Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tych karpi i karasi to za wiele sobie nie obiecuj.Byłem na Ożannie w tym roku wiele razy i tych gatunków nie zaliczyłem.Na lina i to nawet sporego można liczyć.Jednak dominującymi rybami tej wody jest leszcz i płoć.Leszcz głównie do 30cm, ale przy odrobinie szczęścia można trafić sztuki ponad 50cm.

Ja ostatnio najczęściej jeżdżę w okolicę wpływu Złotki ,efekty różne.Jedziesz przez most koło sklepu ,w lewo na zalew i przed pierwszym domkiem letniskowym w lewo.Ogólnie zalew zarośnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad Ozanne okazał sie totalnym nieporozumieniem na miejscu bylem gdzies około godziny 6 ,a i tak wszystkie miejscówki byly pozajmowane przez łowcow karpiowego kroczka raczej juz nie odwiedze tego miejsca z wędkami wydaje mi sie ze jest to idealne miejsce na opalanie a nie na łowienie, łowilem odległosciowka tak jak Zbysio mowil 30-taki (leszcze) brały ale to mnie nie satysfakcjonowalo wiec godzina 11 powrót cdn.wisłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie poszalałeś u mnie z tą odległościówką. Chociaż nie wiem czemu taki kiepski wynik.Ja dzisiaj łowiłem troche na spławik. Na odlegóści około 9 m. I miałem wynik spoko. Dwa leszcze 47, 55 cm. a do tego drobnicy mase. Kwestia zanęty i przynety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zapraszam wszystkich zwolenników wędkarstwa gruntowego na Maraton Karpiowy. Tą impreza mozemy potraktować jako taki mały złot zwolenników ryb karpiowatych. Ale pozostałą część naszych kolegów z forum również zapraszany. JA i TUNA jako obrońcy tytułu bedziemy napewno. Zawody odbywają się od 27 do 28 czerwca. Piękna impreza która gromadzi dużą ilość drużyn a jeszcze większość kibiców. Piszcie czy był by ktoś chętny. Drużyny dwu osbowe a wpisowe po 25 od osoby. Dajcie mi znać. Jak by było wiecej osób to sie zorganizuje jakiś domek a po zawodach grill itp. %%

http://www.pzw.org.pl/1295/wiadomosci/19564/60/xi_maraton_karpiowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamaz to nie sprawa zanęty ,przynęty ani odległości.Gdyby twoi sąsiedzi ciągnęli co chwilę duże ryby a Ty nie, to mógłbyś sobie coś zarzucić,po prostu raz bierze a innym razem nie.A że Pigon połowił,gdybyś mieszkał nad Ożanną na pewno było by Tobie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Wiferem odwiedziliśmy Ożannę, brań praktycznie nie było poza jednym :) Na kopyto relaxa trafił mi się niewielki sandaczyk. Jak to sandacz mały czy duży zawsze cieszy, do tego pierwszy w tym sezonie na forum :)) Rybka w idealnej kondycji wróciła do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam w przyszłym tygodniu mam zamiar wybrać się na ryby na ;] floryde bądż ożanne i nie wiem na jakie ryby moge się na stawić i jaka przynęta najbardziej poskutkuje ,drodzy koledzy prosze was o szybką rade czekam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni przed maratonem pisałem że szykuje się zarybienie karpiem. Nie darzę tej rybki specjalnymi względami więc zachwycony taką decyzją nie byłem. Nie mniej jednak podałem taka informację głównie w celu dodatkowej reklamy tej imprezy. No i jak się potem okazało trochę za szybko, bo Okręg nie wyraził takiej zgody.

Szkoda że maraton nie odbył się 1 kwietnia bo wtedy taka informacja miała by sens a tak wyszło że to "kaczka" :-[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś złowiłem troszeczke mniejszego amura, ale jego walka była przepiękna, łącznie złowiliśmy 4 amury i kilka karpi, ale nie na Ożannie....

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego dnia wraz z Pigonem wybraliśmy sie na łódke, na efekty długo nie trzeba było czekac, na moją obrotówke uderzył sum około 120cm hol trwał około 15 min, ale rybka tuż przy podbieraniu sie wypieła. Byłą delikatnie zaczepiona, ale zabawa była ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na moją obrotówke uderzył sum około 120cm hol trwał około 15 min, ale rybka tuż przy podbieraniu sie wypieła. Byłą delikatnie zaczepiona, ale zabawa była ;)

Widzę że blaszka to kopia Meppsa Lusoxa :) Jedna z ciekawszych obrotówek na duuuże rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.