Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że kolega Siksa ma duże poczucie humoru.Odpowiadam żyłka 0.20 na 0.12 to uklejki łapię.A tak na marginesie to tę na 67 cm pewnie na 0.10 złowiłeś ,wielkie graty.

Żyłka 0,18, hol nie trwał nawet dwóch minut. Osobom, które holują brzany +/-60 po kilkanaście minut, proponuję dokręcić hamulec i wymienić baterię w zegarku. Jak to nie odniesie skutku, proponuję zejść na ziemię i przestać opowiadać bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile miała długości nie wiem nie mierzyłem bo jakoś mnie to nie interesowało najważniejsze że hol dał mi dużo frajdy a chyba o to w wędkarstwie chodzi a czemu tak długo to wie kolega spiningista z bordowego golfa 3 który widział całe zdarzenie i pomógł podebrać jeśli czyta psw to dzięki bo wczoraj nie zdąrzyłem podziękować i nie zamierzam udowadniać koledze czy to było 20 min czy 18 min 52 sek bo poco.Ryb nie łowie od wczoraj i złamany haczyk czy zerwana żyłka przez brzanę nauczyło mnie szacunku do tej ryby przez co nie stosuje holu siłowego ale kolegi wyczyn prawie 70 cm brzana a hol dwie minuty robi wrażenie może przez to że jakaś [cienka] była lub kolega opanował do perfekcji hol tylko pogratulować umiejętności.I bez obaw dwie gdz. w siatce i królowa w bardzo dobrej kondycji wróciła do królestwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega Siksa ma duże poczucie humoru.Odpowiadam żyłka 0.20 na 0.12 to uklejki łapię.A tak na marginesie to tę na 67 cm pewnie na 0.10 złowiłeś ,wielkie graty.

Kiepsko kolego;), właściciel najstarszego sklepu wędkarskiego w Rzeszowie ( raczej każdy wie ) na 0.12...80 - tkę wyciągnął:eek::eek::eek:!!! A o jego muszkarskich wyczynach nie wspomnę bo nie jeden by dostał palpitacji serca:D Takie opowiastki snuje..echhhhh:rolleyes: gratki za realną rybkę:beer::beer::beer:

Edytowane przez hybel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem sprawdzany na odcinku miejskim przez straż, mówili że zaczną częściej się teraz pojawiać na tym odcinku ;p zapewne przez zeszłoroczną sprawę z brzanami. Z resztą pierwsze pytanie jakie od jednego z nich padło to "Czy pan łowi na SZARPAKA ??? :o " bo nie zauważył leżącej obok mnie wędki na trawie ^^ Oby dotrzymali słowa i rzeczywiście się częściej zjawiali w tym rejonie, bo myślę ze same te nowo-wstawione tablice sprawy nie załatwią. Po za tym rybki tez dopisały ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za słowa krytyki jak i za ja lubię .dodałbym wcześniej fotki ale kolega Siksa podjął wątek 20 miniut holu brzany .Owszem kolega Siksa pewnie tą swoją jedyną brzane mógł wyholować w dwie minuty bo bidula była po tarle i po bzykaniu pewnie jeszcze nie doszła do siebie a jeść się chciało . Każdy wędkarz wie że ryby po tarle są w bardzo kiepskiej kondycji i jak najszybciej powinny wrócić do wody ryba7 ma ponieco rację tylko nie w tym przypadku [ale za sważkę na wesele bym brał w ciemno] A to fotki co barbara miała dość głęboko i ciężko mi to było wypiąć z jej ust. Jak któryś z kolegów rozpozna swojego wobka z grzechotką to uświadamiam nie był to *****isty szczupak lub sum .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem sprawdzany na odcinku miejskim przez straż, mówili że zaczną częściej się teraz pojawiać na tym odcinku ;p zapewne przez zeszłoroczną sprawę z brzanami. Z resztą pierwsze pytanie jakie od jednego z nich padło to "Czy pan łowi na SZARPAKA ??? :o " bo nie zauważył leżącej obok mnie wędki na trawie ^^ Oby dotrzymali słowa i rzeczywiście się częściej zjawiali w tym rejonie, bo myślę ze same te nowo-wstawione tablice sprawy nie załatwią. Po za tym rybki tez dopisały ;]

kurde ale głupków zatrudniają w psr .Myślę że to nie ten kolega z dredami bo wyglądał na spoko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem sprawdzany na odcinku miejskim przez straż, mówili że zaczną częściej się teraz pojawiać na tym odcinku ;p zapewne przez zeszłoroczną sprawę z brzanami. Z resztą pierwsze pytanie jakie od jednego z nich padło to "Czy pan łowi na SZARPAKA ??? :o " bo nie zauważył leżącej obok mnie wędki na trawie ^^ Oby dotrzymali słowa i rzeczywiście się częściej zjawiali w tym rejonie, bo myślę ze same te nowo-wstawione tablice sprawy nie załatwią. Po za tym rybki tez dopisały ;]

A pozatym to zaszczyt zostać sprawdzonym przez psr bo w moim przypadku to 2 razy w ciągu 4 lat a na ryby jeżdżę 186 dni w ciągu roku .Kogo oni tam zatrudniają!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kolega Siksa pewnie tą swoją jedyną brzane mógł wyholować w dwie minuty bo bidula była po tarle i po bzykaniu pewnie jeszcze nie doszła do siebie a jeść się chciało . Każdy wędkarz wie że ryby po tarle są w bardzo kiepskiej kondycji i jak najszybciej powinny wrócić do wody

Ponosi fantazja, oj ponosi. Brzana została złowiona 13 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te wszystkie upierdliwe uwagi oraz osobiste wycieczki? Kolega Martin78 złowił ładną brzanę, Siksa nie raz juz udowodnił że z brzanami jest ,,za pan brat" i jakie sztuki wyciąga nie raz już wszyscy mieli okazję się przekonać oglądając foty w temacie?! Fakt że 20to minutowy hol takiej ryby znacznie ogranicza jej szanse na przetrwanie wiedzą wszyscy i nikt chyba nie ma co do tego wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie łowię na Wisłoku, śledzę ten wątek i już niedobrze mi się robi, gdy kolejny raz tu zaglądam i zamiast informacji odnośnie Wisłoka, widzę utarczki pomiędzy Kolegami z forum.

Marnujecie Panowie mój i, zapewne, nie tylko mój czas.

Stwórzcie sobie Koledzy wątek dotyczący etyki wędkarstwa i przenoście tam tego typu dyskusje, zdecydowanie ważne i ciekawe dla innych użytkowników portalu, ale... nie w tym wątku.

Do tego jeszcze żeby moderator zaśmiecał wątek... opanujcie się ludzie :D

Poza tym gratuluję łowcom tej pięknej ryby i, nie robiąc z siebie eksperta myślę, że w dobrej, głębokiej i szybkiej rynnie brzana może trochę powalczyć i niekoniecznie da się szybko ruszyć z miejsca. Dobrze potrafi wykorzystać siłę nurtu, więc sama przy tym chyba aż tak się nie męczy. Co innego na płytkiej wodzie. Dla mnie to koniec tematu w tym wątku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli widzę, że kogoś ewidentnie ponosi wyobraźnia, to nie potrafię obojętnie przejść obok tego. Jeżeli kolega @Martin78 pisze, że brzanę złowiłem po tarle, więc była słaba i nie walczyła, a na forum stoi jak byk, że złowiona w czasie Urodzin PSW, które były we wrześniu. To jak mam traktować wpis o dwudziestu minutach holu? Dyskusja tyczy się ryby złowionej na Wisłoku, więc gdzie tu spam? Chcesz czytać merytoryczne posty, to reaguj jak ktoś pisze głupoty.

Na Dunajcu wystarczy woda po kolana i zabiera człowieka, więc głębokość łowiska nie jest wyznacznikiem długości holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, dla mnie temat w tym wątku jest zamknięty.

Trzeba czytać ze zrozumieniem i nie dać się ponosić emocjom - prosiłem o przenoszenie takich dyskusji do innego wątku, a nie o zaniechaniu reakcji.

Mam rozumieć, że problem nie dotyczy innych brzan, ponieważ ta akurat została złowiona w Wisłoku i tu jest najlepsze miejsce do dyskusji? Reakcja OK, ale ludzie chcą się szybko dowiedzieć co się dzieje na Wisłoku, a trafiają na dyskusję natury etycznej i próbują wśród Waszych postów wyłowić ten jedyny ich interesujący - np. o stanie wody czy problemu na konkretnej rzece.

Jak dla mnie temat holu jest uniwersalny, więc zasługuje na nowy wątek, dotyczący podobnych zagadnień.

Pomóc Wam założyć Koledzy? A może zróbmy ankietę na forum w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim pierwszym poście irytowałeś się, że to o czym piszemy nie ma nic wspólnego z Wisłokiem. Pokazałem jedynie powiązanie, a nie najlepsze miejsce do tej dyskusji. Problemem nie jest długość holu, etyka wędkarska, a fantazja piszących. Wiem, że sam łowisz brzany. Holowałeś kiedyś brzanę ok 60cm na zestawie dostosowanym do tej ryby przez 20 minut, nawet połowę tego czasu? Nie zapaliła Ci się lampka w głowie, że ktoś przesadził? We wątku o Solinie można przeczytać, że główną przyczyną bezrybia jest sum. Praktycznie zero reakcji ze strony użytkowników. Czyli co, faktycznie tak jest? Każdy hol brzany to walka o przetrwane wędkarza? Zakwasy, mdlenie rąk, ostra jazda, ciąganie po całej rzece? Jeżeli nikt nie zareaguje, to ktoś jeszcze w to może uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już niedługo nie będziemy o niczym innym czytać na forum tylko o wzajemnych pretensjach i docinkach kolegów:mad::mad::mad: a wracając do tematu'' Wisłok '' namierzyłem dziś stadko kormoranów powyżej ujęcia wody w Zwięczycy:eek:, oby było jeszcze o czym pisać bo te ptaszyska potrafią narobić szkody w i tak kiepskim rybostanie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, brzana złowiona 25.10.2014, a na zdjęciu wobka którego wyjąłeś jej z pyska data 21.08.2014.

http://www.fishing.org.pl/attachment.php?attachmentid=24043&d=1414439668

Mahomet by trików takich nie ogarnął. Zapewne się okaże, że data źle była ustawiona w aparacie :D

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, brzana złowiona 25.10.2014, a na zdjęciu wobka którego wyjąłeś jej z pyska data 21.08.2014.

http://www.fishing.org.pl/attachment.php?attachmentid=24043&d=1414439668

Mahomet by trików takich nie ogarnął. Zapewne się okaże, że data źle była ustawiona w aparacie :D

Sprawa się rypła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.