Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio w połowie września . Niestety woda chyba jest zbyt niska. We wjazdach tam gdzie zalew jest jeszcze wąski trudno dosięgnąć wody, nie najlepiej się wędkuje, na spławik trudno a ja przeważnie na spławik.Dyżurne krąpie i płocie brały ale średniaki, większe nie chciały się trafić. Po zanęceniu kulami z pinką, na białego we dwóch złowiliśmy 50 okonków, prawdziwa plaga bo miały od 10 do 15 centymetrów , może 4-5

w granicach 18-20 cm. Pewnie większość ludzi łowi na kukurydzę i kukurydzą nęci. Ale na kukurydzę brań mało a i ryby niewielkie. Napotkani wędkarze mówili że można trafić ładne leszcze nawet ponad 2 kg , jazie i karpie. Ale po spuszczeniu wody i kilku wizytach jakoś trudno mi w to uwierzyć. Może trzeba przestawić się tam tylko na grunt ale ja preferuję spławik i takich miejsc szukam. Lina i karasi nie trafiliśmy. Latem bardzo rzadko ale brały różne rybki, bez rewelacji wymiarowych ale oko cieszyły. W przyszłym roku trzeba chyba zmienić strategię i przynęty.

Na spinning z relacji wędkarzy wynika że nikt prawie nie łowi a jeśli już to tylko szczupaki do 50 cm max.

Na łowisko mam daleko , wyników rewelacyjnych brak ale to łowisko jednak kusi. W tym roku już nie będę na WW . Pozdrawiam wszystkich wytrwałych na tym łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przejeżdżając w Nowy Rok nieopodal Wilczej Woli postanowiłem nieco zboczyć z trasy i rzucić okiem jak wygląda sytuacja z pokrywą lodową . Od kilku dni trzyma przyzwoity mrozik :) więc zbiornik pokrył się w całości taflą lodu.Jego grubość to ok.5-7 cm przy brzegu i zapewne nieco cieńszy w okolicach koryta.Myślę ,że po dzisiejszej nocy domroziło kolejnych kilka cm ,więc po niedzieli będzie można spokojnie popróbować łowienia z lodu:)...

Kilka fotek zbiornika i ...twardo stojąca tabliczka informacyjna,która zawsze przyprawia mnie o dobry humor:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze kilka tygodni temu było tak ...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

A teraz czekam aż zrobi się tak ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Może  małe podsumowanie...Chyba już czas aby zamknąć sezon "żeglarski'' na tym zbiorniku.Może jakiś okazów nie połowiłem ale kilka fajnych sandaczy udało się przechytrzyć .Cieszy fakt występowania sporej populacji tej ryby w przedziale 35-45 cm co dobrze rokuje na przyszłość.Zbiornik z roku na rok się odradza ,oprócz sandaczy powoli wraca populacja okonia oraz trafiają się już wymiarowe szczupaki.Zbiornik w ostatnich kilku latach został dość dobrze zarybiony karpiem,leszczem ,linem i płocią .Niestety ale do tradycji tego zbiornika należy wszechogarniające "mięsiarstwo" oraz brak należytych kontroli ze strony służb do tego powołanych .Szkoda ,że zbiornik mający taki potencjał jest każdego roku dewastowany przez "patologię wędkarską" ...

Zobaczymy co przyniesie następny sezon.Pomimo ,że zbiornik nadal ubogi ale sentyment do niego pozostał  ;) .

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodam fotkę którą można wstawić pomiędzy Twoje zdjęcia :). Po kilku latach przerwy odwiedziłem WW, nie liczyłem na wielkie sukcesy i tak też się stało. Mimo to fajnie było odwiedzić jedno z moich ulubionych łowisk z dawnych lat :).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.