Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem tak bo wielokrotnie byłem świadkiem łamania przepisów przez takie osoby, choćby ostatnio poniżej mostu kolejowego dziadziuś ładował złowione rybki bezpośrednio do worka foliowego.

Może kolega powie że to nie wpływa znacząco na ilość ryb w rzekach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto miał IRI Lucky w rękach ten wie że ma dużo większy zapas mocy niż te 10g "na naklejce". Nie jest to wklejanka na okonki. Ma silny i długi dolnik, fantastycznie holuje ryby. Używam do niej plecionki 0.14mm. Tego 3kg szczupaka holowałem krócej niż bym holował 40cm klenia w silnym nurcie. Hol trwał pare minut (2-3min), w zasadzie tylko pozwoliłem szczupakowi parę razy odjechać na 3-4 metry aby ponownie spróbować go dobrze zlądować ręką za kark.

Na wiosną planuję zakup innej wędki na klenie, bo IRI jest po prostu dla mnie za sztywna, mówię tu o łowieniu na 1-2 gramowe mikrowoblerki na żyłce 0.12mm. Przy tej masie woblerków ciężko takim sprzętem rzucić daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę ale zgodnie z regulaminem... a obecnie gdyby dziadki zabierały złowione ryby zgodnie z regulaminem nie byłoby tematu.

Ciekawe słowa ale nie do końca te regulaminowe limity które ustalane były jeszcze gdy mnie na świecie nie było mają odzwierciedlenie w dzisiejszych czasach a już na pewno obecnych rybostanach naszych rzek.

Załóżmy że obecny limit ilościowy klenia nadal wynosi 10 szt (obecnie już tylko 5! - okręg nowo-sądecki) a ja będę tylko cztery razy w tygodniu nad wodą i za każdym razem zabiorę komplet który mi się rzekomo należy !? Zakładam że będę je łowił systematycznie cały rok, jak myślisz? Ile kleni może pływać w rzece? A jeżeli znajdzie się jeszcze dwóch takich regulaminowych jak ja? Podejrzewam że ppo dwóch latach ciężko by Ci było szukać wymiarowego klenia na tym łowisku?!

To tylko założenia ale zgodne by były z regulaminem, pytanie tylko czy ten nasz regulamin a konkretnie mówiąc limity zgodne są z obecnym rybostanem naszych wód?! To że limity bez myślne wcale nie oznacza że my również nad wodą musimy być bezmyślni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taki dziadek może wziąć i później roboty jest mnóstwo z patroszeniem nie mówiąc o smaku szczerze to dla mnie tylko okoń nadaje się do jedzenia i pstrąg reszta leci w wodę.Są goście co będą zabierać 20 cm klenie a są tacy co wypuszczą 1m szczupaka i właśnie przez to nasze wody wydają się opustoszałe ale i tak można fajnie połowić.A czystość rzek również pozostawia wiele do życzenia ale żyjemy w takim kraju gdzie najwyraźniej nie zwracają na to uwagi bo kogo to obchodzi wyrzuci śmieci do rzeki i ch*j.

A później zamiast delektować się pięknem przyrody i cieszyć łowieniem w pięknych czystych wodach siedzimy nad rzeką nic nie bierze i reklamówki wiszą po krzakach po ostatniej powodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jako obcokrajowca o wędkarstwie w Polsce. (porównanie do Ukrainy)

W Polsce ryb dużo, więcej niż na Ukrainie lub Rosji, ale śmieci na brzegach więcej w Polsce...

To że macie PZW to jest wielki "+", bo wy nawet nie wyobrazacie co byłoby bez PZW... (na Ukrainie mamy jakąs straż rybacka, ale to gorzej niż klusowniki)

;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.