Skocz do zawartości

Okres ochronny a etyka wędkarska


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórym wystarczy żeby zgadzało się w portfelu. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej sprzedaje się błazenada, głupota i inne idiotyczne zachowania. Wszystko po to byle tylko wyróżnić sie z tłumu. Są rzeczy ważniejsze niż pieniądze. Całe szczęście szacunku ludzi nie można kupić.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale na początku filmu autor mówi, że pstrąg ma teraz okres ochronny i się na niego nie nastawiają. Więc o co ta piana? O to co powiedział Dawidek? Przecież on tam jest po to aby siać kontrowersje, a za tym idą kolejne odsłony na YT. W ostatnim filmiku, autor twierdzi, że jego filmy nie są czysto wędkarskie, więc po co doszukujecie się tam jakiejkolwiek wiedzy? To co jest tam pokazane, to jest dokładny obraz jak wygląda przeciętne wędkarstwo w Polsce, więc nie ma co się dziwić, że ma tyle odsłon. Przeciętny polski wędkarz jedzie na ryby, nie po to aby przeżyć wspaniałą przygodę nad wodą, ale po to aby mieć święty spokój od problemów dnia codziennego. I podoba mi się to co powiedział w ostatnim filmiku, że wędkarstwo samo w sobie nie jest etyczne. Bo jak może być etyczne, gdy żywemu stworzeniu dla swojej uciechy wbija się hak w pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem im ktoś ma więcej wejść na swoją stronę, blog, profil, tym bardzie powinien dbać o jakość. Zwracam tu szczególnie uwagę na wymiar edukacyjny. Jak już ktoś stwierdził, na tego typu kanały wideo wchodzi dużo młodych kolegów wędkarzy, wielu z nich traktuje ich autorów jak idoli, a ich opinie jak prawdy objawione. Szczególnie ważne jest, żeby w tym początkowym okresie przygody z wędką, kiedy kształtują im się wzorce etyczne, mieli do czynienia z autorytetami z prawdziwego zdarzenia. W tym akurat przypadku, jeżeli potraktują poważnie komunikat, że w zasadzie to można celowo łowić gatunki objęte formami ochrony, byle je wypuszczać, to nie jest to pozytywna perspektywa...

PS. To miała być Tarnica - najbardziej znany szczyt Bieszczadów, ale nie jestem plastykiem - nie moja wina, że siodło wyszło mi za nisko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, ale w tym wypadku autor nie posiada wiedzy ani umiejętności wędkarskich, aby towrzyć produkcje edukacyjne czy czysto techniczne. Pokazuje jak wygląda jego wędkowanie, a nikt mu tego nie może zabronić. Nie każdy film dostanie Oscara. Moim zdaniem, im mniej się mówi o takich produkcjach tym lepiej. A tak cel założony przez autora został osiągnięty. Sam się dziwię popularności tych produkcji, ale utwierdza mnie to w przekonaniu, że tak wygląda przeciętny wędkarz w tym kraju. @Gochu z @Mapetem robią świetne filmy wędkarsko-edukacyjne, ale nie śledzę ich produkcji, bo methoda mało mnie interesuje. Jednak jak ktoś mi doniesie, że można się pośmiać na omawianych filmikach, to czasem z ciekawości zaglądnę i się pośmieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem to są Jego filmy w których promuje siebie.Pokazuje wędkarstwo jako hobby, czerpiąc z tego profity (pellet, krętlik). Oglądałem trochę jego filmów i nagle kiedy robi się delikatne zamieszanie Autor stwierdza że to On to specjalnie zrobił . A skomentowanie komentarzy przez każdego tylko utwierdza mnie w przekonaniu że są Łowcami a nie Wędkarzami z pasją a to czy Wędkarz promuje C&R jest jego prywatną sprawą (niech zaczną pokazywać jak to powiedział Dawidek jak biją Pstrągi zdobędą więcej odsłon i to też będzie zamierzone) bo zabronić zabrać ryby nie jesteśmy wstanie jeżeli ktoś ma wypisaną Licencję. Rybostan się zmniejsza nie przez to że wędkarze zabierają ryby tylko przez słabe zagospodarowanie wód. Pieniądze z opłat nie wędrują do wody. Pierwsze wędrują do kieszeni działaczy a co zostanie marne parę złotych wędruje w wodę. Wtedy jest to nagłośniane WOW została wpuszczona ryba zjeżdża się ekipa "Zgredów" ze słoikami i tylko wymieniają się w miejscu gdzie bierze i koło się zapętla. Może kiedyś to się zmieni ale pierwsze musi zmienić się system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to kolega mi opowiadał kiedyś jak łowili na jakimś stawie PZW i wpadła "ekipa" połowić. Podeszli na rozeznanie, popytali na co bierze i dowiedzieli się, że kulki śliwkowe. Poprosili o kilka znajomego, dostali i niby na to łowili. A na filmie to oczywiście mówili, że łowili no łowny pellet Łowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciał swoim filmem z kropkami rozruszać towarzystwo i mu się udało. Nie pamiętał tylko że każdy kij ma dwa końce i to są tego efekty. Nic w tego gościa bardziej nie uderzy jak wywalenie filmu z YT. Będzie miał nauczkę na przyszłość i może następnym razem pomyśli dwa razy zanim wrzuci film na "rozruszanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.