Skocz do zawartości

Okres ochronny a etyka wędkarska


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

No i nie ma farajerni, są ryby...:P Taka firma, targi ryboamania, cuda wianki, a tutaj kulka w kolano na własne bezmyślne życzenie. Nie pierwszy i nie ostatni raz jak widać... Ale gadać to sobie można na forum, nie tylko obóz łowcy tego typu praktyki stosuje. W ostatni dzień stycznia jakiś młody wędkarz sobie hasał po zakasie wyżej mostu zamkowego, policja koło niego przejechała, później straż miejska... i uja mu zrobili :)

Edytowane przez Wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwił bym się jakiemuś młodzikowi któremu tata załatwił kartę wędkarską- jeszcze bym jakoś zrozumiał, tego co na tym nagraniu widziałem to raczej w żaden sposób nie da się wytłumaczyć :eek: Ludzka głupota nie zna granic! Sam czasem coś kręcę nad wodą, piszę nawet teraz o tym artykuł. To nagranie jest doskonałym przykładem podstawowych błędów podczas montażu filmów jakie często ludzie popełniają, łowienie ryb w okresie ochronnym i jeszcze chwalenie się tym do kamery z mierzeniem włącznie - normalnie ,,C&R" jakich mało, do tego zdechłe coś pod wodą dodaje smaku! Zdarza się że łowiąc klenie w zimowym okresie mam również tego rodzaju przyłowy ale za każdym razem jak najszybciej odhaczam taką rybę nie podnosząc jej nawet z wody co by najlepiej nikt tego nawet nie widział a o wspominaniu o tym czy też pokazywaniu tego nie ma przecież mowy zwłaszcza na forach publicznych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelili sobie w kolano i to bardzo filmem z połowu pstrąga w Wyznym. Dla mnie niektórzy w tych filmach nie powinno się pojawiać. Jaka mają wypowiedź, np. że ktoś pił alkohol kogo to obchodzi czy pił czy nie dla mnie nie którzy zachowują się z jakieś dziury.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelili sobie w kolano i to bardzo filmem z połowu pstrąga w Wyznym. Dla mnie niektórzy w tych filmach nie powinno się pojawiać. Jaka mają wypowiedź, np. że ktoś pił alkohol kogo to obchodzi czy pił czy nie dla mnie nie którzy zachowują się z jakieś dziury.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ja mam tylko jedno pytanie czy na tym łowisku wolno w ogóle w grudniu łowić na spina???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie czy na tym łowisku wolno w ogóle w grudniu łowić na spina???

OBRĘBY OCHRONNE:

Zgodnie z rozporządzeniem Nr 135/02 Wojewody Podkarpackiego z dnia 19.08.2002 r. na terenie działania PZW Okręg w Rzeszowie obowiązują następujące obręby ochronne:

1. Na rzece Wisłok w Rzeszowie - przy zaporze 200 m powyżej i 200 m poniżej zapory.

2. Na rzece Wisłok w Rzeszowie na odcinku 150 m powyżej i 150 m poniżej progu piętrzącego Elektrociepłowni Załęże.

3. Na rzece Wisłok na odcinku 1500 m powyżej i 50 m poniżej mostu drogowego na drodze wojewódzkiej Nr 988

w miejscowości Żarnowa, w okresie od 1 października do końca lutego.

4. Na rzece Wisłok w miejscowości Rzeszów, na odcinku od kładki dla pieszych (ul. Podwisłocze) do mostu Zamkowego

(aleja mjr W. Kopisto), w okresie od 1 listopada do końca lutego.

Czyli, że można.

Edytowane przez maniekman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja pod filmem zamieszczona w momencie jego premiery:

Opublikowany 01.01.2016

Wędkarstwo spinningowe to świetny wybór na aktualne warunki. Łowimy pstrągi i klenie na spinning w rzece Wisłok. Miejscówka usytuowana jest w miejscowości Wyżne (30 min od Rzeszowa) u zbiegu rzeki Gwoźnica i rz. Wisłok. Aktualnie Pstrąg jest objęty okresem ochronnym. Na filmie pojawia się jako przyłów. Uprzedzając komentarze niektórych osób pozwoliliśmy sobie na żarty z tym związane. Film wędkarski nagrany 27.12.2015. Tym razem krótko i na temat. Polecam oglądnąć całość. Materiał jest stosunkowo krótki. Jak się podoba zostaw łapkę w górę. Z góry dzięki.

Pomijam fakt obchodzenia się z rybami i publicznym chwaleniem się przyłowami w okresie ochronnym. Poza tym szukanie okoni na Gwoźnicy o tej porze roku to chyba nie najlepszy wybór. Mogli szaleć na zalewie w Rzeszowie.

A kiedyś był dobry zapis o zakazie spiningowania od 1 września chyba do końca roku albo konca stycznia na tej rzeczce.

Myślę ze sensowniej będzie umieszczać konometrze pod filmem na YT i na FB a nie na forum, w ten sposób dotra do szerszego grona ludzi i szybciej do samego Lucia.

Oglądnę film wieczorem w domu ze 2 razy i wypisze pod nim swoje uwagi.

- - - Updated - - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze sensowniej będzie umieszczać konometrze pod filmem na YT i na FB a nie na forum, w ten sposób dotra do szerszego grona ludzi i szybciej do samego Lucia.

Co to tego to nie ma najmniejszego sensu ponieważ Lucio usuwa złe komentarze a ich autorów blokuje żeby nie mogli komentować jego filmików :)

Dzięki temu ma pod filmikiem same pozytywne komentarze i wygląda to bardzo kolorowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi pkt. to ,,Zabronione jest umieszczanie materiałów o treści obraźliwej, wulgarnej, seksualnej, głoszącej poparcie dla przemocy i dyskryminacji, lub innej, naruszającej prawo". możesz kolego krs określić dokładnie co miałeś na myśli pisząc to przypomnienie?

Po za tym jak powszechnie wiadomo po za RAPR istnieje coś takiego jak etyka wędkarska a planowe łowienie pstrągów w okresie ochronnym to jak dla mnie po prostu - żenada !

Edytowane przez Winko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.