Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Bacznie się przyglądałem temu co się wyrabia z tym zbiornikiem. Trzepało mnie na wszystkie możliwe strony ale myślę poczekam wstrzymam się z komentarzem. Do dziś:mad: Jak przeczytałem oficjalne stanowisko PZW Tarnobrzeg

to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Kolega Rapala bardzo trafnie to określił jako "bełkot" Merytorycznie nic w tym piśmie nie jest logiczne:confused:

Jak bym czytał sprawozdanie z minionego okresu : Zrobiliśmy, napisaliśmy, wiedzieliśmy i puenta ..........każdy się domyśli rymuje się:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Ci którzy najwięcej krzyczeli chodząc po wale Zalewu, a byli tam też wędkarze, nie przyszli i nie zapytali:

- a może pomóc w pilnowaniu.

Przecież to też ich ryby, Łatwiej zawsze jest krzyczeć i szukać winnego obok, a nie widzieć go u siebie

Co .... ?

Szkoda tylko, że Szanowne PZW w Tarnobrzegu nie wpadło na pomysł, żeby zamieścić taką prośbę na swojej stronie internetowej odpowiednio wcześniej. Jak kradli i kłusowali to pytali "gdzie są ryby czy widzi ktoś tu ryby", a teraz mają pretensje do wędkarzy. KPINA!!! Wędkarzy, którzy zwrócili na to wszystko uwagę i zareagowali...

Aaaa to dobre "wzrosła atrakcyjnosć rzeki Łęg". Prostackiej formy obrony ciąg dalszy...

...Tak na marginesie, może i dla usprawiedliwienia, należy dodać, że Policja z Kolbuszowej

i Państwowa Straż Rybacka z Rzeszowa, która przybyła na wezwanie, nie podjęła czynności

kontrolnych obawiając się o swoje bezpieczeństwo ze strony napierających na nich

kłusowników...

Tak na marginesie służby państwowe wyposażone w odpowiednie narzędzia oraz posiadające uprawnienia czuły obawę przed podjęciem interwencji...? To jakim prawem jest zwracana uwaga zwykłemu wędkarzowi, mieliśmy z procy strzelać?

Edytowane przez Pawlikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam z blachą w razie czego i co z tego? Jak tych kłusowników było jak mrówek wiec lepiej uniknąć wlania w mordę że tak delikatnie powiem. Jak się udało zrobić zdjęcia to sie udało i sie posłało tu i tam. A to że wyższe służby nic nie robią z tym fantem to już nie nasza wina. Co ten pseudo-prezes bredzi ?! Opalił się jakiegoś zioła czy co?:D:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zloty są planowane z wyprzedzeniem, nie każdy ma czas nawet na zloty, weż to pod uwagę, są jeszcze obowiązki zawodowe i rodzina. Nie wiem co tym postem chciałeś wnieść do tematu? Chciałeś żebyśmy się poczuli winni tej sytuacji jaka była na Wilczej? nie udało Ci się, skoro nas tak rozliczasz pochwal sie Ty jakie kroki podjąłeś w związku z sytuacją na Wilczej? czekamy na odpowiedż.. bo to chyba Twój okręg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak organizowane są zloty forum , zawody wędkarskie , są imprezy , to potrafi przybyć ponad 50 osób , dla dobrej zabawy , dlaczego zabrakło takich zlotów w obronie Wilczej , w celu pilnowania wody , wyłapania kłusowników.

Co masz na myśli? łapanie i zakładanie kajdan na łapy? bo za bardzo nie wiem w czym rzecz. Są od tego odpowiednie służby, które mają prawo do interwencji, której zwykły wędkarz nie ma prawa przeprowadzić. Fakt, że te służby działały nieudolnie to już inna bajka, ale winy w tym naszej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak organizowane są zloty forum , zawody wędkarskie , są imprezy , to potrafi przybyć ponad 50 osób , dla dobrej zabawy , dlaczego zabrakło takich zlotów w obronie Wilczej , w celu pilnowania wody , wyłapania kłusowników.

Weź sie chłopie nie ośmieszaj. Kto wiedział wcześniej ze dojdzie do czegoś takiego na wilczej? Nikt. Jak by każdy wiedział że takie coś ma mieć miejsce to uwierz mi że na pewno by większa grupa by się zebrała i walczyła o ryby skoro siły wyższe tj Policja czy PSR miały ten burdel w dalekim poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci którym nie jest obojętny dalszy los Wilczej Woli oraz chcą wyrazić swoje zdanie na temat AROGANCKIEGO podejścia prezesa o . tarnobrzeskiegodo do sprawy zagłady zbiornika Maziarnia oraz czynienia wędkarzy współwinnymi zaistniałej sytuacji:mad:,mogą wyrażać swoje zdanie również tutaj PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION

Może nie wiele to da ,gdyż każdy wie jakie są układy w naszej "kochanej organizacji" ale może chociaż smród pozostanie.

Ja jednak zacytuję interesujący fragment z postu kolegi @rybak1 :

...Nikt nie zadal sobie trudu, żeby chociaż upilnować i zapobiec kradzieży ryb podczas spuszczania wody.

Sprawa jest zgłoszona do prokuratury, poczekajmy na wynik. W PZW NIKT nie zrobi im krzywdy, bo to jedna klika wspierająca się wzajemnie.

Wie ktoś ,coś na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy.Wrzeszczący i krzyczący o losie i zagładzie tego zbiornika.Gdzie byliście wcześniej,dlaczego nie podnosiliście wrzasku o tym co dzieje się na tzw."szparówce"To co robił tam wedkarz Józef z tarnobrzeskiego ten z trabanta z kumplami z reszowskiego między innymi z taksówkarzem rzeszowskim..Co robił z kumplami z okolic.Co wyrabiała ekipa z kolbuszowej na czele ze strażnikem SSR.Jakie numery wywijali koledzy ze stalowej ,kolbuszowej i okolic.A teraz lamentyjecie,o byle gówno tj.zdjęcie.A powinni zaorać wil;czą na czele z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A powinni zaorać wil;czą na czele z Wami.

Pewnie

Mięso wybrali to zaorać

Po co pójdziesz na ryby jak mięsa nie przyniesiesz.... Nie ?????????????

:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Żałosny jesteś.Mięsko rybie to ja miałem i mam na sklepowych półkach.A tych odjazdów i wyciągania gumy z topu to mi siroto nie zapewnisz.Choćbyś nie wiem jak mi dopiekał i obrażał.Dlatego mi żal wilczej i tych walecznych płoci.Bez poważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak organizowane są zloty forum , zawody wędkarskie , są imprezy , to potrafi przybyć ponad 50 osób , dla dobrej zabawy , dlaczego zabrakło takich zlotów w obronie Wilczej , w celu pilnowania wody , wyłapania kłusowników.

MYLISZ się chłopczyku :mad:

W 99% to ludzie forum robili foty, kręcili filmy, telefonowali, zgłaszali do gazet i służb, dzięki nam temat wypłynął dalej niż okręg TBG

Na co liczyłeś że rzucimy pracę, kobiety i dzieci :D i pójdziemy walczyć na noże z kłusolami ?

Po jakiego hu.. są prezesi, straż, policja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając to wszystko to nie pozostaje nic innego jak "podziękować" PREZESOWI Okregu na najbliższych zawodach:

Komunikaty

Informujemy, że zawody spinningowe „Zakończenie sezonu 2013" o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu odbędą się dnia 10 listopada br.

Zbiórka zawodników do godziny 7.00 – Zalew „Szymanowice" – parking od strony zapory.

Zwracamy się do zawodników z prośba o ile będzie to możliwe o wcześniejsze zgłoszenie startu w zawodach.

Zgłoszenia prosimy kierować do Biura Zarządu Okręgu - Pan Marian Rozumkiewicz - nr telefonu 015 822 46 47 lub 606 810 966

Składka stanowiąca udział w kosztach organizacji zawodów - 20 zł.

Organizator

I napełnić Puchar prezesa błotem z Wilczej Woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej cyt.

"Jesteśmy po pierwsze przekonani, że znaczna ilość ryb będących w Zalewie spłynęła rzeką Łęg dalej do Wisły czyli nie można mówić o powstaniu strat w rybostanie, a po drugie wiadomym jest, że część ryb pozostała w rzece co wpłynie na jej atrakcyjność."

Czyli w sumie nic takiego złego się nie stało. Tam poszło, tu zostało... jest dobrze. "Atrakcyjność" jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nareszcie załapałem dzięki Dzięcioł ..............Okręg Tarnobrzeg porozumiał się ze wszystkimi okręgami na zasadzie wzajemnych zarybień. Jakie to majestatyczne PRAWDA.

Czyli jednak można bezinteresownie. Dając a nie biorąc PIĘKNE nowe oblicze PZW.

Bareja “Miś”

“Jedziecie do stolicy kraju kapitalistycznego. Który to kraj ma być może nawet tam i swoje...plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!”

Pozdrawiam :D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnego dnia, wybrałem się na króciutki spacerek po lesie .Jako,że byłem w pobliżu zbiornika ,więc postanowiłem zaglądnąć i zobaczyć co się dzieje.A więc ,zbiornik powoli zostaje napełniany ,myślę ,że potrzeba do tego jeszcze z 2tyg.Cisza i ogólna pustka .Jedyne osoby ,które penetrują brzegi zalewu to zbieracze "szczęścia" z wykrywaczami metali (notabene samochód z rej. LLU ;)),oraz przejezdni,którzy zatrzymują się na chwilę aby zobaczyć co jest grane.Z tego co zauważyłem to "całość prac remontowych na zbiorniku" ,obejmowała wysypanie pisaku na tzw.kąpielisku,wyrównaniu niektórych dołków oraz wyłożenie drobnymi kamieniami podstawy płyt przy zaporze - zabieg raczej kosmetyczny.Pewnie coś jeszcze było "dłubane" ale czy do tego ,naprawdę potrzebne było spuszczenie całej wody ze zbiornika i doprowadzenie go do zagłady?:mad: ...Dziki kraj!

A jeszcze wracając do tych 'wypocin pana prezesa" ,czyżby zaczynało się powolne zrzucanie winy na innych? :

3.Okręg jako podmiot prawny na wniosek Koła Nr 3 w Stalowej Woli, w grudniu 2006

roku przekazał temu Kołu opiekę nad Zalewem Wilcza Wola, aby to Koło w imieniu

Okręgu wypełniało obowiązki użytkownika i gospodarza

.

Tak jest z wszystkimi innymi akwenami. To właśnie Koła maja pod swoją opieką

zarówno tzw. zbiorniki zamknięte jak i wody płynące.

A więc typowe działanie rodem z PRLu :). Dalej twardo i nieugięcie - TO NIE MY!MYŚMY NIC NIE MOGLI ZROBIĆ!

Mam nadzieję ,że w/w Koło nr.3 nie zostawi suchej nitki na swoi "wodzu" a wszyscy Ci ,którym nie jest obcy los naszych wód ,dobrze zastanowią się ,w jakim okręgu zostawią swoją składkę członkowską.Czasami wydatek kilkudziesięciu złotych więcej , wart jest tego aby mieć czyste sumienie!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widac ile zostało zrobione pare worków smieci wyciagniete kilka samochod piasku przewiezione zapora ogladnieta i tyle.jak juz wszystko zostało zmarnowane z tego łowiska to przynajmnije mozna było go doprowadzic do lepszego stanu odmulic przynajmnije troche i usunac te martwe małze którymi uscielony jest cały zalew.a wyrwy jak zostały wyrównane co miałobyc głownym celem spuszczenia wody kazdy widział jak były tak zostały zalane.no ale mniejmy nadziej ze te kilka samochod piasku doprowadza do mniejszej ilosci utoniec

- - - Updated - - -

Szkoda tylko, że Ci którzy najwięcej krzyczeli chodząc po wale Zalewu, a byli tam też wędkarze, nie przyszli i nie zapytali:

- a może pomóc w pilnowaniu.cytat z artykółu

jak takie cos sie czyta to az nóz sie otwiera komu pomóz w pilnowaniu jak tam nikogo nie było, a jak byli to nic nie robili to my mamy ludzi spisywac i mandaty dawac.to jak w takiej sytuacji ani PSR ani Policja nie zareagowała to skąd nie bedzie kłusownictwa jak kazdy uda pijanego agresora i dla swietego spokoju dadza mu spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie,że o ile pogoda pozwoli i mróz nie zetnie zbiornika,wybiorę się jeszcze na WW ,poświęcę kilka godzin i popływam z echosondą,ponieważ ciekawy jestem czy i ile ryby pozostało po tym co zafundował tej wodzie,aktyw geriatryczny,który dzierżawił ten zbiornik.Oczywiście zakładam "pustynię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.