Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Wybieram się w ten łykęd na Ożannę na Płocie (ponoć jest ich dużo) nie wiem jaka jest obecnie sytuacja na tym zbiorniku i czy są miejsca gdzie można trochę połowić ? o tej porze na rzece dopływowej do zbiornika kiedyś dobrze brały . Druga sprawa to od jakiego miejsca Złota jest rzeką górską a od jakiego nizinną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wykazu wód górskich "Od źródeł do stopnia betonowego w m. Ożanna przed cofką zb. Ożanna"

Na forum jest jest już wątek Ożanna + Złotka i tam możesz znaleźć aktualne wieści stamtąd, tudzież o coś zapytać. Powyższy Twój post też tam trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaka jest sytuacja na zbiorniku Ożanna i czy na rzece przed zbiornikiem biorą już Płocie . Mam jeszcze jedno pytanie , a mianowicie rzeka Złota w miejscowości Ożanna głównie odcinek przed zbiornikiem jest wodami nizinnymi , czy górskimi . Gdzie kończą się wody górskie . Wybieram się na Płocie i nie wiem dokąd mogę wędkować na spławik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda . Ale jak widzę to w tamtym temacie trochę niektóre wypowiedzi są stare , a trudno ciągnąc stary wątek .

ja tylko powiem ze lepiej jest ciągnąc/odświeżyć stary watek na forum niż założyć nowy i robić śmietnik bo ciężej jest wtedy coś wyszukać. A co do Ożanny to może Dragomir albo Zbigniew sie wypowiedzą bo oni często tam bywają ( tak wynika z ich postów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kolega ma rację że lepiej do jednego tematu zaglądać , ale trudno wszystko czytać .

Muszę się do tego przyzwyczaić jeżeli taki tu zwyczaj . Dobrze by było najstarsze wpisu usuwać i trochę wtedy temat będzie bardziej aktualny . Dziękuję za odpowiedz a lubię zawsze się zapytać niż mieć przykre zdarzenie podyktowane niewiedzą . Pamiętam jak kiedyś rzeki Złota I i złota II nie były górskimi gdzie dużo było Kiełbi , Okoni , Miętusów , Kleni , Jazgarzy i Płoci , ciekawe co z tego teraz zostało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było najstarsze wpisu usuwać i trochę wtedy temat będzie bardziej aktualny .

Na ostatnich stronach wątku masz najbardziej aktualne wiadomości. A usuwania starych nie ma potrzeby- zawsze możesz przeglądnąć starsze wpisy i prześledzić co się łowiło w danych porach roku itp. Taka baza danych się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest obecnie sytuacja na tym zbiorniku i czy są miejsca gdzie można trochę połowić ?

Prosze bardzo , aktualna sytuacja na zbiorniku. Filmik nakręcony wczoraj, brak lodu i praktycznie brak wedkarzy, można spokojnie łowić :)

LOiIFZwm84s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się zerknąć na Ożannę jak wygląda sytuacja.Lodu brak, zauważyłem kilku wędkarzy i mówili że coś tam skubie.:)

Brań płoci można spodziewać się na całym zalewie, chociaż jednym z lepszych miejsc jest wlot rzeki do zalewu.

Woda górska zaczyna się od tzw."Łapacza piachu" w górę rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wspólnie z Maksem postanowiliśmy połowić na Ożannie.Naszym celem były karpie.Na początku brały niewielkie płocie.Maks holując płoć zaliczył atak szczupaka jak widać na zdjęciu płotka nieźle oberwała.Pod wieczór zaczęły skubać karpiki, nie były to jednak olbrzymy, żaden nie przekroczył 35 cm.Zaliczyliśmy w sumie ponad 20 sztuk.Pod koniec łowienia dojechał do nas jeszcze Kssel i także złowił kilka ryb.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Ożannie i Płocie brały znakomicie , takie od 18-27cm . Mam jeszcze jedne pytanie a mianowicie jak to jest z tym dostępem do wody , wczoraj chciałem przejść wzdłuż rzeki przed mostem i nie można było , jak weszłam za ogrodzenie to jakiś człowiek pytał mnie co tu robię i że to jest prywatna posesja . Pamiętam kiedyś można było swobodnie chodzić wzdłuż brzegu i tylko gęsi co przeszkadzały a dostęp był swobodny . Jak mi wiadomo to dostęp do wody powinien być , a tu płoty do samej wody i jeszcze pomosty do połowy rzeki . Ciekawe czy ci właściciele mają pozwolenie wodno-prawne i mają wykupione dzierżawę tych odcinków rzeki i czy takie grodzenie jest zgodne z prawem .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z Linem czy z Jaziem ? . Mi jak łowiłem dwa Jazie takie po 25 i 27 cm udało się złowić ale wypuściłem . Miałem przerwę w łowieniu na tym zbiorniku i zmiany jaki zostały wprowadzone nie bardzo rozumiem , więc lepiej wolę się zapytać niż zrobić coś niezgodnie z obowiązującymi przepisami .

Czy mam rozumieć że wymiar jaki można zabrać na zbiorniku (Ożanna) to Karp 35 – 70 cm , Sandacz 50 –70 cm Szczupak 50 – 80 cm , a Lin , Jaź i inne ryby to zgodnie z regulaminem RAPR . Jeszcze jedna sprawa mnie interesuje a mianowicie od Stycznia do Listopada Karp , Lin , Szczupak , Sandacz zgodnie z regulaminem RAPR 3 sztuki łącznie można zabrać , a od 1 Listopada do końca roku po jednej sztuce łącznie można zabrać ?

Jeżeli ktoś jest dobrze poinformowany o takich zmianach to miło by było aby coś szerzej napisał na ten temat i z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z Linem czy z Jaziem ? . Mi jak łowiłem dwa Jazie takie po 25 i 27 cm udało się złowić ale wypuściłem . Miałem przerwę w łowieniu na tym zbiorniku i zmiany jaki zostały wprowadzone nie bardzo rozumiem , więc lepiej wolę się zapytać niż zrobić coś niezgodnie z obowiązującymi przepisami .

Czy mam rozumieć że wymiar jaki można zabrać na zbiorniku (Ożanna) to Karp 35 – 70 cm , Sandacz 50 –70 cm Szczupak 50 – 80 cm , a Lin , Jaź i inne ryby to zgodnie z regulaminem RAPR . Jeszcze jedna sprawa mnie interesuje a mianowicie od Stycznia do Listopada Karp , Lin , Szczupak , Sandacz zgodnie z regulaminem RAPR 3 sztuki łącznie można zabrać , a od 1 Listopada do końca roku po jednej sztuce łącznie można zabrać ?

Jeżeli ktoś jest dobrze poinformowany o takich zmianach to miło by było aby coś szerzej napisał na ten temat i z góry dziękuję .

Niestety nie pomogę. Ale najlepiej nie brać w ogóle to problem znika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z Linem czy z Jaziem ?

Jaź w tym zbiorniku występuje w zasadzie w szczątkowych ilościach.Troszkę więcej jazia jest powyżej zbiornika, ale też i tam nie ma ich zbyt wiele.

Lina w Ożannie trochę jest ale o sztuki powyżej 40 cm jest trudno.

Dominującymi gatunkami tej wody jest płoć i leszcz, a po jesiennym zarybieniu także karp.

Co do regulaminu to tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.