Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik wilcza wola dokładnie zalew maziarnia wyłączony będzie z wędkowania w 2014 roku w całości ma zostać zarybiony kwotą 500 tysięcy złotych i nie mają być to pieniądze wędkarzy opiekę nad zbiornikiem mają przejąć inne koła nie jedno do kontroli będzie używany nowy pozyskany za pieniądze unijne sprzęd w tym łódź i samochód terenowy. Zakaz wędkowania jest pewny kontrole tak samą kwotę zarybienia nie wiem dokładnie ale swoje informacje mam z dobrych źródeł

Edytowane przez kabłon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wilcza wola dokładnie zalew maziarnia wyłączony będzie z wędkowania w 2014 roku w całości ma zostać zarybiony kwotą 500 tysięcy złotych i nie mają być to pieniądze wędkarzy opiekę nad zbiornikiem mają przejąć inne koła nie jedno do kontroli będzie używany nowy pozyskany za pieniądze unijne sprzęd w tym łódź i samochód terenowy. Zakaz wędkowania jest pewny kontrole tak samą kwotę zarybienia nie wiem dokładnie ale swoje informacje mam z dobrych źródeł

Pożyjemy zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna robić się ciekawie: PISMO PREZESA OKRĘGU

I odpowiedź na to pismo : PISMO PREZESA KOŁA NR 3 "ROZWADÓW"

Dobrze ,że koledzy z kół stalowowolskich wyrazili swoje oburzenie i nie pozostawili tej bulwersującej sprawy bez echa, pomimo że "czerwoni baronowie" nadal idą twardo w zaparte.

Chciałem wrócić jeszcze do sprawy polemiki pomiędzy Prezesem ZO PZW TBG, a Prezesem Koła PZW Nr 3 "Rozwadów".

Jest to jedna z ważniejszych spraw dot. Wilczej Woli, a została nieco przemilczana. Bardzo pozytywnym jest fakt, że zaczęło się coś kruszyć w PZW. Oburzenie ze strony stalowowolskich kół to wyraz sprzeciwu wobec zaistniałej sytuacji, a więc rodzaj buntu w strukturach PZW TBG. Po przeczytaniu obydwu pism utwierdzam się w przekonaniu, że Prezes ZO PZW TBG jest człowiekiem o braku jakiejkolwiek wiarygodności. Oskarżył Prezesa Koła Nr 3 "Rozwadów" o rzeczy, które w ogóle nie miały miejsca, co łatwo można wywnioskować po przeanalizowaniu tych pism. Więc były to zwykłe oszczerstwa, które miały charakter publiczny... . Warto zwrócić uwagę na zarzuty dotyczące ochrony Zbiornika "Maziarnia", które zostały przedstawione Prezesowi Koła Nr 3 "Rozwadów". Istna kpina i brak znajomości przepisów ze strony Prezesa ZO PZW TBG... Dziwi mnie sytuacja w której osoba pełniąca funkcję Prezesa ma problemy ze znajomością regulaminu/przepisów, bynajmniej tak to wygląda.

Może jednak czas nie na brednie zawarte w Pana piśmie, a fakty. Zbiornik „Maziarnia „ w Wilczej Woli nie jest zbiornikiem np. gminnym jak to ma miejsce w przypadku innych zbiorników, a wchodzi w skład operatu rybackiego rzeki Łęg Nr1 położonym na terenie powiatu kolbuszowskiego. Za utrzymanie czystości zbiornika, odpowiedzialne są gminy Dzikowiec i Raniżów. Zarząd Koła jako opiekun łowiska samodzielnie nie może w żaden sposób ingerować w majątek Skarbu Państwa pod opieką Zarządu Okręgu.

i dalej

Kolejne kłamstwo dotyczy rozmowy telefonicznej. W piśmie pisze Pan, że rozmawiał ze mną we wrześniu dyr. biura ZO, który informował mnie o zamiarze spuszczenia wody, a następnie prosi o ochronę ryb spływających do rzeki. Bzdury nie pokrywające się w datach. Rozmowa taka miała miejsce, ale 4 października około godz. 11-tej ( do sprawdzenia w bilingach rozmów). Zostałem poinformowany o spuszczaniu wody i poproszony o pomoc. Jako prowadzący działalność gospodarczą, mój czas często jest bardzo napięty, dlatego nie mogłem zainterweniować od razu. Poinformowałem natomiast, że wyślę kolegów z ZK do skontrolowania sytuacji na zbiorniku, nie do ochrony, dlatego że jak wspomniałem wcześniej, nikt z społecznych strażników Okręgu PZW Tarnobrzeg nie ma prawa kontroli w powiecie kolbuszowskim. Efektem była notatka, która powinna być inspiracją do podjęcia działań, niestety nie była. Inna sprawa, że bełkot jakiego świadkiem byłem przez telefon, zastanowiła mnie czy dyr. biura jest w pełni dyspozycji, czy czasami nie jest chory. Być może to był efekt przeinaczenia rozmowy i podania nieprawdziwych informacji.

No i ostatnie moje ulubione:)

Jeżeli Pan prezes przeczyta to pismo ze zrozumieniem, jeszcze raz lub po raz pierwszy przeczyta Statut, oraz regulaminy towarzyszące (np. Regulamin Organizacyjny Koła, Rozdział 16 i 17), przestanie zrzucać winę na społeczników. Przypomnę, że na Zjeździe Delegatów był przeciwny wnioskowi kol. Waldemara Stąpora o zwiększenie kwoty za ochronę , tłumacząc brakiem środków pieniężnych, jednak nie widział Pan takiego problemu przy wniosku o przyznanie diety dla siebie, skąd zatem „cudowne rozmnożenie finansów”. Do tej pory prezesi ZO nie pobierali diet i szczyciliśmy się tym.

OJ grubo Panie Prezesie ZO PZW TBG. Oj grubooo ... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @ts21 - to nie jest problem się dowiedzieć :) Bo 90% delegatów z okręgu to zrobiło. Obecny prezes miał kontr kandydata na wyborach w czerwcu. Tym kontr kandydatem był właśnie karpiarz, dodam że to mój znajomy ale nazwiska nie będę ujawniał, który startuje w wielu zawodach, jak i organizuje na prawdę przednie zawody karpiowe. Na pewno by nie dopuścił to takiej zagłady jaka powstaje w tym okręgu. Wiec wiadomo że 90% nie chciało karpiarza jako prezesa bo byłby nie wygodny dla tych leśnych dziadków:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korso nr 48 z 3.12.2013 gazeta kors Co w nowym roku

Wstępne ustalenia pomiędzy okręgiem Rzeszów a okręgiem Tarnobrzeg "Według wstępnych ustaleń pomiędzy naszym okręgiem a tarnobrzeskim, po zakończeniu prac konserwacyjnych i po ponownym napełnieniu zbiornika wspólnie dokonamy ponownego zarybienia, a w zamian za nasz wkład nasi wędkarze będą mogli wędkować na nim bez dodatkowych opłat."

artykuł podpisał Krzysztof Tylutki

No i takim to sposobem troszku Rzeszów da troszku Tarnobrzeg i sprawy nie było a wyżej wymieniony pan nawet w gazecie w tym samym artykule pisze " w tym okręgu ubył z wędkowania zbiornik w wilczej woli, z którego w październiku została spuszczona woda a znaczna część ryb rozkradziona."

Wszyscy wiedzą co się stało ale nikt za to nie odpowie polska po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje za zagłada zbiornika Wilcza Wola

Mam pytanie do działaczy ZO tarnobrzeg .

Mianowicie : Czy to prawda , iz Prezes ZO Rzeszów zaoferował pomoc w odłowieniu zbiornika w Wilczej Woli ? Dodatkowo zaoferował zbiorniki do przetrzymania rybostanu ? Ja wiem napewno , że tak było , lecz Pan Dyrektor biura okręgowego stwierdził , iz jest to zbyteczne ... I moje drugie pytanie : Czy to prawda , iz Dyrektor Sławomir Figacz pobiera pensję z ZO tarnobrzeskiego W WYSOKOŚCI 7500 Plz netto ( na rączkę) , dodatkowo wszystkie świadczenia, trzynastka , diety , delegacje ?? Ja znam odpowiedź , ALE CZY TO PRAWDA ??? Czy to nie jest ZBYT WIELE ? Jedna z większych pensji w PZW , czy okręg Tarnobrzeski nie jest zbyt mały i biedny ? Człowiek zarządzający pięcioma ludźmi . Prezydęci miast tyle nie zarabiają .

Pozdrawiam .

Też jestem ciekawy odpowiedzi na te pytania :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zmieni się więcej kontroli z tego co się dowiedziałem zalew maziarnia będzie zarybiony przez oba okręgi Rzeszów i Tarnobrzeg kontrole nad zbiornikiem będzie miała społeczna straż z nowej dęby która będzie posiadała łódź do kontroli będzie ona kupiona z projektu unijnego " program ryby" z tego co usłyszałem od ludzi którzy w tym siedzą mają być połączone kontrole z policją wszystko to jest jak najbardziej ok ale jak tu napisano wyżej osoba którą dostaje za to potężne pieniądze nie odpowie za to co się stało do następnych wyborów nikt nie będzie tego pamiętał a leśne dziatki z brudzem i innymi na czele będą działać mam nadzieje że dożyje czasu gdy wyżej wymieniony zbiornik będzie ponownie przechodził remont bądź jakiś przegląd mam nadzieje że wtedy nie powtórzy się sytuacja z mijającego roku ale jeśli ci sami ludzie będą w pzw to będzie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram myśli kolegi. PZW Rzeszów niech nie pomaga.

TBG zniszczył wodę , niech teraz odbuduje za swoją kasę to co zalew Wilcza Wola stracił.

Nie wkładajmy całego okręgu do jednego wora okręg to głównie ludzie którzy płacą składki to z ich składek są wpuszczane te ryby działacze mają w tym znikomy udział finansowy też są wędkarzami ale większość z nich ma odznaki i płaci znacznie mniej od pozostałych.

Ale o co mi się rozchodzi jak wyżej napisane niech odbuduje za swoją kasę nie za swoją a za naszą znam wiele osób z okręgu Rzeszów które tam wędkowały więc i za to zapłaciły ludzi którzy płacili dniówki bo przyjeżdżali tylko na urlop z zagranicy to są nasze pieniądze wędkarzy nie okręgów ci ludzie którzy tam siedzą dysponują tymi środkami powinny to robić w sposób rzetelny.

Działacze członkowie władz okręgów, kół i tak dalej to osoby które dobrowolnie zgodziły się na taką pracę, a więc jeśli im nie idzie albo mają jakieś inne problemy utrudniające im efektywne działanie same mogą zrezygnować tylko czy mają na tle odwagi by to zrobić połączenie dwóch okręgów aby zarybić wilczą wole pozwoli ją szybciej odbudować ale czy nie pomorze też działaczom okręgu tbg uniknąć kary za zmarnotrawienie pieniędzy (ryb) naszych ryb

No i ostatnia kwestia czy taki zbiornik nie zarybia się według planu, a własnie według planu będzie to zarybienie za dwa lata jak napisane w piśmie okręgu ale więcej raczej nie chyba że uzyskają pozwolenie od władz albo wrzucą ryby bez pozwolenia tak czy inaczej raczej dużo ich tam nie wpuszczą jeden z kolegów wędkarzy działacz koła w okręgu tbg chwalił się że ryba zostanie wpuszczona za 500 000 zł myślę że plan 2 letni opiewa na kwotę niszą i to znacznie całe zarybienie w okręgu tbg za 2012 nie przekroczyło pół miliona a połowa wód to obwody rybackie zarybiane według planu coś tu się kupy nie trzyma tak czy inaczej osoby jak brudz i reszta pewnie się wywiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.