Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Można łowić za znakiem a znak stał 100 metrów od ujęcia a teraz przesunęli o 50 i najlepsze mięsne miejscówki są za znakiem czyli tam gdzie jest zakaz. Jednym słowem coś się polepszyło ale zawsze znajdzie się ktoś kto nie wie że przestawiono znak. ;)

P.S. Nie miałem na myśli ciebie tylko gości których dość często tam widze czyli tz. BETONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza słupek został przestawiony,tylko co to dało?Wędkarze musieli się troche przesunąć a kłusole na wiosne w czasie tarła drą na siaty na tamie ile wlezie i powidzcie mi jaki to ma sens.Gdzie jest wtedy nasza kochana straż rybacka.Podniecają się jak złapią dziadka co zapomniał zrobić wpis do rejestru!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniecają się jak złapią dziadka co zapomniał zrobić wpis do rejestru!!!!!!

I kierują sprawę do sądu, a tam za tak potworne przestępstwo sąd zasądza 300 złotych grzywny. Jest dobrze, wykazali się, sąd zarobił inni też. A najważniejsze jest to, że "dziadek" im się nie postawi i nie nakopie do tyłka. Po co się narażać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem z kolegą Wisłokę za szpakiem i boleniem ale bez rewelacji tylko mały przyłów na thrill7 wziął pstrąg 45 cm (kolega twierdzi ze to troć cały srebrny i te "x") rybka wróciła do wody ale dylemat pozostał.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki mimo podwyższonej i lekko zmąconej wody żadne. Największe ptasie szkodniki - kormorany trzebią bezlitośnie narybek w zakolach Wisłoki oraz na Strzegocickim zalewie. Przykro patrzeć. Niestety u nas są pod ochroną, żeby tylko odpowiedzialni za ochronę środowiska nie ocknęli się za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bez rezultatu, choć obszedłem wczoraj kilka swoich ulubionych miejscówek. Przy jednej z nich, w której miałem w tym roku najlepsze efekty, około 100 m brzegu upstrzonego ptasimi odchodami. Pewnie to te kormorany, one z góry łatwiej wypatrzą rybną miejscówkę. Zastanawiam się czy jeszcze tam cokolwiek złapię. Widziałem też kilka w locie... Wkurza mnie ta bezradność. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się kormoranów byłoby chyba rozgłoszenie wśród kłusoki, że wychodzą z tych ptaków pyszne kotlety. Szybko dali by radę... :mad:

PS. Niedługo to chyba większość gatunków ryb będzie u nas pod ochroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuły które zmieniły moje poglądy na temat kormoranów znajdziecie w WŚ z października 2012. Polecam.

Chętnie bym się zapoznał, jednak nie kupuję wędkarskich gazet, ponieważ propagują mięsiarstwo. Wystarczy spojrzeć na zdjecia zgłoszonych ryb do rekordów; serce pęka na widok ujęć martwych okazów... a to w ogródku, a to w kuchni... I jeszcze te żywe ryby zwisające na dłoni, trzymanej w skrzelach...

Nie wiem jak tam WŚ, mówię ogólnie. Jak mi przypadkiem wpadnie ten numer w ręce, to przeczytam. W każdym razie dzięki za cenną informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie WŚ jest ta gazeta która nie propaguje zabierania ryb zapis z ich regulaminie konkursu "Rekord Polski w Długości Ryby" nie przyjmują zgłoszeń "szczupaków, sandaczy, sumów, boleni, okoni i lipieni, które nie zostały wypuszczone żywe z powrotem do łowiska (w którym zostały złowione)". Wracając do kormoranów tutaj jest cześć artykułu która jest w gazecie Wędkarstwo - Spinning, Spławik - Wędkarski Świat - Rybacy karmią kormorany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.