Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ponownie w Chrząstowie. Od 7 do 14. Efekt to jeden kleń ok 35cm. Więc efekty słabe. Wisłoka coraz płytsza, ale za to klarowna. Niemal wszystko idzie zobaczyć co w wodzie siedzi w niektórych miejscach.

Gdy rzucałem swoim chrabąszczem obok mnie płynęła wzdłuż brzegu piękna brzana niczego sobie robiąc, że macham kijkiem. Zatrzymała się tuż za mną i sobie zrobiła postój :) rzuciłem w to miejsce myśląc, że weźmie przynętę, a ona nic. wziąłem obrotówkę, ona dalej nic. (szybciej bym ją wyłowił ręką niż swoimi "gadżetami :D) i odpłynęła sobie jakby nigdy nic....:(

W JEDNYM MIEJSCU WIDZIAŁEM PIĘKNEGO SZCZUPAKA. DOSŁOWNIE piękny grubo ponad metr. BESTIA:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy rzucałem swoim chrabąszczem obok mnie płynęła wzdłuż brzegu piękna brzana niczego sobie robiąc, że macham kijkiem. Zatrzymała się tuż za mną i sobie zrobiła postój :) rzuciłem w to miejsce myśląc, że weźmie przynętę, a ona nic. Wziąłem obrotówkę, ona dalej nic. (szybciej bym ją wyłowił ręką niż swoimi "gadżetami :D)

1.01 – 30.06 do zapamiętania kolego dawidrekin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli chodzi o rybostan w naszych wodach no to faktycznie szału nie ma, ale też bez przesady ryby były są i będą. Przykłady widać po galeriach wędkarzy. To że "z roku na rok jest ich coraz mniej" może robiąc zestawienie lat 80 i roku 2012 będzie różnica "znaczna", ale biorąc pod uwagę ostatnie lata to statystyki wcale nie będą bardzo zróżnicowane. Takie jest moje zdanie. Dajmy rybom dorosnąć to i będzie ich więcej. Tylko nadal komunikat jest skierowany do osób które już o tym wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad wodę okolice Złotnik na spinning łowione było na różne przynęty ...od godz 7 do 10 żadnego brania:confused::(:(Woda wspaniała trochę za gorąco jak dla mnie:o ale cóż pogody się nie wybiera korzystam z wolnego czasu i spędzam go nad wodą. Następny wypad planuję 1 maja:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem popatrzyć co się dzieje pod tamą w pilźnie. No i zauważyłem, że przepławka dla ryb to jest tam tylko dla picu bo woda leje się jak z kranu. Może rybka na 2 cm przepłynie. Nie umiem tu na forum wrzucać fotek, ale zrobiłem kilka i mam ochotę to gdzieś wysłać, aby ktoś podjął jakąś interwencję w tej sprawie. Jest teraz wiosna i ryby idą w górę rzeki, więc przepławka powinna działać sprawnie. Prawdopodobnie całą wodę zabiera ta pieprzona mikroelektrownia, więc liczy się tylko kasa a nie dobro ryb. Z tego co wiem to ileś procent wody powinno omijać turbinę, bo po przejściu przez nią woda jest pozbawiona tlenu. Może też pracownicy to kłusole i specjalnie zamkneli przepławke aby ryby sie nagromadziły i będą je riezać prądem, który sami sobie wytworzą.

Podajcie jakieś maile gdzie to mozna wysłać, może być kilka adresatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jakieś maile gdzie to mozna wysłać, może być kilka adresatów.

Klikasz "odpowiedz na ten temat" pod Tytułem masz 3 rzędy opcji do pisania postów.

Pod buźką masz obrazeczek- kwadrat (insert image) klikasz w niego następnie klikasz from computer i wybierasz obrazek z komputera.

Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, wokół takich obiektów jak progi czy coś zamontować monitoring w widocznym miejscu żeby z daleka raził w oczy. Dosyć kosztowne przedsięwzięcie no ale coś za coś. Może kiedy ktoś zobaczy kamerę nad głową to odejdzie trochę dalej łowić. Wszystkich to nie wyeliminuje, ale zdecydowanie ograniczy. A co do rzek takie punkty to tylko kropla w morzu ;) Czasami lepiej żeby kłusole już się gromadzili w jednym miejscu niż byli wyrozrzucani po całym obszarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem rybostanu Wisłoki nie są gówniarze z robakiem, ani nawet żule łowiący na szarpaka - tylko ciągłe przegradzanie koryta różnymi przypałami hydrotechnicznymi, oraz zanieczyszczenia chemiczne.

Dawniej kłusownictwo było jeszcze większe, a rybki były - bez możliwości "normalnego" odbycia tarła, ryb będzie coraz mniej, bo niby skąd mają się wziąć - z zarybień PZW ? - ha, ha ha...:rolleyes:

Obserwuję od lat podobną sytuację na odcinku Pustków-Przecław - obecnie coraz trudniej zlokalizować nawet porządne stado uklejek, a co dopiero jakieś "poważniejsze" rybki - klenia widać o (co najmniej) 60% mniej niż w okolicach roku 2001-2002 !!

PS

Rzeczywiście trzeba założyć coś w rodzaju "Towarzystwa Przyjaciół Wisłoki" - tylko wypadało by znaleźć jakiegoś prawnika, albo inną osobę, która potrafiła by umiejętnie napisać status, zarejestrować to-to itp. - jestem jak najbardziej za - a jak trzeba będzie, to nawet i przeciw !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów zgadzam sie z przedmówcą jestem miejscowy mieszkam blisko wisłoki i widze tak samo co sie dzieje , amianowicie dzieje sie dziadostwo na wiosne zobaczylem na Wielopolce ze straży rybackiej jak odławiali szczupaka i sćiagali ikre na moje pytanie co bedziecie robic z tym dostalem odpowiedz ze ikre zabieraja a szczupaki wpuszcza do wisłoki ale na tym nie zaprzestałem pojechałem za nimi i co zobaczyłem że te szczupaki pojechały w bagaznikach tych panów a nie trafiły do żadnej wody . Nie tak dawno zobaczyłem na Wisłoce łódz ze ztraży jak płyneli ze sprzetem do odławiania na prąd nie pamietam numeru łodzi ale pisało PZW BARDZO SZKODA ZE NIE MIAŁEM ZE SOBA APARATU FOTO . Tak że rok za rokiem jest coraz gorzej na wisłoce i tak dalej bedzie nie ma co liczyc ze sie poprawi cos na lepsze .Naleze do związku juz 31 lat i z tego co zauważyłem to tylko raz zarybiali to było najmniej 15 lat temu i na tym sie skonczylo . Jestem tylko ciekawy na co idą nasze składki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z kolegów wędkarzy łowił na odcinku specjalnym w Jaśle?

Chodzi o Wisłokę.

Na tym łowisku nakręcono jeden z odcinków programu Taka ryba.

Podobno w tych okolicach można łowić tylko trzeba mieć jakieś pozwolenie z okręgu Krosno.

Czy może wystarczy mieć opłaconą tylko składkę?

Byłem zapytać tam gdzie opłacam składki i nie umieli jasno odpowiedzieć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypadzik na rybki i znowu porażka:confused::mad:Co się dzieje...:eek:Woda taka piękna...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj wybrałem się nad rzekę w celu spotkania ze szczupakiem, jednak "ani widu ani słychu". Na pocieszenie ładnie żerowały klenie - złowiłem cztery, największy 40cm (mój rekord) złowiony na upatrzonego. Gdyby nie gruby 25cm wolfram, wynik zapewne byłby o wiele lepszy zwłaszcza, że zdarzyło mi się kilka odprowadzeń przynęty w tym sztuki ok 50, którą zainteresował 7 cm wobler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.