Skocz do zawartości

Kij na klenia


czkawa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś zaryzykowałem i wziąłem seryjnego Robinsona Diplomata Top Spin 5-18g i jestem mile zaskoczony tym kijem, świetnie radzi sobie z paproszkami na 3g głowkach jak i wiekszymi kopytami, na pstrągi klenie, jazie jest rewelacyjny jak na seryjny wyrób w cenie ok. 170zł, z przyłowem w postaci szczupaka ok. 70cm też żaden problem, polecam, małe ryzyko a satysfakcja niemal pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macałem, kilka rzutów wykonałem i...nie jest to zły kij, ale za tą kasę w pracowni można zrobić podobny jak nie lepszy produkt. W pracowni masz szansę w razie "W"na równą walkę o swoje, a w Kongerze...temat reklamacji to męka. Przerobiłem to ja, mój przyjaciel i dziękuję bardzo! Chyba, że klienci kupujący ich wędki za tyle kasy są inaczej traktowani od tych którzy kupują kije za250 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi reklamacjami to różnie bywa, tutaj właśnie mam pewne obawy..

W każdym razie po otrzymaniu wiadomości od użytkowników tego wędziska skutecznie wybiłem go sobie z głowy. Jak na razie muszę jeszcze nawiedzić pracownię i pomacać co nieco dowiadując się od razu ile by kosztowały moje zachcianki ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wspominał o wędce robinson diaflex. Co możecie o niem powiedzieć??

Odpowiadałem w tym temacie jednemu z forumowiczów i z drobnymi zmianami pozwolę sobie ten wpis powielić.

Dobry kij wart swojej ceny. Daleki jestem od snobistycznego podejścia do tematu "wędzisk na zamówienie". To jest jeden z tych kijków, które z pewnością są tej samej klasy co zbrojone z amerykańskich blanków. Mimo, że produkowane w Chinach to nie ustępują zarówno pod wzgl. wykonania jak i materiałów. Jedyny mankament (w moim przypadku) to po dłuższym czasie użytkowania lekkie pęknięcia lakieru przy 2-ch omotkach na największych przelotkach (przyp. twardośc lakieru zbyt duża). Albo to ja sam podczas wyciągania lub też wkładania do pokrowca zbyt często zaczepiam tymi przelotkami i stąd lekkie mikropęknięcia. Jest to kij bardzo dynamiczny, typowy ceramid z dużym zapasem mocy. Można na niego ciągnąć naprawdę duże okazy (bez problemu metrowy szczupak) Używałem go jako kij pstrągowy, ale przy okazji łowiłem na niego sporo innych gatunków ryb. Należy pamiętać o jednym. W przypadku łowienia okoni koniecznie żyłka, albo skoro już plecionka to z przynajmniej z metrowym przyponem z żylki. Kij jest tak sprężysty, że w połączeniu z plecionką tnie wargi okonia. Jeśli chodzi o połów brzan to tak samo żyłka i to stosunkowo miękka. Ja niestety straciłem kilka brzan z powodu plecionki. wyjmowalem tylko te dobrze zapięte. Te zaczepione za przysłowiową skórke wargi od razu szły sobie wolne w nurt. Z kleniami sprawa ma się dokładnie tak samo. Podczas ich połowów stosuj żyłkę i to stosunowo mękką. Zgodnie z zaleceniami producenta c.w. 6-20g. Ja polując na pstrąci śmigałem nim bez problemów przynętami o wadze od 1,5g. w zwyż. Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię od roku i najbardziej podeszła mi zabawa z kleniem. Ryba chyba najczęściej spotykana na naszych rzekach/rzeczkach w rozmiarach +30cm. Dlatego zakupiłem sobie od kolegi z forum Konger IRI LUCKY 3-10g. Czy się nada? Czas pokaże. Od marca zaczynam sezon to dam znać. (póki co to chyba nikt nie narzekał z posiadania tego patyka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polując na pstrąci śmigałem nim bez problemów przynętami o wadze od 1,5g. w zwyż. Pozdr....

MÓWISZ KOLEGO ART SKI ZE SWOIM ROBINSONEM 6-20 g c.w BEZ PROBLEMU SMIGASZ PRZYNĘTAMI 2-3g ???

BO JA WŁAŚNIE CHCE UŻYWAC TAKICH PRZYNĘT 2.5-5-7g i zastanawiałem sie czy ten kijek nie bedzie za sztywny

znalazłem na allegro Prawie NOWY STAN IDEALNY ZA 200 ZŁ.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki Ryba za opinie , zgadza sie ona z opiniami innych wędkarzy którzy tez mówia ze kij jest Pałowaty i sztyy pomimo malego c.w.

wpadłem jeszcze na cos takiego ROBINSON CORTEZ TROUT 2.7 8-20 G C.W

czy Kotoś zna ten kij?? przeznaczenie kleń,jaż.pstrąg na lekkie przynety????

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tęgi, macałem taki sam do 18g i dla mnie nawet on był za bardzo "pałowaty" ;)

Mam takiego do 18g i faktycznie pała. Nie wiem dlaczego cw jest tak zawyżone, ale w porównaniu z innymi patykami o takich parametrach ten wygląda jakby był np 5-25g:D

Natomiast mam Team Dragona 2,75m i 3-14g i ten kijek jest już "bardziejszy" pod klenika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TABUN pytasz chyba już o dwudziesty kij.. Idź do sklepu, pomachaj na sucho, podepnij jakiś kołowrotek itd. Tak to już jest z opiniami na internecie że, ile osób tyle opinii ;) Ja przerobiłem z 6 wędek kleniowych zanim znalazłem tą jedyną :D Powodzenia! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędki będą się różnić od siebie mimo to, że będą miały taką samą długość , ciężar wyrzutu .Każdy producent używa innych materiałów , rozmieszczenie przelotek itd. Wędkę najlepiej sprawdzić samemu i porównać , inaczej można się bujać w nieskończoność. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.