Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będą nigdzie o tym pisać, bo ryba została zabrana i nikt nie będzie się chwalił, że skłusował taką rybę w okresie ochronnym.

Faktem jest że sumy brały w zeszłym tygodniu, znajomy złapał kilka wymiarowych na Strzegocicach, a kumpel suma 4 kg niżej tamy. Dość prawdopodobne jest więc że duży sum mógł być złapany, ale czy aż tak duży to nie do wiary się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:DI My wszyscy się dziwiliśmy, że nie ma większych szczupaków jak taki goliat je łykał niczym małe uklejki na przystawkę :D:D

A tak na poważnie to raczej nie chce mi się w to wierzyć... Musiałby mieć ok 2m długości:eek:

(hejmielec pisał w 2010r o sumie z Otałęży który miał 28kg, więc jakby taki padł ok 40kg to na pewno by napisali o tym)- przynajmniej tak uważam

Byłem w poniedziałek pośmigać, ale nic nie brało więc pojechałem z kolegą na Ostrówek zobaczyć jak teraz tam wygląda sprawa z "miejscówkami" na letnie nocki:beer:

Tamy w Ostrówku są płytkie. Przynajmniej zawsze takie były. Nędzowate były. Wolę te w Otałęży. Natomiast opaska ciągnąca się do elektrowni ( z naszej strony) jest znakomita, ale na noc się na nadaje. Pamiętam sierpniowe wieczory jak ta opaska gotowała się od boleni praktycznie na całej długości, a jest bardzo długa. Widziałem tam, na tej opasce, metrowego szczupaka na obrotówkę, który się odpiął przy brzegu, złowiony w prądzie na niżówce.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Wisłokę, jej warunki i klimat to ciężko byłoby sumowi dorosnąś do takich rozmiarów. Druga sprawa to sprzęt jaki dana osoba musiałaby posiadać żeby wyciągnąć takiego potwora, a na zestawik leszczowy raczejby ciężko było tego dokonać. Domniemam, że jeszcze się nikt nie nastawiał na sumy więc chyba nikt nie chodzi łowić normalnych rybek na pały morskie i grube linki. To tak do przemyślenia. Wg mnie to bajka, gdyby jednak tak nie było mamy w Polsce drugie, iście "podkarpackie Ebro" ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą nigdzie o tym pisać, bo ryba została zabrana i nikt nie będzie się chwalił, że skłusował taką rybę w okresie ochronnym.

Faktem jest że sumy brały w zeszłym tygodniu, znajomy złapał kilka wymiarowych na Strzegocicach, a kumpel suma 4 kg niżej tamy. Dość prawdopodobne jest więc że duży sum mógł być złapany, ale czy aż tak duży to nie do wiary się wydaje.

Tak sie składa że jestem dość częstym bywalcem Strzegocic i o suma jest bardzo ciężko a tu kilka szt,no chyba że masz na myśli zalew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na rybach w okolicy Dębicy kilka kleników (w granicach 40cm.), dwa małe okońki i jeden boleń (60cm.). Ale przez ostatnie trzy dni ogólna kicha nie licząc małych okońków i kleników. Jeszcze tak kiepsko na Wisłoce nie było. Oczywiście woda idealna do wędkowania.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.