Skocz do zawartości

Kij na klenia


czkawa

Rekomendowane odpowiedzi

laskovik masz w zupelnosci racje z tym ze technika, miejsce oraz przynety sa wyznacznikiem sukcesow, nie mniej jednak pogodzic te rzeczy na raz moze tylko odpowiedni sprzet bo nie wyobrazam zobie lowienia kleni kijem o cw do 80gr 15cm gumami na 40 gr glowkach powiedzmy w stawie o glebokosci 1metra.a zatem zeby pogodzic to wszystko musisz kupic odpowiedni sprzet i tak np na rzeke o malym uciagu lowiac wiosenne klenie na robakopodobne przynety bedziesz uzywal kija o specyficznych danych i za taki kij producent zyczy sobie tyle i tyle.to nie jest kwestia tego ze chce miec kij za tyle kasy bo ja chcialbym za niego nic nie placic problem w tym ze kij taki jakiego potrzebuje wlasnie tyle kosztuje.niebagatelny wplyw ma to jak zrobiona jest wedka jaka ma akcje czy np zdola wystrzelic 2gr przynete i do tego poradzic sobie z przylowem czegos wiekszego,badz poradzic sobie z charakterem danego lowiska.nie problem kupic wedka i isc z nia na ryby bo kiedys lowili kijami z leszczyny,problem w tym zeby majac dany i scisle okreslony sprzet moc nim operowac tak by skutecznie te ryby lowic.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje kije z czystego snobizmu(tak,tak przyznaje się oficjalnie:P) ze względu na wygląd lub opinię itd a tak naprawdę wędka za 20zł by mi w zupełności wystarczyła:D Teraz jest taki wybór że jak chcemy coś wybrać to ciężko jest się na coś zdecydować dlatego wędki wybiera się pod siebie, pod swoje łowisko i pod swoje ryby:) tak jak to pisałem już wcześniej:)

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby zgłębiać technikę połowu ...a no właśnie żeby zgłębiać technikę połowu nie możesz stać w miejscu a do tego z jednym kijkiem kleniowym za kilka zł w przenośni .

Chcesz zachłysnąć więcej od swojego hobby ?

kup inny kij może i droższy ,może fly fishing jest wiele nowych metod ...

kup jakiś ciekawy gadżet ?

Odkryj coś nowego ,nowa miejsca itp...

Jeśli zgłębiasz technikę połowu odpoczywając na rybach czy usatysfakcjonuje Cię złowienie kilka rybek albo porobieniu fotek to dalej zostaniesz przy kiju za 20 zł...

Myślę że kumasz to ci napisałem laskovik

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem wlasnie dlaczego tradycyjnym stalo sie odradzanie kijka poniżej 2.7 tak długim kijek spod krzaka ciężko rzucić

Wydaje mi się, a nawet jestem przekonany, że kijem 2,70m dużo łatwiej rzucić i spod krzaczka, i zza krzaczka, nawet na rzeczce o szerokości 4 - 5m. Łowię tak i nie widzę problemu. Ciężko natomiast jest mi sobie wyobrazić bieganie za kleniami po Sanie z wędką długości 2,10 - 2,40 m w lecie, kiedy trzeba rzucić daleko, nie pokazując się rybom, i to nie tonącym erkiem, który lata, że ho ho, ale smużakiem ważącym około 1 - 2 g.

Wniosek? Nie ma wędek uniwersalnych, na danym łowisku łowisz takim kijem, który najlepiej leży w ręce i najłatwiej jest nim "operować" w danej sytuacji. Nawet jeśli nastawiasz się na jeden gatunek, kleń, pstrąg itd., nie możesz się "zamykać". Spróbuj łowić np. pstrągi na taką samą wędkę w marcu/kwietniu na woblery nawet 7/9cm i to na dużej wodzie, a potem, powiedzmy, w lipcu/sierpniu na miniaturki, na wodzie po kolana. Raz będzie zbyt delikatna, innym razem zbyt pałowata. Dokładnie tak samo jest z bieganiem za kleniami między styczniem, a kolejnym styczniem.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kol wyżej nie wyobrażam sobie łowienia nawet na małych rzekach patykiem 2,10,może komuś jest tak wygodnie nie wnikam w to ale wydaje mi się że dokładniej poprowadzę przynętę kijem o długości np 2,70.Co do marki to mało kiedy zwracam na nią uwagę,ale tez nie łowie kijami z górnych półek po prostu mnie na nie nie stać.Kijek ma pasować do wędkarza i tego się zawsze trzymam.Mam jedna zasadę której sie trzymam wędka sama ryb nie będzie łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekn.powiem ci tak dokladniej mi chodzilo pod nawisem drzew.jesli chodzi o krzaki w wodzie to masz racje im dluzszy kijek tym dalej od wody.mialem kiedys fajne miejsce na klenia i chowalem sie za drzewem i operowanie kijkiem 2.7 troszke mi przeszkadzalo nie moglem dobrze machnac bo walilem po galeziach.jesli chodzi o otwarta rzeke to tez masz racje lepiej dluzszym kijkiem jednak gdy masz luke miedzy drzewami i nie masz zbytnio ruchu to im dluzszy kij tym bardziej nieporeczny;nieraz klenia msz pod nogami ale musisz podejsc pod sam brzeg bo na kilka metrow w prawo i w lewo drzewa wychodza na 2 metry w wode.pozdrawiam ps tak naprawde na klenia potrzebne jest kilka kijkow na kazda wode inny na piewien wachlarz przynet tez masz spore zroznicowanie.2 kije 1-10 o dl 2.4 i 3.0 oraz 2 o cw 4-18 badz 20 i o dl 2.4 i 3.0+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma wędek uniwersalnych, trzeba się dostosować do warunków ( szeroko pojętych ). Można jedynie oszacować, kiedy wybieramy łowisko, który kij będzie nam najbardziej pasował w danym dniu. Ewentualnie można biegać nawet z trzema, ale to mało wygodne :D, z dwoma próbowałem na zawodach, ale tylko się w... , co innego na łódce, ale to oczywiście inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponton z silnikiem na Wisłok?:confused: Na tej rzece jest niewiele odcinków, gdzie przy dobrej wodzie do wędkowania może on się do czegoś przydać. Chyba, że ma służyć tylko do przemieszczania się miedzy miejscówkami, oraz do "delektowania się otaczajaca przyrodą" Wg. mnie do tego lepiej użyć auta, a jak nie to poprostu spacerek na butach. Próbowałem kilka razy pływać pontonem po Wisłoku i super efektów czysto wędkarskich nie doświadczyłem, inne....tak:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Wisloka.Mieszkam w Rzeszowie od miesiaca wiec nie mialem okazji poznac tej rzeki.Tylko odcinki przejezdzajac przez mosty.Tu skuterem daje rade

zastanawia mnie tylko czy silnik nie bedzie za slaby.Nie chce splywac zeby ktos mnie odbieral w innym miejscu.Na nozkach tez lubie ale czasem z pontonu lepiej dostac sie do tych skubancow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, przeczytałem kilka tematów na różnych forach o kijach na kleń/jaź i zdecydowany jestem na któryś z kijów poniżej ale ciężko mi wybrać.

DAIWA EXCELER Jigger 2,70 3-18g > 214zł + wysyłka gratis

Cormoran Black Bull LRC Jigger 2.70m 2-15g > 192zł z wysyłką

WORLD CHAMPION DANCER 2.40 3-14g > 265zł z wysyłką

Kołowrotek już posiadam a jest nim Shimano Catana 2500 FA

A teraz konkret.

Który kij byście wybrali, dlaczego, i czy trzymaliście jakiś wyżej wymieniony kij?

Łowić będę głównie na Sanie, oraz Lubaczówce z brzegu smużakami oraz małymi woblerami.

Do tego chciałbym tym kijem łowić okonie z pontonu.

Chcę kupić coś solidnego nie droższego jak 300zł.

Pozdrawiam.

Edit : Zakupić chcę jeszcze żyłkę i nie wiem co wybrać. Owner Broad będzie dobrym wyborem? I czy 0.16 czy 0.18 ?

Edytowane przez popek_1990r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też zastanawiam sie nad kupnem Cormoran'a Black Bull LRC jiggerspin - rozsądna cena, c.w. 2-15g więc myśle że nada się na klenia, co ważne nie jest to wklejanka. Tylko nie jestem pewny czy nada się do naprawdę lekkich woblerków i gum czy obrotówek(mam na mysli 1-2g). Może ktoś by się wypowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój ostatni kijek Konger BT się złamał, zraziłem się do spiningu. W tym sezonie zrobię jednak drugie podejście. :D Szukam coś pod klenia lecz cenowo póki co z niższej półki, jak spinning mnie wciągnie na maxa to prawdopodobnie zainwestuje w coś innego. Zastanawiam się na Kongerem Carbomaxxx Spin 270/15 ? Czy może coś innego w tym przedziale cenowym tylko nie wklejanke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Mam Carbomaxx master spin 5-25 - pierwszy mój spinning - jest to wklejanka ale powiem szczerze ze za 50 zł myśle że dobry zakup, ale nie uważam bym ten do 15g był ok.

Teraz szukałem coś na klenia ale zdecydowałem się na droższy zakup. A tak jak mówi kol. LukaszZ w cenie około 100 zł w Mikado byś coś znalazł, jeszcze może ten kij QUANTUM HYPER CAST PRO TOUR JIG 275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.