowe filmy wędkarskie naukowe tylko rozrywkowe z humorem ...

Jak sam zauważyłeś, nie da się z tych filmów czegoś nauczyć, tu nie chodzi o nienawiść jak próbujesz wmówić, tylko ich niski poziom merytoryczny w tym przypadku wędkarski, zresztą nie wiem czy dalej istnieje jeszcze forum łowcy, ale wystarczyło zaglądnąć, żeby zobaczyć jaka klientela się tam wypowiadała. Jeśli jednak uznać, że to filmy rozrywkowe z humorem i komuś taki humor odpowiada, to luz, ale jeżdżenie z nastawieniem na pstrągi w grudniu jest słabe i to bardzo.

Co do peletu, zawodów, Gutkiewicza, WŚ czy obrotów Lidera :D , to mnie to mało interesuje i nie ma to nic wspólnego z grudniowymi pstrągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w Leaderze z tego co mówili wędkarze jego pellet był najlepiej sprzedającym się towarem w tym sezonie?? Jak to jest??

Jeśli chodzi o sprzedaż to kupowali głównie osoby chcące spróbować (czy młodzi wędkarze? Być może. Nie wiem nie dopytywalem) i z tego co wiem to nie jest dobra zanęta usłyszałem od pewnych źródeł.

Wysłane z mojego Y635-L01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ziomuś, Ty nie uciekłeś z obozu łowcy, Ty w nim dalej jesteś.

Co do tej elity na zawodach trochę się zagalopowałeś.

Widzę Ziomuś, że czytasz nasze forum dość intensywnie, ale ja nigdzie nie użyłem takiego sformułowania:

Tak samo wpisy na temat targów że jedzie z gównem na targi a w Leaderze z tego co mówili wędkarze jego pellet był najlepiej sprzedającym się towarem w tym sezonie?? Jak to jest??
moje słowa brzmiały:
a na te targi to sam nie wiem po co jeździ, bo pokazuje suche bułki na straganie...
i nie tylko ja tak twierdze, a większość wędkarzy, którzy choć trochę są obeznani w temacie.

Co do pelletu to raczej ilość sprzedanego,nie świadczy o jego jakości. Przykład z wędkarstwa spławikowego czy zanęty firmy Sensas sprzedają się najlepiej? Większość wędkarzy kupuje tańsze zanęty innych firm.

Na koniec zostawiłem sobie najlepsze otóż człowiek, na temat którego tak rozgorzała rozmowa twierdzi, że okres ochronny pstrąga potokowego jest i tu uwaga od 1 października do 31 grudnia.(foto na dole, celowo nie wstawiam linku do strony, żeby nie nabijać wejść na stronę)

Teraz nasuwa się pytanie, kto temu "Panu" wydał zaświadczenia o zdanym egzaminie na kartę wędkarską? Dalej kto przyjął go w szeregi SSR? Ten człowiek powinien być w trybie natychmiastowym usunięty z SSR i postawiony przed sąd koleżeński, za szerzenie niewiedzy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że z mojej strony ten temat jest zakończony. Szkoda że tak zostałem tutaj zaatakowany. Mam nadzieję że na przyszłość będzie tutaj milsza atmosfera. proponuje jak kolega napisał wcześniej wrócić do tematu Wisłok :) Na polu zimno trzeba czekać na sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest miło i przyjemnie, czasem tylko denerwujemy się na takich "łowców" jak lucio i jego banda. Nikt Cię nie atakował, chłopaki po prostu wyrazili swoje zdanie na temat takiego postępowania. Proponuję przedstawić się w odpowiednim dziale bo póki co wyskoczyłeś jak królik z kapelusza ;) Pozdrawiam i życzę miłej lektury na forum oraz dzielenia się swoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec zostawiłem sobie najlepsze otóż człowiek, na temat którego tak rozgorzała rozmowa twierdzi, że okres ochronny pstrąga potokowego jest i tu uwaga od 1 października do 31 grudnia.(foto na dole, celowo nie wstawiam linku do strony, żeby nie nabijać wejść na stronę).

Jednym słowem paranoja! Gdyby to nawet było prawdą to co lucio podał do informacji - chyba że macie tam co najmniej dwa okręgi rzeszowskie, to i tak pstrągowała wesoła ekipa 27 grudnia :cool:

Kolego Ziomuś, nikt Cię tu nie atakuje. Zachowanie tych panów (celowe łowienie pstragów w okresie ochronny) po prostu zbulwersowało co poniektórych forumowiczów m.in. mnie - bo wierz mi że raczej jakiemuś początkującemu ,,gówniarzowi" pewnie nikt by się i nie dziwił :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądałem sobie ten filmik i pomijając już te pstrążki padł tam tekst typu,,tak łowi najlepsza ekipa w Polsce" patrząc na te kleniki i tego okonka na 10cm trzymanego za ryjek(tak sie trzyma bassy w Usa gdzie do paszczy można wsadzić ręke) i znając dobrze ten odcinek wisłoka to przy takim łowieniu ,,Ekipy Lucia" wystarczył by mi bambus,ruski kołowrotek,jedna obrotówka i jeden woblerek a już by nie byli najlepsi w Polsce:):)Ja tyle w tym temacie bo nie ma co tego ciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy NIE CYTOWAĆ poprzedniego postu!

Hehe nie no, tatuaż był już planowany od jakiegoś czasu, ale jak wczoraj go robiliśmy to cały czas przypominała mi się ta sytuacja.

Tak jest tam wrzucony, ale chciałem potraktować temat trochę luźniej :)

Studio Breakin' Ink z Tyczyna, wykonawca Maciej Gulak :) cena 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec zostawiłem sobie najlepsze otóż człowiek, na temat którego tak rozgorzała rozmowa twierdzi, że okres ochronny pstrąga potokowego jest i tu uwaga od 1 października do 31 grudnia.(foto na dole, celowo nie wstawiam linku do strony, żeby nie nabijać wejść na stronę)

Teraz nasuwa się pytanie, kto temu "Panu" wydał zaświadczenia o zdanym egzaminie na kartę wędkarską? Dalej kto przyjął go w szeregi SSR? Ten człowiek powinien być w trybie natychmiastowym usunięty z SSR i postawiony przed sąd koleżeński, za szerzenie niewiedzy.

Nie no ... jak to przeczytałem :confused: Panowie nie osłabiajcie mnie :D Toż to "Prawdziwy Łowca" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.